głęboka morka, jak sobie poradzić

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
borysek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 13, 2013 23:42

głęboka morka, jak sobie poradzić

Post autor: borysek88 » wt cze 04, 2019 17:02

witam, jestem posiadaczem audi a4 2000 r

znajomy pomalował mi kilka elementów samochodu, jednak powstała głęboka morka,

wygładziłem drzwi papierem ściernym o gradacji p1500, a później p2500 następnie pastą polerską meguiars,

wyglądało niesamowicie, jednak czar zaczął pryskać po kilku myciach, otóż drzwi robią się coraz bardziej matowe

w zał. daję link do zdjęcia drzwi zaraz po matowaniu, dajcie rade jak wyjść z tej sytuacji

https://zapodaj.net/8e4796a922bfa.jpg.html



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: głęboka morka, jak sobie poradzić

Post autor: Freddy » wt cze 04, 2019 23:28

Jest kilka opcji
- hu.... klar
- nie wyprowadziłeś dobrze powierzchni po szlifie
- przypuszczam że matowanie też nie było zbyt umiejętne
- rodzi się mnóstwo pytań na które nie wiem czy odpowiesz a mam jeszcze kilka domysłów co do lakierowanej a potem obrobionej powierzchni
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i jeśli wydawało się to proste właśnie okazuje się że tak nie jest. Należy zapytać jaka maszyna, jaki pad, jaka konkretnie pasta megsa i jak pracowałeś z produktem ile czasu jakie obroty, nacisk ilość produktu? A najważniejsze to obecne foto a nie foto po szlifie jaki ono ma sens na tą chwilę nie pytasz jak polerować tylko dlaczego wyszły kwiatki po polerowaniu...
Ale może to tylko sprawa nie wyprowadzonej powierzchni po szlifie i matowieje po kolejnych myciach bo zwyczajnie wymywasz paste która wszystko zapchała natłusciła i skryła cały bałagan. Pozostaje jeszcze kwestia zatarcia gradacji 1500 ale nie będę się już produkował za mało informacji a ze zdjęcia to sobie można wróżyć :)


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka






AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Re: głęboka morka, jak sobie poradzić

Post autor: AarturR » czw cze 06, 2019 16:33

Przecież po zdjęciu widać, że matowanie zrobiono na odwal się.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości