Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: piteks » pn maja 30, 2016 20:09

Jak nigdy się bawiłeś w korekty, a detailing Cię nie pociąga, to AIO będzie najlepszym rozwiązaniem. Weź Autobrite Cherry Glaze i będziesz zadowolony. Nawet kładąc na bogato, na kilka aplikacji spokojnie wystarczy :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: Piasek » pn maja 30, 2016 22:04

Ma być po prostu lepiej niż jest - to już będzie super.
Dobra, wezmę coś niedużego z tych AiO które zaproponowałeś.
Jak już się zabiorę to zrobię sesję porównawczą przed i po - zobaczymy co wyjdzie :kac:
A jeszcze technicznie: nakładamy gąbką a do polerowania ? Te futerka czy jest coś lepszego ? Bo one się dość szybko zalepiają kitem i po zawodach - trzeba prać i czekać aż wyschną - mam chyba ze 3 sztuki ale ...
Po wszystkim karcherem umyć żeby ten pył z pasty wypłukać ?


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: gusiak11 » pn maja 30, 2016 22:55

Piasek,

bez urazy ale po raz kolejny udowodniłeś że twoja wiedza o detailngu naprawdę raczkuje :)
nikt sie z tym nie rodzi ja wiem ... ale dla przykłądu ciężko jechać samochodem jak nie wiesz które to sprzęgło a które to gaz :)

AiO to zupełnie inna filozofia bo polerujesz wg. prawideł czyli jak pisałem 3-5 fasolek i lepiej dac mniej i dołożyć lub zrobić mniejszy kwadrat niz przedobrzyć.

Futerka o których piszesz są bardzo dobrym materiałem ale jak ze wszystkim trzeba sie nauczyć się nim pracować, z twojego opisu wynika jasno że nakładałeś za dużo pasty :)
futro to futro pyli jak szalone ale odpowiedno traktowane spokojnie zrobi jedno całe auto.

idąc dalej futro to bardzo agresywna forma ''cięcia'' lakieru... konia z rzędem komuś kto umie wypolerować auto futrem nie zostawiając hologramów :) ale w twoim przypadku to nie tędy droga bo AiO to nie pasta Cuting - polishing- finish w jednym bo takich cudów nie ma :) ... ok zaraz mi ktoś wyciągnie ... są ... ale to nie na poziomie finansowym który preferuje kolega ...
idac dalej bierzesz AiO pad polerujący i ogień i nic więcej z tego produktu nie wyciągniesz po pełnym wypracowaniu jeśli efekt Cie nie zadowoli, choć wątpię to zostaje ci 3 etapowa korekta ale za ''5zł'' nie ogonisz :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: Piasek » wt maja 31, 2016 08:18

gusiak11 pisze:bez urazy ale po raz kolejny udowodniłeś że twoja wiedza o detailngu naprawdę raczkuje
traktuje to jako komplement bo dotychczas uważałem że jest co najwyżej na poziomie embrionalnym :)
Pamiętaj że rozmawiasz z kimś kto auto myje raz na kwartał w bezdotykowej za 8-10zł jak już w bocznych szybach niewiele widać :satan:
A najlepszy "wosk" to ten na mokro z Plaka bo w około 20 min machnie całe auto i jako-tako wygląda :panna:
gusiak11 pisze:nakładałeś za dużo pasty
co nietrudno wywnioskować z moich zmartwień dlaczego 1L butelka za 200zł na jedno auto kiedy Wy 250ml butelczyną robicie 20 aut :banghead:
Z tego co piszesz to popełniałem największy możliwy błąd a w zasadzie dwa:
1) ogromne przedawkowanie pasty - pół litrowej butelki zużywałem 2/3 na średniej wielkości auto w sedanie
2) pacykowałem całe na raz i podobnie potem całe na raz polerowałem - znaczy próbowałem bo po zrobieniu maski, dachu i ze 2 elementów skończyły mi sie 3 polerskie futerka które wymagały prania i suszenia :los2:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: gusiak11 » wt maja 31, 2016 17:59

Piasek pisze:co nietrudno wywnioskować z moich zmartwień dlaczego 1L butelka za 200zł na jedno auto kiedy Wy 250ml butelczyną robicie 20 aut
Z tego co piszesz to popełniałem największy możliwy błąd a w zasadzie dwa:
1) ogromne przedawkowanie pasty - pół litrowej butelki zużywałem 2/3 na średniej wielkości auto w sedanie
2) pacykowałem całe na raz i podobnie potem całe na raz polerowałem - znaczy próbowałem bo po zrobieniu maski, dachu i ze 2 elementów skończyły mi sie 3 polerskie futerka które wymagały prania i suszenia

spotkałem sie z różnymi teoriami, mistrza ma koleś co nie starczyło mu 1l fast cut 3M-a na wypolerowanie xantii, ale powiem Ci że jesteś w ''czołówce'' :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: piteks » wt maja 31, 2016 21:42

Bo niektórzy myślą, że im więcej tym lepiej. Ja znam jednego gościa, któremu standardowa puszka coli wystarczyła tylko na jedno auto (ford focus) :rotfl: . Potem narzekał, że badziewie bo ciężko to było wypolerować :rotfl: :rotfl: :rotfl:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: -michau- » śr wrz 13, 2017 21:30

Przed zimą chciałbym użyć wosku soft99 fusso coat.
Będzie mycie, glinkowanie i polerka.
Czy po polerce użyć przed tym woskiem samego cleanera? Czy cleaner + IPA?


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
maciejowyyy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lip 12, 2017 10:57

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: maciejowyyy » pt wrz 15, 2017 12:48

Geon Prep. Drogi, ale będzie piękny jałowy lakier, taki który lubi Fusso.



Awatar użytkownika
Ma3ie4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt lip 01, 2016 17:51
Lokalizacja: Śląsk

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: Ma3ie4k » czw wrz 28, 2017 20:52

Szukam polerki dla siebie żeby sobie felgi polerowac i auto proszę porade


Było : 1.9 AJM 3d
Jest : 1.8T AUQ 5d

tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: tatian » czw wrz 28, 2017 21:17

Jaki masz fundusz?



Awatar użytkownika
Ma3ie4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt lip 01, 2016 17:51
Lokalizacja: Śląsk

Wasze prace CAR SPA przy autach ( uwaga, dużo zdjęć )

Post autor: Ma3ie4k » pt wrz 29, 2017 10:42

200 maxx


Było : 1.9 AJM 3d
Jest : 1.8T AUQ 5d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości