[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: [wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Aivars » śr lut 08, 2012 19:50

paww18 pisze:Panowie a moze ktoś doradzi czym usunac zacieki na szybach od wewnatrz powstałe 2 lata temu po nieumiejetnym praniu auta w srodku ? Osoba ktora czyscila mi tapicerke zachlapala szybe przednia od wewnatrz, nie usunela tego srodka od razu i teraz jak szyba przyparuje mam piekne zacieki :/
Probowalem zmywac izopropanolem, zwyklymi plynami do mycia szyb, ale to cholerstwo tak sie skomponowalo ze struktura szyby ze ani mysli zejsc.

Normalnie tego nie widac, ale po zaparowaniu szyb jest masakra :/

pozdrawiam, Paweł

Sprobuj roztworem IPA 1:1, powinien bez problemow sobie poradzic :)


Orientuje sie ktos czy w Eleclercu we Wroclawiu nadal jest dostepny Rain X? Bo mam niewidzialna wycieraczke autolandu i spisuje sie bardzo dobrze, jednak chcialbym sprobowac czegos innego :)


ain't low enough.

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: PELE » śr lut 08, 2012 19:54

Aivars, ktoś ostatnio pisał, że była ale nie mam pojęcia czy jest teraz. Jak będę przelotem to wpadnę do "Leclerka" i dam Ci znać. Ale kiedy to może być to nie wiem :kac:



Awatar użytkownika
miHoo79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:44
Lokalizacja: Mikstat/Ostrów Wlkp.
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: miHoo79 » śr lut 08, 2012 22:51

Shatman bo szybe tez nalezy przygotowac pod niewidzialna wycieraczke tak jak lakier pod wosk... ja zawsze najpierw jade Izopropanolem dla odtluszczenia, pozniej poleruje delikatnie tlenkiem ceru znow myje odtluszczam i dopiero nakladam jakis srodek hydrofobowy....



Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: [wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Aivars » czw lut 09, 2012 23:19

pelton pisze:Aivars, ktoś ostatnio pisał, że była ale nie mam pojęcia czy jest teraz. Jak będę przelotem to wpadnę do "Leclerka" i dam Ci znać. Ale kiedy to może być to nie wiem :kac:
Spoko luz ;) A orientuje sie ktos moze jakie zaopatrzenie ma selgros, jesli chodzi o chemie samochodowa? bo wiem ze czasami mozna cos ciekawego znalezc :)


ain't low enough.

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: MatthewG » sob lut 25, 2012 13:51

Przygotować szybę oczywiście należy, ale są do tego też specjalne środki. Jak z tym Rain-X'em to nie wiem, ale ja osobiście mam na samochodzie Rain Clear z Glass Science, podobno tą firmę założyli ludzie, którzy wcześniej odpowiadali za Rain'a i jestem bardzo zadowolony. Wszyscy mówią tylko o właściwościach hydrofobowych tych środków, ale oprócz tego one znacząco ułatwiają umycie szyb, np. z owadów.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: miskieusz » śr kwie 25, 2012 14:51

uwaga robię odkop! :)
jeśli chodzi o niewidzialną wycieraczkę, to ja kupiłem "Unique" z allegro i byłem całkiem zadowolony - nie mazia się, ładnie krople schodzą przez miesiąc-dwa ale na szybach jest długo... myślę, że 4-5 miesięcy siedziało i cośtam się działo, pewnie jakbym poprawił efekt byłby niezły.
Ostatnio kupiłem do czyszczenia też rise&shine blue diamond i jestem zadowolony. Używałem białej fibry do mycia i się mocno zdziwiłem ile tego było... :O



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: jhosef » pt maja 18, 2012 13:31

Koledzy, ja mam jakąś dziwną substancję na szybie od wewnątrz. Wygląda na to, że ktoś czymś pryskał kokpit i zostało na szybie. Ogólnie jest dość mało widoczne ale jak się zbierze wilgoć to masakra jest. Na szczęście tylko na dole szyby. Wygląda dokładnie jak jakieś strzały ze spreja. Właściwie przeźroczyste ale widać z zewnątrz zacieki.

20 tysięcy razy myłem tą szybę preparatami typowymi różnej maści. Przecierałem ja alkoholem, ściereczką do usuwania wosku i pupa. Ciągle tam jest.
Jeszcze tylko glinka mi została. Więcej pomysłów na to nie mam.

Macie na to jakiś pomysł?

Co do niewidzialnej wycieraczki...
stosowałem Auto Land - 12 zł w markecie. Ogólnie ok. Mazy były takie jak poprzednio. Bardzo dobrze sprawdza się na bocznych gdzie pięknie ucieka woda - a tam niestety pomocnika w postaci wycieraczek brak. Efekt na bocznych jest ciągle widoczny - już dość słabo bo prawie rok minął. Na przedniej już nie ma.



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Bio » pt maja 18, 2012 14:02

jhosef, Autoglym CGP. Scierny jest także nie raczej mu się nie oprze ;)


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
G4rcU
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt sie 16, 2011 21:09
Lokalizacja: Amsterdam / Wroclaw

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: G4rcU » wt maja 22, 2012 01:09

Panowie,

widzę, że tu fachowcy w dziedzinie czyszczenia ;)

mam (troszeszczkę) na lakierze i (zwłaszcza) na szybach takie plamki jak po wyschniętej wodzie.
próbowałem już najróżniejszych środków i "złotych" porad, ale nic nie pomogło.
ostatecznym rozwiązaniem byłaby polerka, ale może jest jeszcze jakiś inny sposób?
Jest to o tyle irytujące, że mam przyciemnione szyby i te wszystkie plamki widać z daleka :grrr:

jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: matgym » wt maja 22, 2012 09:01

Glinka jechales? Bo to jeszcze może Cie uratować przed środkami sciernymi.

A jesteś pewien że to waterspoty? Może to babelki powietrza pod folią ;) Ewentualnie może szyba jest zabrudzona między folią a szyba i fachowiec tego dobrze nie wyczyscil?



Awatar użytkownika
G4rcU
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt sie 16, 2011 21:09
Lokalizacja: Amsterdam / Wroclaw

Re: [wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: G4rcU » wt maja 22, 2012 10:13

Hmm glinki nie testowałem.
Jestem pewien że to coś wyschło na tych szybach pozostawiając osad, bo uporczywie drapiąc idzie to prawie w całości usunąć (pozostanie trochę obwódki), ale zdrapywanie tego z wszystkich szyb nie jest chyba dobrym pomysłem...

Sent from my Samsung Galaxy Note using Tapatalk



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: Bio » wt maja 22, 2012 15:14

G4rcU, Ja od razu leciałbym Autoglym Car Glass Polish. Jest lekkościerny więc bez problemu sobie z tym poradzi.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: jhosef » wt maja 22, 2012 15:16

Bio pisze:Autoglym Car Glass Polish
Są jakieś wskazania co do sposobu użytkowania tego środka? Rzecz w tym, że nie chciałbym szyby uszkodzić.



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: [wnętrze + zewnątrz] czyszczenie szyb

Post autor: MatthewG » śr maja 23, 2012 13:59

Bio pisze:G4rcU, Ja od razu leciałbym Autoglym Car Glass Polish. Jest lekkościerny więc bez problemu sobie z tym poradzi.
Dokładnie tak, ewentualnie Glass Scrub z Glass Science.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości