Plastikowe elementy - problem

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KKStargard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: wt mar 18, 2014 21:34
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Plastikowe elementy - problem

Post autor: KKStargard » ndz mar 23, 2014 22:53

Witam bardzo serdecznie .

Mam problem, który po części związany jest z poprzednim właścicielem . Na dwóch elementach są takie ślady, które trochę wyglądają jak tłuste (świecą się w słońcu) i mają kolor taki blado niebieski, są to po rozstrzelane plamy o nieregularnych kształtach. A z kolei na innym elemencie (tutaj akurat air bag pasażera) plastik nie jest wszędzie w takim samym kolorze, tylko są duże białe plamy, dosłownie jakby plastik w tych miejscach był "Wypalony".

Czy np. ściereczki matowe pomogą na tego typu rzeczy ? Jak odnowić plastiki we wnętrzu auta ?

Pozdrawiam !



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Plastikowe elementy - problem

Post autor: Shmatan » śr mar 26, 2014 04:51

Czym myjesz plastiki? Tego typu odbarwienia mogą powstać na skutek kontaktu z rozpuszczalnikami (np. jakiś zapach), na wskutek nieumiejętnego mycia (zbyt mocne zasady lub kwasy) lub też na wskutek nagromadzenia zanieczyszczeń.

Mój pomysł to atak apc w 1:10, suszenie i aplikacja dressingu - jeżeli nie pomoże to można ryzykować mocniejsze stężenia (zdarzało się że leciałem i 1:1) ale plastiki w mk3 mogą tutaj kiepsko współpracować



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości