Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KooxPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 22:20

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: KooxPL » czw cze 06, 2013 22:28

golf po glince się ożywił i do tego dostał warstwe politury maglarisa i wosku syntetycznego efekt lux . świeci się dobrze :) ale teraz pytanie czego użyć do mycia lakieru i w jakiej kolejnosci . bo po samym plokaniu woda zostają plamy takie dziwne których później nie można domyc .
jak myć , czym ,?:) i dlaczego te plamy ;)



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Paviarotti » czw cze 06, 2013 22:34

KooxPL, jak dobrze opłukasz auto to jedziesz szamponem o neutralnym pH metodą na dwa wiadra. Później osuszasz ręcznikiem i quick detailerem przecierasz auto. QD Ci usunie ewentualnie zacieki i podbije połysk.


Obrazek

Awatar użytkownika
KooxPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 22:20

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: KooxPL » pt cze 07, 2013 15:56

dzieki :)jaki płyn polecisz i QD ? ;)) jeszcze jedno , jak najszybciej pozbyc się kurzu z częstego czarnego samochodu , bo czasami nie ma gdzie umyć idę podstaw np. zlot . ja obmiatalem kurz mikrofibra z grubsza i na to wosk w spreju maglarisa . chyba nie powinno zniszczyć lakieru



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Paviarotti » pt cze 07, 2013 16:09

KooxPL, właśnie testuje Sonaxa BRILLANT SHINE DETAILER, nie jest to może do końca czysty quick detailer, ale świetnie się w tej roli sprawuje - super trwałość i kropelkowanie. Najlepiej kupić od kogoś kto rozlewa po np. 1 litrze z opakowania 5l wtedy się opłaci. Ale inne produkty też są dobre - Shiny Garage Almond QD czy podstawowy czerwony detailer Megsa.

Bez ręcznego mycia auta bałbym się go wycierać czymkolwiek. Chyba, że nie jeżdżone auto co stało w garażu to jeszcze można jakimś dusterem do kurzu przejechać.


Obrazek

Awatar użytkownika
KooxPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 22:20

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: KooxPL » pt cze 07, 2013 17:26

muszę znów z 300 zł poświęcić i kupić parę gadżetów ;) planuje kupić szpony właśnie i ten QD rekawice do prania i jakiś poczerniacz . tylko teraz środek kupilem i muszę z tydzień się wstrzymać . do showcarshine jak dzwonię to mi zawsze coś pomagają dobrac dobrego , ale pasuje się zorietowac co mi trzeba ;) dzieki również za pomoc ;)



Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: krystek21 » wt cze 11, 2013 14:55

Używałem Chemical Guys wet mirror finish i na to Nattys paste wax red i po około miesiącu mam wrażenie że nie mam już wosku na gablocie. Możliwe? I jak to najprościej sprawdzić? Maska, dach i klapa słabo spuszczają wodę, boki lepiej. Myłem 1/3 zalecanej ilości szamponu Shinny garage. Nie stosowałem QD.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: czarekcw » wt cze 11, 2013 15:09

To ty nie wiesz, jak ten wosk trzyma się na aucie? :bajer:

W google wpisałem "nattys red opinie" i masz pierwszy link: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3355" onclick="window.open(this.href);return false;


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: krystek21 » wt cze 11, 2013 15:18

Aha czyli to możliwe. Teraz cleaner i znowu woskowanie? Czy mogę po umyciu woskować?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Shmatan » wt cze 11, 2013 15:32

cleaner



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Paviarotti » wt cze 11, 2013 17:32

krystek21, u mnie po pierwszej aplikacji też coś słabo się trzyma. Wydaje mi się, że dużo zależy (tyczy się to też innych wosków) od przygotowania powierzchni. Czy glaze czy cleaner i jak się to wypracuje. Nie wiem czy to ma wpływ, ale dużo dłużej trzymają mi woski jak zrobię dłuższą przerwę przed woskowaniem. Auto postoi w garażu i dopiero po kilku godzinach smalcowanie.


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Shmatan » wt cze 11, 2013 22:11

Plus w większości wypadków czas po jakim na lakier poleciała pierwsza woda wpływa na wytrzymałość.



Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: krystek21 » śr cze 12, 2013 10:47

Ja po tym jak nawoskowałem to nie pamiętam ale chyba za 2 3 dni deszcz padał. Ale ostatnio na miescie kilka razu złapała mnie taka mocna ulewa że wycieraczki nie przebierały. To zapewne też skraca żywotność. Teraz jak będę woskował to odczekam dłużej po tym wet mirror finish. I dam 2 warstwy wosku, nie jedną jak teraz. Może też po myciu zacznę stosować QD bo tego nie robiłem.

Jaki Cleaner kupić? Tani i dobry. Wiem że dobry to Dodo Juice Lime Prime Lite ale on kosztuję 70 zł. Coś tańszego i dobrego się da kupić? Jak nie to taki własnie zakupię.



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Freeq » sob cze 15, 2013 17:29

Czy zestaw od megsa (Meguiars Paint Restoration Kit) dostępny tutaj http://detailercenter.pl/index.php?p=produkt&id=298" onclick="window.open(this.href);return false; będzie dobrym i kompletnym zestawem? Czy lepiej zamiast produktów megsa samemu skompletować taki zestaw?



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: barteKKK03 » sob cze 15, 2013 17:42

Niby ok, ale glinki praktycznie tylko na jedno użycie i wosk raczej bez szału. Osobiście wolałbym sobie sam kompletować :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości