Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Nasze auta - pozostałe nie związane z grupą VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » pt paź 31, 2014 21:23

Remekwoch pisze:Jestem pozytywnie zaskoczony! Volvo w takim stanie z książką itp po 2 latach postoju wygląda lepiej niż niektóre nowe V40 itp.....
Bo to Volvo, czego nie można powiedzieć o V40 :)
Remekwoch pisze:Czekam jak tam Ci wyjdzie z rejestracją ,bo tak jak mówiłeś polscy urzędnicy to ludzie ,którzy się czepiają do wszystkiego :3 Powodzenia..
Mam już stos wydrukowanych ustaw, przepisów, artykułów, wyroków sądów itp. plus siostrę adwokata, więc jak coś to będziemy walczyć z bandą niedouczonych urzędasów :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » pt paź 31, 2014 21:59

herbu pisze: V40
to nie Volvo tylko Mitsubishi Carisma kombi
V50 to z kolei Ford Focus
W zasadzie Panie masz ostatnią prawdziwą szwedzką stal: 100% made in Sweden
No jeszcze V70 I i II gen to jeszcze (prawie) Volvo. III generacja już niestety nie. Silniki z PSA, zawieszenia z Forda Mondeo


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: kostek007 » sob lis 01, 2014 19:30

Przeczytałem cały temat razem z komentarzami i napiszę jedno - mega fajne auto! Jak umyłeś, to robi wrażenie, a ta skóra bardzo mi się podoba :kwiatek: Życzyć tylko bezawaryjności :D Ty to zawsze masz jakieś okazje z tymi autami :grin: Ciekawi mnie jakie będzie faktyczne spalanie tego auta.
herbu pisze:Mam tylko nadzieję, że teściowe wytrzymają psychicznie, gdy w ich wypielęgnowanym ogrodzie stanie kolejny złom
Kiedyś chyba tam stało czarne mk4 :rotfl:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » sob lis 01, 2014 21:32

kostek007 pisze:Kiedyś chyba tam stało czarne mk4 :rotfl:
Stało, stało, ale nigdy na dłużej, a te śliwkowe złomy już tam zalegają jakiś czas. Golf już ponad 2 lata :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » wt lis 04, 2014 19:43

Dzisiaj przyszła mi pocztą legalizacja zbiornika LPG. Szybko, bezproblemowo i tanio - zamknęło się wszystko w kwocie 44 zł. Jakby kogoś interesował temat legalizacji butli Stako, to wystarczy odczytać dane wybite na butli (nr seryjny, średnica, pojemność i rok produkcji), następnie wpisać je do formularza na stronie www - butla musi zostać wyszukana w bazie, zapłacić i po 3 dniach cieszyć się papierka :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » śr lis 05, 2014 09:06

:bigok:
tylko teraz musisz to wozić ze sobą na przeglądy SKP. Jak robisz przeglądy tylko w jednej stacji to tylko za pierwszym razem wymagają ale w każdej innej w której pojawisz się pierwszy raz - bez tego kwitka nie podbije ci przeglądu.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » śr lis 05, 2014 11:16

Piasek pisze:tylko teraz musisz to wozić ze sobą na przeglądy SKP. Jak robisz przeglądy tylko w jednej stacji to tylko za pierwszym razem wymagają ale w każdej innej w której pojawisz się pierwszy raz - bez tego kwitka nie podbije ci przeglądu.
Wiem i dlatego bez tego nawet nie brałem się za rejestrację auta, tym bardziej, że nie ma przeglądu, więc i tak nic bym nie załatwił. Teraz myślę co zrobić, bo z jednej strony nie mogę zarejestrować auta bez ważnego przeglądu, a z drugiej strony nie mogę zrobić przeglądu bez dowodu rejestracyjnego. A jego nie posiadam :) Przepisy w Polsce są dość dziwne. Nie dziwię się, że firmy zatrudniają specjalistów od szukania luk prawnych, na których można zarobić, bo już zagłębiając się w samą rejestrację auta bez dokumentów, znalazłem wiele przepisów wykluczających się :)
Mi pozostaje chyba rejestracja czasowa w celu wykonania przeglądu. Chyba, że opcja wydania duplikatów dokumentów auta jako właścicielowi. Dobrze, że mam siostrę, która ma kancelarię adwokacką, więc wspiera mnie na razie merytorycznie w rozwiązywaniu zawiłości prawa, a jak będzie trzeba, to i będzie wspierać praktycznie :)
Wczoraj jeszcze kurier przywiózł mi ładniutka paczuszkę z gratami do auta - dzięki którym uzupełnię braki wewnętrzne i niedoróbki zewnętrzne (listwa szyby, podłoga bagażnika, mocowanie klapki wlewu paliwa, jakieś zaślepki i spinki do wnętrza). Dzisiaj postaram się je wykorzystać oraz zabrać tablice rejestracyjne w celu udania się na wojnę z wydziałem komunikacji :banghead:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: jhosef » śr lis 05, 2014 12:26

Piasek pisze:debile
Po pierwsze nie obrażamy, po drugie nie uogólniamy. Czuj się ostrzeżony.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » śr lis 05, 2014 13:07

jhosef, :bigok:
będę się pilnował na przyszłość.
herbu, tymczasowych, czerwonych tez nie dostaniesz bez ważnego badania technicznego.
Wydaje mi się że przegląd techniczny SKP powinna wykonać bez dokumentów - mają swoje, dostajesz 2 kartki jak przy pierwszym przeglądzie technicznym pojazdu sprowadzanego: jedną opisową a drugą stwierdzającą czy pojazd otrzymał dopuszczenie do ruchu czy tez nie.
No przecież jak ci Policja na drodze dowód zabiera to też musi przeprowadzić badanie techniczne bez papierów...

Wydaje mi się że diagnosta nie bardzo obeznany w przepisach w których sam się porusza.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » śr lis 05, 2014 15:01

Piasek pisze:No przecież jak ci Policja na drodze dowód zabiera to też musi przeprowadzić badanie techniczne bez papierów...
Tak, tylko tu dostajesz zaświadczenie z policji o zatrzymaniu dowodu. Z drugiej strony mój protokół zakupu, opisujący, że auto jest bez dokumentów, może tak samo skutkować. Zobaczymy. Choć znalazłem już na necie wyrok sądu nakazujący wydanie dowodu tymczasowego dla pojazdu w identycznej sytuacji jak moja, w celu wykonania badać. Zagmatwane to wszystko :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » śr lis 05, 2014 15:22

herbu pisze:dostajesz zaświadczenie z policji o zatrzymaniu dowodu.
ale to jest bardziej dla ciebie pokwitowanie że go zabrali a nie dla diagnosty podstawa do wykonania badania technicznego.
Musisz mieć kwit w razie jakby np twój DR pojazdu gdzieś im się zagubił po drodze policjant-radiowód-komenda-właściwy tobie wydział komunikacji


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » śr lis 05, 2014 19:19

Piasek pisze:ale to jest bardziej dla ciebie pokwitowanie że go zabrali a nie dla diagnosty podstawa do wykonania badania technicznego.
Musisz mieć kwit w razie jakby np twój DR pojazdu gdzieś im się zagubił po drodze policjant-radiowód-komenda-właściwy tobie wydział komunikacji
Podzwonię jutro po stacjach kontroli pojazdów i popytam.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
tomelus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: tomelus » czw lis 06, 2014 22:15

herbu, z Ciebie to się zrobił jakiś auto handlarz co chwile jakieś nowe auto :-) A golfik stoi smutny na klockach pod płotem.


Było:Fiat 126 elx, VW Golf 1, Opel Corsa B, VW Golf 3, Opel Tigra A, Ford Focus 1, VW Golf 4, Hyundai Coupe, Toyota Celica V, Opel Astra H
Jest: Golf 6 i Roomster

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » pt lis 07, 2014 00:13

tomelus pisze:herbu, z Ciebie to się zrobił jakiś auto handlarz co chwile jakieś nowe auto
Taki ze mnie handlarz jak z koziej dupy trąbka. Faktycznie jednak co jakiś czas jakieś nowe auto samo chce, żeby je kupić, więc jakoś nie umiem odmówić. Trochę się pojeździ i czas na inne.
tomelus pisze:A golfik stoi smutny na klockach pod płotem.
Fakt - trochę mało czasu dla niego ostatnio miałem, ale jest plan by go zacząć składać.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości