Czarny metalik- jak konserwować, dbać?

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Czarny metalik- jak konserwować, dbać?

Post autor: kamska » pn lut 03, 2020 23:05

Witam,

Bardzo długo nie miałem czarnego auta, przyznaj się, że nie wiem jak należycie dbać o lakier, oczywiście zdaje sobie sprawę, że jest to trudny kolor do utrzymania.
Z tego co wyczytałem unikać auto-myjni szczotek, bo rysują. Na chwile obecna myję na myjce "karcher" tak średnio, plamy na zderzaku tylnym zostają.
Generalnie lakier jest ladny 5 lat auto ma, nie chce go ścierać, polerować bo nie ma potrzeby.

Chcę myć bezpiecznie, myślałem o miekkiej gąbce i zabezpieczyć np. dobrym woskiem, by uzyskać połysk i warstwę ochronna.

Poradźcie coś proszę- czas nie stanowi problemu, co weekend myje samochód i lubię to robić ;), godzinkę mogę tygodniowo poświecić na dopieszczenie czarnucha ;).



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Czarny metalik- jak konserwować, dbać?

Post autor: piteks » sob lut 08, 2020 21:36

Poczytaj o myciu na dwa wiadra, rękawicy zamiast gąbki itd, to wtedy będzie Ci można coś podpowiedzieć :bajer:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Czarny metalik- jak konserwować, dbać?

Post autor: kamska » wt kwie 21, 2020 23:33

Temat ogarnąłem, mycie mikrofibra, odtłuszczenie i Soft99 Dark Black autko jak z fabryki na 3 miesiące ;), połysk na lustro!

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości