[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: Dj Darecki » czw maja 17, 2012 13:24

matgym pisze:Nie raz czytalem jak ludzia splywal colli polozony na SRP po 2 tygodniach wiec to nie jest najlepsze rozwiazanie, a jedynie polsrodek.
Wosk spływa po AUTOGLYM ULTRA DEEP SHINE a nie SRP


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: miko » czw maja 17, 2012 15:01

Dj Darecki pisze:Wosk spływa po AUTOGLYM ULTRA DEEP SHINE a nie SRP
Oooooo tak :bajer:
matgym pisze:widocznie mało relacji z prac widziales bo ja już widziałem nie jedną korektę ręczna z naprawdę pozytywnymi efektami
Po pierwsze może i mało widziałem, dla mnie nie to co widziałem a sam zrobiłem/dotknąłem się liczy, ale nie wyobrażam sobie jak można zrobić ręcznie korektę? Jeśli to dział detailing to nie ma takiego pojęcia! Korekta to tylko i wyłącznie polerowanie maszynowe. Po drugie jeśli maszyną robię korektę na 80-90% w dwa, trzy dni to nie wyobrażam sobie jak długo musi trwać doprowadzenie auta do takiego stanu ręcznie :panna: Dlatego z pełną świadomością będę powtarzał, że ręcznie to można lakier odświeżyć ale nie zrobić korektę. Peace :pub:
matgym pisze:specu
Za speca też się nie uważam, więc bez ironii proszę.


Obrazek

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: ktm950 » czw maja 17, 2012 15:13

miko, matgym, dzięki za opinie. :pub: Zdaję sobię sprawę, że cudów łapami nie zdziałam, ale chcę trochę powalczyć samemu z lakierem i zorientować się na ile te cudowne środki rzeczywiście są warte. :hmm: Mój variant, to pierwsze auto przy którym walczę z lakierem i zależy mi aby zebrać trochę doświadczeń w detailingu przy nim tak, żeby przy następnym wiedzieć w co warto bawić się a w co nie.
Już teraz widzę, że za cenę środków, które teraz kupiłem i które chcę kupić możnaby już prawie zrobić korektę maszynową. :D Przy następnym VAGu myślę, że już się na takową zdecyduję.
Ale póki co kupuję środki i jadę z koksem :food: Mam cierpliwość i siłę w łapach, więc myślę, że gorzej niż jest nie będzie :los2:


Obrazek

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: lg1984 » pn maja 21, 2012 13:03

Witam. Forumowicze mam taki problem... jakis czas temu na dach samochodu narobil ptak, autko tak stalo nie ruszane tydzien na sloncu (temp powyzej 30*). Umylem samochod no i w tym miejscu zostala plamka. Co teraz z tym zrobic? Da sie to usunac jakas pasta?



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: miko » pn maja 21, 2012 13:14

lg1984, możesz spróbować, jeśli tylko tydzień ku.pa leżała jest szansa, że pastą zejdzie ale jak nie to będzie trzeba papierkiem potraktować.


Obrazek

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: ktm950 » pn maja 21, 2012 14:30

U mnie na nowo pomalowanej masce kupa poleżała 3 dni i też mam ślad. Na dachu kupa se leżała tydzień i śladu nie zostawiła :helm:
Wniosek z tego taki, że nie opłaca się poprawiać fabryki i odświeżać nowym malowaniem :los2: Te nowe, ekologiczne lakiery są tyle samo warte co i te kupska.


Obrazek

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: MatthewG » śr maja 23, 2012 14:01

U znajomego leżała 40 minut i tyle wystarczyło by nie dało się tego wyciąć. Wszystko zależy od tego co szanowny ptak zjadł :helm:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: liteon0 » śr maja 23, 2012 21:35

Koledzy lepsze woski ma Duragloss czy Meguiar's? Czy to jedna półka?

Posty umieszczaj w odpowiednim dziale. Za nieporządek w dziale rozdawane będą osty ;).


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: miko » śr maja 23, 2012 21:44

liteon0, Duragloss lepszy :bigok:


Obrazek

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: liteon0 » śr maja 23, 2012 22:21

miko, dzięki :pub:
W takim razie kupię chyba to co polecałeś
miko pisze:Duragloss #601 + #111
najpierw nakładam #601 nie wycieram tylko bezpośrednio nakładam #111, czekam 30 min i poleruję?
miko pisze:przy dwóch warstwach poleży spokojnie 3 - 4 miesiące
Czyli po nałożeniu i spolerowaniu #111 nakładam jeszcze raz #111?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: miko » śr maja 23, 2012 22:46

liteon0 pisze:nakładam #601 nie wycieram tylko bezpośrednio nakładam #111, czekam 30 min i poleruję?
Tak, dokładnie jak piszesz i pamiętamy że dużo nie znaczy lepiej bo później i tak będziesz to musiał zetrzeć fibrą :D #601 jest dość specyficzny i zostaje po nim bardzo mały film, tak ma być i nie dokładaj na siłę więcej ;)
liteon0 pisze:Czyli po nałożeniu i spolerowaniu #111 nakładam jeszcze raz #111?
Tak, po nałożeniu drugiej warstwy czekasz godzinkę i polerujesz, dobrze by było żeby auto przez następne co najmniej 6h nie miało kontaktu z wodą
Będziesz na pewno zadowolony :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: matgym » czw maja 24, 2012 00:06

spodoba Ci się zapach #601 ;)



Awatar użytkownika
KOLUS25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 20:32
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: KOLUS25 » ndz maja 27, 2012 23:53

Witam mam pytanko do znawców tematu i radę.Szukam sprawdzonych środków do nowego lakieru (Golfik odebrany w tym miesiącu kolor biały).Znalazłem na aukcji ciekawy zestaw dla początkujących Collinite 476 wosk+Cleaner R222[/b].I teraz gryzą mnie szczegóły-1=mycie autka 2=glinka +woda z szamponem 3=mycie auta 4=Cleaner R222 5=wosk Collinitte 476 KONIEC !!! Wczesniej wyczytałem nie wiem czy dobrze że po takich zabiegach wystarczy myć autko i ewentualnie po myciu wystarczy stosować np POORBOY'S WORLD White Diamond Show Glaze 473ml lub coś takiego AMWAY SILICONE GLAZE emulsja do polerowania.Jeżeli coś pomieszałem to proszę o korektę czynnośći lub kolejność środków Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

[zewnątrz] politury (odżywianie lakieru) oraz woski

Post autor: miko » pn maja 28, 2012 09:34

KOLUS25, zamień w tym zestawie Colli na PB White Diamond i będziesz zadowolony :bigok:
Po aplikacji tak jak napisałeś 1 - 2 - 3 - 4 - 5 zostaje regularne mycie, ewentualnie możesz wspomagać się po myciu jakimś Quick Detailerem, a jeśli stwierdzisz, że woda już tak dobrze nie jest odprowadzana z lakieru znakiem, że należy cały proces 1 - 5 powtórzyć.
PS. Dodałbym jeszcze między 1 a 2 jakiś Remover do usunięcia smoły żeby glinka na dłużej wystarczyła i APC żeby umyć uszczelki, plastiki ;)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości