Samodzielne nakładanie Q2 Prime

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gh0st81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt paź 07, 2014 15:09

Samodzielne nakładanie Q2 Prime

Post autor: gh0st81 » wt cze 02, 2015 12:06

Jako, że zaczęło chodzić mi po głowie nałożenie powłoki na auto, mam klika pytań. Myślę o Gyeon Q2 Prime. Chciałbym zrobić to samemu tylko zastanawiam się czy mam do tego warunki. Auto ma 6 miesięcy, lakier niezniszczony, od początku myte zgodnie ze sztuką czyli pianownica PA, dwa wiadra itd... aktualnie kończy mi się warstwa zymola carbon :)
Powłokę chciałbym nałożyć samemu z kilku powodów - koszta, lubię tego rodzaju zajęcia :) no i fajnie byłoby się tego nauczyć. Mam do dyspozycji podwórko - czyste, raczej bez pylących drzew, kurzu itd... chociaż wiadomo, że nie są to warunki sterylnego garażu. Nie mam niestety gdzie schować auta po myciu, tak żeby nie nakładać powłoki pod chmurką. Czy dam radę nałożyć poprawnie Q2 Prime w takich warunkach czy też lepiej to sobie darować i pozostać z woskiem ?



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5940
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Samodzielne nakładanie Q2 Prime

Post autor: piteks » wt cze 02, 2015 17:40

Przed nałożeniem powłoki trzeba zrobić korektę lakieru. Wiem, auto masz pół roku i bardzo dbasz ale w latarce inspekcyjnej, to nawet przy odbiorze z salonu coś się znajdzie :) . Jak na porysowany lakier położysz powłokę, to często się bardziej uwidocznią.
Robienie tego pod chmurką niesie ryzyko, pyłków i deszczu. Po nałożeniu powłoki dobrze jest trochę odczekać zanim wyjedzie się na deszcz. Może ktoś z rodziny lub znajomych Ci udostępni miejscówkę na 2-3 dni i wtedy działaj :) .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
gh0st81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt paź 07, 2014 15:09

Samodzielne nakładanie Q2 Prime

Post autor: gh0st81 » sob cze 06, 2015 10:02

widzę temat jest głębszy niż myślałem.
No nic, pomyślę, a na razie ładna pogoda więc jest okazja nową warstwę Zymola położyć :D



Awatar użytkownika
_Michal_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 20, 2015 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Samodzielne nakładanie Q2 Prime

Post autor: _Michal_ » sob lip 04, 2015 10:24

Potwierdzam wypowiedź kolegi piteks. Aplikacja powłoki to kilku etapowy proces. Przed nałożeniem powłoki wykonujemy korektę lakieru. Następnie odtłuszczamy lakier i nakładamy PRIME'a... Trzeba bardzo dokładnie to zrobić i rozetrzeć środek, ponieważ w przeciwnym wypadku będą smugi :( Na koniec stosujemy preparat CURE - również dokładnie rozcieramy... Później trzeba odczekać około 24 h aby "związało" powłoki. Jeśli dobrze pamiętam przez około tydzień nie myjemy samochodu.

Najlepiej wykonać to w warunkach "sterylnych" :jezor: (jakiś garaż). Jeśli ktoś będzie robił to pod chmurką efekt będzie słaby, ponieważ wcierając środek z kurzem i pyłkami lakier będzie się rysował :-( Druga sprawa to czas - muszą być odstępy kilku godzinne przy nakładaniu kolejnych warstw. Dobrze wykonana aplikacja powłoki z korektą lakieru to około 2-3 dni...

Efekt końcowy po nałożeniu jest SUPER :D Naprawdę warto zainwestować w tego typu powłokę :grin:

Osobiście polecam!!! i uważam, że powłoki kwarcowe - ceramiczne to super sprawa :D

P.S jak odszukam foto z aplikacji powłoki to zamieszę ;)


My MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578325" onclick="window.open(this.href);return false;

Bikes: https://www.bikepics.com/members/michalk/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości