Kilka photo Zaprzalowego SB na Holsset HX27W

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » czw lis 06, 2008 23:28

zaprzal, ktore to magnetyzery kupiles?? one az tak moc podniosly??


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw lis 06, 2008 23:30

covacsxxx pisze:zaprzal, ktore to magnetyzery kupiles?? one az tak moc podniosly??
sam zrobił :P ale musiał podpory na węże zrobić bo mu sie strasznie oginały jak dużo pozakładał :P



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt lis 07, 2008 10:39

Gratki :bigok:



arwam

Post autor: arwam » sob lis 08, 2008 11:25

zaprzal pisze:pasuje od g60, ale suszara by sie nie zmiescila na ori kolektorze


Zmieści się tylko kolektor wydechowy odwracamy o 180 stopni i nieco go podszlifować trzeba wtedy sprężrka usiądzie poniżej linii kolektora, ja tak zamontowałem GT2052V
Po czym z racji gabarytów przesunąłem silnik do przodu na mocowaniu pod silnikiem i opuściłem go na przedniej łapie.
W sumie to najwięcej zabawy to było nad tą nieszczęsną łapą trzeba ją było podcinać i na nowo spawać oraz zmienić filtr oleju na krótszy.
Tylną łapę zdystansowałem za pomocą dłuższych śrub i 4 nakrętek.
Ot coła filozofia

[ Dodano: 08 Lis 2008 10:28 ]
adam16v pisze:zaprzal,
Jakie masz wtryski w swoim silniku? Czy zmiana u mnie oryginalnych wtrysków od 1V na takie od SB lub inne przyniesie wzrost mocy?

Zakładaj albo 261 od merca albo ze starego ducata 2.5TD są na czopikach

[ Dodano: 08 Lis 2008 10:34 ]
To_mas pisze:
zaprzal pisze:Cytat:
odprężałeś silnik?


nie, seria
właśnie sorki za OT ale ma ktoś jakieś info na temat odprężenia silnika ? bo podobno samemu sie da wyliczyć to itd.
zaprzal pisze:to chyba troche bedziesz musial poczekac ;p
na coś takiego warto czekać :food:
Daj dwie najcieńsze uszczelki pod głowicę na jedno nacięcie

[ Dodano: 08 Lis 2008 10:38 ]
zaprzal pisze:na razie nic nie wzmacniane... mam nadzieje, ze 290nm nie zrobi mu krzywdy, chociaz troche sie boje zeby nie bylo takiej historii jak u Euglena tylko on mial ponad 300nm troche
Jak by coś to u mnie łeży silnik JR po remoncie W dobre ręce taniej oddam :bigok:

[ Dodano: 08 Lis 2008 10:42 ]
Tomallus pisze:E tam przy 1.6 to możesz redukować :helm: . Tylko z charakterystyki diesla, to ci już chyba tylko dym został :grin: . Zrezsztą 1,6 nigdy nie miało dobrego dołu.

to załóż do niego GT2052V zmień szpilki pod głowicę jeszcze lepiej załóż pompę 10mm lub 11mm

[ Dodano: 08 Lis 2008 10:43 ]
i szukaj szerokich opon bo trakcję to trochę ciężko

[ Dodano: 08 Lis 2008 10:47 ]
cowboy pisze:zaprzal, szacun kolego :)

[ Dodano: Wto Paź 28, 2008 22:08 ]
najmocniejszy 1.6 TD w Polsce :helm:

100 kuni z litra pękło :) :bigok:

ZAPRZAL nie obraź się na mnie ale postaram się na wiosnę cię zrzucić z tronu
:bajer:



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » sob lis 08, 2008 12:39

arwam pisze:ZAPRZAL nie obraź się na mnie ale postaram się na wiosnę cię zrzucić z tronu
no coz zawsze znajdzie sie ktos lepszy, szybszy, mocniejszy, :)



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » sob lis 08, 2008 14:30

Borys pisze:no coz zawsze znajdzie sie ktos lepszy, szybszy, mocniejszy, :)
i dzięki temu wyniki sa jakie są :grin:


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob lis 08, 2008 14:59

arwam pisze:Zmieści się tylko kolektor wydechowy odwracamy o 180 stopni i nieco go podszlifować trzeba wtedy sprężrka usiądzie poniżej linii kolektora, ja tak zamontowałem GT2052V
Po czym z racji gabarytów przesunąłem silnik do przodu na mocowaniu pod silnikiem i opuściłem go na przedniej łapie.
W sumie to najwięcej zabawy to było nad tą nieszczęsną łapą trzeba ją było podcinać i na nowo spawać oraz zmienić filtr oleju na krótszy.
Tylną łapę zdystansowałem za pomocą dłuższych śrub i 4 nakrętek.
Ot coła filozofia
pytanie tylko czy ta cala rzezba to nie jest przerost formy nad trescia
arwam pisze:Zakładaj albo 261 od merca albo ze starego ducata 2.5TD są na czopikach
a sprawdzales czy to jakakolwiek roznica? Wiekszosc czopikowych ma otworek 1mm, roznia sie czasem skokiem iglicy. Sprawdzales 310 i 314? :>
arwam pisze:ZAPRZAL nie obraź się na mnie ale postaram się na wiosnę cię zrzucić z tronu
Nie mam nic przeciwko. Dla mnie to co jest juz wystarczy :bigok: TDI o takiej samej mocy dawal by duzo wiecej przyjemnosci z jazdy na codzien
A z Twoim gt2052v to mysle, ze i dzis bym Ci nie dal rady
Ostatnio zmieniony sob lis 08, 2008 15:01 przez zaprzal, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

arwam

Post autor: arwam » sob lis 08, 2008 15:27

Na razie to byś go zjadł bo mam pompę 9mm tylko że zmienioną falę zrobiony avancetiming i bostpin własnej roboty ale na trójce ciągnie do 120km/h z AAZ-em pod maską bo JR kręcił się o niebo wyżej
AAZ jest silnikiem lepszym na codzień (ale nie ekonomiczniejszym średnio przy takiej mocniejszej jeździ 6-6,5ltr/100km w cyklu mieszanym) bo nie trzeba często mieszać lewarkiem, można nim ruszać z miejsca z powodzeniem z trójki lub czwórki
A JR to taka dieslowska HAYABUSA i daje maksimum radości z jazdy i dzięki krutszemu skokwi tłoka ma mniejszą prędkość liniową tłoków przy identycznych obrotach a co za tym idzie kręci bardzo wysoko.( silniki mercedesa mają jeszcze krótszy skok tłoków i kręcą się jeszcze wyżej)
[ Dodano: 08 Lis 2008 14:29 ]
zaprzal pisze:a sprawdzales czy to jakakolwiek roznica? Wiekszosc czopikowych ma otworek 1mm, roznia sie czasem skokiem iglicy. Sprawdzales 310 i 314? :>
A z jakich silników pochodzą?

Ważna jest pojemność pojedynczego cylidra i to pod jaką głowiczke jest przeznaczona końcówka
Ostatnio zmieniony sob lis 08, 2008 15:47 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » sob lis 08, 2008 15:50

bez rywalizacji nie było by postępu :helm:


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

arwam

Post autor: arwam » sob lis 08, 2008 15:54

zaprzal pisze:pytanie tylko czy ta cala rzezba to nie jest przerost formy nad trescia
Myślę że nie bo będę chciał zainstalować kolektor dolotowy z 1Y i ważne jest to aby sprężarka była poniżej wejścia od kolektora dolotowego

A po za tym to święte słowa KENAI

[ Dodano: 08 Lis 2008 14:55 ]
Masz niezły podpis



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob lis 08, 2008 16:29

arwam pisze:A z jakich silników pochodzą?
z najbardziej dlubanych IDI jakie znam ;) z 3.0d MB
arwam pisze:dzięki krutszemu skokwi tłoka ma mniejszą prędkość liniową tłoków przy identycznych obrotach a co za tym idzie kręci bardzo wysoko.
i ma mniejszy moment obrotowy przy tych samych obrotach. Wiec moze to byc zaleta jak i wada, w moim przypadku nic nie zyskuje z krotszego skoku jesli krece tylko do okolo 5krpm...
arwam pisze:( silniki mercedesa mają jeszcze krótszy skok tłoków i kręcą się jeszcze wyżej)
Maja nieznacznie krotszy skok, ale moim zdaniem kreca sie wyzej dzieki duzo, duzo lepszej pompie wtryskowej. Ciezko jest zrobic dla nas taka pompe ktora bedzie robila moc wysoko, powyzej 5krpm, a juz na pewno w warunkach garazowych...


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob lis 08, 2008 16:48

Ja to widze jak ja g... wiem o tych sprawach teraz jak sie rozpisaliście :P heh
Ale powoli sie dokształce a na dzień dzisiejszy to bym was obudwu chciał zobaczyć na kresce :prayer: :prayer:



arwam

Post autor: arwam » sob lis 08, 2008 19:53

zaprzal, by na pewno wygrał dzięki jak to sam określił kibelpompie 11mm

[ Dodano: 08 Lis 2008 18:57 ]
zaprzal pisze:i ma mniejszy moment obrotowy przy tych samych obrotach. Wiec moze to byc zaleta jak i wada, w moim przypadku nic nie zyskuje z krotszego skoku jesli krece tylko do okolo 5krpm...
No ale masz regulację zaworów hydrauliczną i z takim silnikiem jak twój to bym nie ryzykował kręcenia 6000+

Oprócz mniejszego spalania i dynamiki w górnych obrotach to faktycznie 1.6 niewiele ma więcej zalet.
No ALE DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO :hehe:
Mam pomysł :blush: założ GT2052V do tego zrób avance i wtrysk wody i powstanie pierwsze 400KM w polsce z 1.6TD :bigok:

[ Dodano: 08 Lis 2008 19:01 ]
Maja nieznacznie krotszy skok, ale moim zdaniem kreca sie wyzej dzieki duzo, duzo lepszej pompie wtryskowej. Ciezko jest zrobic dla nas taka pompe ktora bedzie robila moc wysoko, powyzej 5krpm, a juz na pewno w warunkach garazowych...
Metoda prób i błędów po błędach gruntowne przemyślenia i działanie
Dzięki doświadczeniom tą metodą postało wiele wynalazków m. in. doładowanie

[ Dodano: 08 Lis 2008 19:24 ]
I jeszcze małe pytanie z mojej strony;
Czy u kogoś z forumowiczów nie dostanę kompresora G60 po taniości bo chodzi mi po głowie takie małe COMBO GT20+G60
Ostatnio zmieniony sob lis 08, 2008 20:27 przez arwam, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
adam16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: pn lip 17, 2006 08:54
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: adam16v » sob lis 08, 2008 21:52

zaprzal pisze:arwam napisał/a:
A z jakich silników pochodzą?


z najbardziej dlubanych IDI jakie znam z 3.0d MB
No to koledzy jak z tymi wtryskami? Pasują czy nie do 1.6?
arwam pisze:chodzi mi po głowie takie małe COMBO GT20+G60
Tylko po co? Po to w VNT masz zmienną geometrią żeby dostosować charakterystykę doładowania do własnych potrzeb :bigok:


[url=http://www.motofirma.pl/bsp,f165af1ba51506,e898b25902e6b6,adam16v-VW-Golf-16TD.html][img]http://www.motofirma.pl/upload/spalanie/icons/e898b25902e6b6_1.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości