regeneracja reflektorów+turtle headlights

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
kamciu20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:43

regeneracja reflektorów+turtle headlights

Post autor: kamciu20 » wt sie 20, 2013 23:34

Witam. W moim vw reflektory bardzo słabo świecą. A że są plastikowe dowiedziałem się, że można je zregenerować. Czytałem ten temat: viewtopic.php?t=138662" onclick="window.open(this.href);return false; i jest tam napisane aby użyć papieru wodnego. Czytałem także, że do polerki uzywa sie jeszcze papieru ściernego. Zamierzam zakupic zestaw http://allegro.pl/turtle-wax-zestaw-do- ... 79266.html" onclick="window.open(this.href);return false; i według tego co jest napisane na aukcji nie ma mowy o papierze wodnym czy ściernym. 1Używał ktoś tego? 2 Jak rozpoznać zużyty odbłyśnik w reflektorze?



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

regeneracja reflektorów+turtle headlights

Post autor: Salwinek91 » śr sie 21, 2013 10:03

Papieru ściernego to bym nie polecał do lamp a tym bardziej do lakieru. Wodnego to i owszem. A co do tego zestawu z allegro to się nie wypowiem, ja używam normalnych past do polerowania lakieru :bigok:


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

regeneracja reflektorów+turtle headlights

Post autor: italiano_83 » sob sie 24, 2013 19:24

kamciu20 pisze:i jest tam napisane aby użyć papieru wodnego.
To nie jest jakiś mus, że trzeba użyć papieru wodnego, aby pozbyć się oksydacji z klosza, wszystko zależy od stopnia zmatowienia - głębokości oksydacji.
Czasami jest to dosłownie powierzchowne utlenienie się, zmatowienie klosza i wtedy samo wypolerowanie przywraca przejrzystość klosza i używanie w takim przypadku papieru wodne jest zupełnie niepotrzebne. Oczywiście jeśli pojawią się jakieś miejscowe defekty, głębsze rysy przebarwienia- choćby po ptasich odchodach to mimo ogólnie dobrej kondycji klosza jest konieczne użycie papieru lub bardziej agresywnej pasy w celu zlikwidowania miejscowego uszkodzenia.
Ja też używam do tego past do polerowania lakieru, produkty "przeznaczone" do tego amatorskie, sprawdzają się zazwyczaj jedynie kiedy zmatowienie jest niewielkie, bardziej działają na zasadzie wypełniaczy utlenionego plastiku jak usuwają utlenioną warstwę.
Zrób jakieś fotki tych kloszy w dobrym świetle to będzie można ocenić stopień uszkodzenia i ewentualnie coś poradzić.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

regeneracja reflektorów+turtle headlights

Post autor: Shmatan » ndz sie 25, 2013 12:22

Ja osobiście zawsze używam papierów - w zależności od klosza startuje nawet od 600



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości