W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Technika jazdy

Moderator: Tomek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » pn kwie 02, 2012 23:20

zwirus pisze:w dieslach to zabójstwo jak ktoś jeździ i max te 2500obr kręci bo się boi i mówi że diesel, i się go wysoko nie kręci
Ale w dieslu bez turbo to raczej chyba nie zaszkodzi, ale swoim wolnossakiem też po zaworach czasami dam :satan:
zwirus pisze:przez taką jazdę wydajemy wyrok na turbinę
Szczególnie na VNT
zwirus pisze:od czasu do czasu trzeba go wkręcić w obroty na wyższych biegach żeby tą sadzę przedmuchało z turbiny
Nie koniecznie, samo przeciągnięcie po biegach nic nie da :jezor: I nie chodzi o przedmuchanie tylko przepalenie sadzy, więc najlepiej na autostradę i buuta na wyższych obrotach przez pare minut. Albo jak nie autostradę to na zwykłej drodze przez parę km jechać np na 3 biegu lekko ponad 3 tyś obrotów żeby turbo się rozgrzało i przepaliło sadze :bajer: Przynajmniej tyle z forum się dowiedziałem, brat tak robi i jest poprawa, bo VNT mu się przycinało dość mocno.



Awatar użytkownika
zwirus
Wodzu
Wodzu
Posty: 417
Rejestracja: czw paź 13, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębica

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: zwirus » pn kwie 02, 2012 23:28

KamilP pisze: Nie koniecznie, samo przeciągnięcie po biegach nic nie da :jezor: I nie chodzi o przedmuchanie tylko przepalenie sadzy, więc najlepiej na autostradę i buuta na wyższych obrotach przez pare minut. Albo jak nie autostradę to na zwykłej drodze przez parę km jechać np na 3 biegu lekko ponad 3 tyś obrotów żeby turbo się rozgrzało i przepaliło sadze :bajer: Przynajmniej tyle z forum się dowiedziałem, brat tak robi i jest poprawa, bo VNT mu się przycinało dość mocno.
no mniej więcej o to mi chodziło :) u mnie był podobny przypadek w passacie, ojciec jak jeździł to spokojnie nigdy nie przycisnął i już się coś zaczynało dziać turbina się zaczęła wyłączać, ale jak się ja już przesiałem po zdaniu prawka tak problem zniknął :)



Bolllo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 08:46
Lokalizacja: Jantar

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Bolllo » pn kwie 02, 2012 23:48

Haha przedmuchałeś :D Najlepsze są akcje, jak katowane auta okazują się mniej awaryjne od tych "lizanych" i bardzo zadbanych :)

Czasami trzeba dmuchnąć w rurę by tą nieszczęsną sadzę z turbinki z tyłu wypluło ;))



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » pn kwie 02, 2012 23:51

Bolllo pisze:Czasami trzeba dmuchnąć w rurę by tą nieszczęsną sadzę z turbinki z tyłu wypluło
Moim zdaniem każdemu silnikowi to by sie przydało.. Kiedyś siostry forda przeciągnąłem po obrotach (silniczek 1.6 b+g, ale wiadomo jak dziewczyny jeżdżą.. ) i potem jakoś od razu auto wigoru nabrało. Tak jak gość maluchem po Białej jeździł tylko na 1 i 2 biegu, obroty prawie max, silnik olejem zarzygany ale te 120 szedł :hmm:
Bolllo pisze:jak katowane auta okazują się mniej awaryjne od tych "lizanych" i bardzo zadbanych
Czy ja wiem czy to katowanie.. To na dobre silnikowi raczej nie wyjdzie kiedy ciągle widzi te 4 tyś obrotów, ale czasami trzeba :bajer: Ale dobra pewnie czepiam się słówek :helm:



Bolllo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 08:46
Lokalizacja: Jantar

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Bolllo » pn kwie 02, 2012 23:55

Co do malucha.. jestem posiadaczem 3ciego :D Takiego rajdowo-polowego ;P Nie oszczędzam- do odcięcia na 2gim biegu (lekkie koło zamachowe, przerobiony gaźnik, dolot i wydech bez tłumików) i powiem Ci że 2 lata nie mogę go zakatować a męczę go niesamowicie, kółeczka itp. i brak usterek.. :) 120 po polach leciałem :D Tyle, że brak drzwi, środka, szyb- tylko siedzenie i pasy ;p

Kilka razy trafiłem sytuację, że auto po "przedmuchaniu" zaczynało "odżywać" ;)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: guti » pn kwie 02, 2012 23:56

KamilP pisze:jeździł tylko na 1 i 2 biegu
KamilP pisze:ale te 120 szedł

cos długa skrzynie miał...


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Bolllo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 08:46
Lokalizacja: Jantar

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Bolllo » pn kwie 02, 2012 23:58

Krótkie lecą 120 a te długie 140 ;p Fakt, można zrozumieć przez jego wypowiedź że szedł 120 na 2gim biegu, ale każdy wie o co chodzi ;P



Awatar użytkownika
zwirus
Wodzu
Wodzu
Posty: 417
Rejestracja: czw paź 13, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębica

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: zwirus » pn kwie 02, 2012 23:59

KamilP pisze: Moim zdaniem każdemu silnikowi to by sie przydało..
i takie samo jest moje zdanie, jeździłem corsą "zamuloną" to jadąc na 2 i wciśnieciu gazu do połowy autem zaraz zaczynało szarpać, na wyższych obrotach nic się nie działo i nawet się to zbierało ale prędkość max 130km/h a silnik 1.4 :shock:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » wt kwie 03, 2012 00:19

guti pisze:
KamilP pisze:jeździł tylko na 1 i 2 biegu
KamilP pisze:ale te 120 szedł

cos długa skrzynie miał...
A Ty jak zwykle musisz się czepiać no :bigok: Przecież wiadomo że nie na 2 biegu tylko jak poza miasto wyjechał, wtedy już ze wszystkich 4 biegów do przodu korzystał :helm: Ehh nie dopiszesz jednego słowa i już sie czepiać będa :satan: :pub:



differus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 13:51

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: differus » pt kwie 06, 2012 18:22

Witam,
Przejrzałem cały temat ale widzę zdania są podzielone. Mam golfa 4, 1.9 tdi 4 motion, 90KM. Zawsze jak jeżdżę z ojcem to on nalega żebym zmieniał bieg na wyższy przy około 2 tyś obrotów, żebym nie męczył silnika. Co o tym sądzicie? Jeździć tak, czy może zmieniać bieg na wyższy dopiero przy około 3 tyś obrotów?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: italiano_83 » pt kwie 06, 2012 18:52

Duber pisze:ta eko jazda to jeden wielki stek bzdur,zaoszczedzisz na benzynie a wydasz na co inne przez taka jazde
Już nie uogólniajmy, co się stanie złego w silniku bezynowmy od eko jazdy - nic ... co się stanie w dieslu - nic, co się stanie w turbodieslu - nic :bajer:
Taka jest prawda, bo problemy z turbo, to nie wina delikatnej jazdy, tylko infrastruktury drogowej w PL, jakości paliwa i przede wszystkim to że samochód minął się z przeznaczeniem- tdi to ekonomia jak ktoś dużo jeździ, a nie tłucze się na zimnym silniku 7-10km i dziwi się, że ma spalanie średnie nie wiele mniejsze od bezynika małego, albo i nawet większe.
Duber pisze:a czy tu mowa czy prywatnym czy słuzbowym autem
:panna: :rotfl: :rozpacz:
A kto w służbowym dba o to czy auto spali 6 czy 8 l/100km ... :hmm:

Można jeździć ekonomicznie i wcale nie musi się to wiązać z jakimikolwiek usterkami samochodu, gdyby było inaczej to serwisy,warsztaty pękały by w szwach od zepsutych aut, a jakoś tak nie jest :helm:

differus pisze:Mam golfa 4, 1.9 tdi 4 motion, 90KM.
To zależy czy AGR czy ALH , pierwszego możesz bezkarnie mulić do woli, nic mu nie będzie.
differus pisze:Zawsze jak jeżdżę z ojcem to on nalega żebym zmieniał bieg na wyższy przy około 2 tyś obrotów, żebym nie męczył silnika. Co o tym sądzicie? Jeździć tak, czy może zmieniać bieg na wyższy dopiero przy około 3 tyś obrotów?
Nie widzę problemu zmieniać bieg przy 2000obr/min auto będzie jeździć ekonomicznie, przy 3000 dynamicznie, ani jedno ani drugie nie jest szkodliwe dla silnika, pod warunkiem, że nie kręcisz go do 3000 kiedy jest zimny. Ja często zmieniam bieg przy ~2000/2200obr/min bo warunki drogowe to wymuszają i nie mam problemu z moim dieslem od prawie 4lat i ~130kkm


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » pt kwie 06, 2012 18:52

differus, moim zdaniem jeździć tak jak jeździsz sam, no może do 3 tysi to nie ma potrzeby ale tak 2500, 2700.. Na zimnym jakieś 2200. To moim zdaniem by dobrze było. Ale przy 2 tyś to chyba trochę za mało, dopiero w tym momencie moment rośnie a Ty go cach na następny bieg.. I właśnie wtedy silnik bardziej się męczy, w niskim zakresie obrotów. Ale to tylko moje zdanie :)



differus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 13:51

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: differus » pt kwie 06, 2012 21:21

Dzięki za odpowiedzi, jako uzupełnienie dodam że mam silnik AGR



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: jarekkoval » pt kwie 06, 2012 21:24

cos z tymi optymalnymi obrotami jest... Correm kiedys staralem sie wracac ze szkoly eko czyli tempomacik 80-90 i heja i wychodzil mi ponad 12literkow, a pozniej sprawdzilem tak przy predkosci 110-120 i wychodzil mi 10litrow :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości