[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: jhosef » śr lip 24, 2013 11:45

A czym zmyć z szyby pozostałość po folii przyciemniającej?

Próbowałem benzyną ekstrakcyjną, acetonem ale idzie masakrycznie...



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Salwinek91 » śr lip 24, 2013 12:16

jhosef, ale co zostało, klej czy folia się tak rwała że została? T&G removery powinny sobie spokojnie poradzić. Już nie raz usuwałem naklejki z numerem rejestracyjnym z szyb i dobrze szło to i tu powinno dać radę


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Shmatan » czw lip 25, 2013 08:35

g0rky pisze:Za te wasze drogie specyfiki
Kolejny co go szkoda komentować.

Meguiar's glass cleaner concentrate, zużycie na 1 przemycie wszystkich szyb to maks 40ml czyli koszt ok. 18gr, licząc że myjemy co tydzień daje nam to 10zł rocznie
RainX aplikowany raz na rok (na bocznych szybach wytrzyma 2x dłużej), zużycie na cały samochód ok 20ml (kładąc od serca), koszt (aplikacji i roczny) 2zł

No faktycznie - 12zł rocznie to majątek, a gwarantuje że M GC po RainX domyję szybę zawsze idealnie i szyba będzie idealnie zabezpieczona powłoką hydrofobową.


A sprawdźmy teraz ceny nitro
5l kosztuje 22zł, zużywamy powiedzmy 25ml (w końcu nie psikamy tylko jedziemy ze szmatki, więc mniej niż GC). Koszt mycia 11gr a więc roczny 5.70zł.

Zaoszczędzamy niesamowite 7zł rocznie (ROCZNIE!) decydując się na drażniący zapach, niszczenie dłoni, brak powłoki hydrofobowej, smród w środku samochodu (tam szyby też się brudzą). Nawet dodając do tego jakiś glass polish który użyjemy 2x w roku - raz pod rainX i raz po 6 miesiącach, dostaniemy dodatkowe koszta roczne w skali 3-4zł więc różnica rośnie do 10zł rocznie czyli ceny czteropaka z biedronki albo niecałych 2l paliwa.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: jhosef » czw lip 25, 2013 08:51

Salwinek91 pisze:jhosef, ale co zostało, klej czy folia się tak rwała że została? T&G removery powinny sobie spokojnie poradzić. Już nie raz usuwałem naklejki z numerem rejestracyjnym z szyb i dobrze szło to i tu powinno dać radę
Klej. Folia jakaś dziwna, chyba marnej jakości. Mam ubabrane tym szybę tylną i boczne trójkąty...
Rozpuszczalnik i aceton tylko to rozmazują...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Haki » ndz sie 11, 2013 22:37

jhosef, spróbuj IPĄ .....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

marcinkoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 13, 2013 20:46

Re: [wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: marcinkoz » pt sie 16, 2013 14:15

Salwinek91 pisze:jhosef, ale co zostało, klej czy folia się tak rwała że została? T&G removery powinny sobie spokojnie poradzić. Już nie raz usuwałem naklejki z numerem rejestracyjnym z szyb i dobrze szło to i tu powinno dać radę
pomoże też na klej i reszty badziewiastych naklejek typu "wrzutka" (wiecie, kibice nie mają już gdzie naklejać swoich haseł, więc czyjś samochód to super miejsce, większy zasięg -_-)?



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Salwinek91 » sob sie 17, 2013 10:07

marcinkoz, pomoże pomoże ;)


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
g0rky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 08, 2008 22:33
Lokalizacja: Łódź/Radom

Re: [wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: g0rky » ndz sie 18, 2013 22:36

Shmatan pisze:
g0rky pisze:Za te wasze drogie specyfiki
Kolejny co go szkoda komentować.

Meguiar's glass cleaner concentrate, zużycie na 1 przemycie wszystkich szyb to maks 40ml czyli koszt ok. 18gr, licząc że myjemy co tydzień daje nam to 10zł rocznie
RainX aplikowany raz na rok (na bocznych szybach wytrzyma 2x dłużej), zużycie na cały samochód ok 20ml (kładąc od serca), koszt (aplikacji i roczny) 2zł
Meguiar's glass cleaner concentrat - 129,90 zł - aha, dziękuję postoję :jezor:
RainX - 24,90 PLN - no na to jeszcze mnie stać :jaja:

Shmatan nie stresuj się, ja po prostu zaproponowałem specyfik na szybkie i jednorazowe odtłuszczenie szyb w razie potrzeby, bo mnie to wystarcza raz na rok :jaja: zakładając, że każdy ma w garażu nitro :hmm:


" Tylko krowa zdania nie zmienia. "

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Shmatan » pn sie 19, 2013 08:17

g0rky pisze:Meguiar's glass cleaner concentrat - 129,90 zł - aha, dziękuję postoję
Sprawdź pojemność, rozcieńczalność i wydajność. Nikt nie każe Ci kupować całego galona (czyli de facto 11 galonów) - wystarczy Ci odkupić od kogoś 100ml i zrobić sobie litr gotowego płynu.



Awatar użytkownika
g0rky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 08, 2008 22:33
Lokalizacja: Łódź/Radom

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: g0rky » czw wrz 12, 2013 11:59

Ostatnio kupiłem mleczko do polerowania szyb firmy Turtle Wax. Zapłaciłem za niego w Praktikerze 24 zł.

Tak to wygląda: Obrazek

Na etykiecie napisane, że poleruje drobne rysy, odtłuszcza i czyści szyby z zewnątrz i wewnątrz. Najpierw musimy umyć szybę z większego syfu, a potem nałożyć mleczko, poczekać aż wyschnie i wypolerować na błysk.
Myślałem, że będzie lepszy efekt jeśli chodzi o rysy, ale nie jest źle jak na taką prostą robotę :chytry: Natomiast świetnie odtłuszcza szyby szczególnie wewnątrz jest efekt na długi czas. Bardzo mi się to podobywuje :helm: polecam b. wydajny, umyłem 2 auta wewnątrz i zewnątrz i jeszcze ze 3/4 butelki mam :foch:


" Tylko krowa zdania nie zmienia. "

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Shmatan » czw wrz 12, 2013 12:34

tego typu środków się nie nakłada - je się wpracowuje, najlepiej filcem. Poza tym środki z grupy glass polishów są świetne, niezależnie od marki.



Awatar użytkownika
g0rky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 08, 2008 22:33
Lokalizacja: Łódź/Radom

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: g0rky » czw wrz 12, 2013 12:43

o to może mi kolego pomożesz.

Mam drobne pęknięcie od kamyczka na środku szyby zalepione u majstra. Chciałem kupić troszkę tlenku ceru i wypolerować całą szybę ręcznie z małych rysek, ale boję się, że uszkodzę to zalepione pęknięcie i mi poleci dalej. Myślę, że na pewno mechanicznie bym to uszkodził, ale czy ręcznie?


" Tylko krowa zdania nie zmienia. "

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Shmatan » czw wrz 12, 2013 14:16

Ręcznie nie masz szans usunąć czegokolwiek, maszyną jest bardzo ciężko (kilka ładnych godzin a efekt średni). Więc działaj bez obaw, doczyścisz dobrze szybę chociaż.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości