Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Orzeł_01 » sob maja 14, 2011 10:19

Mateusz GTD, tu masz link do aukcji w której jest opis: http://allegro.pl/koncowka-wtrysku-bosc ... 45609.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Awatar użytkownika
Mateusz GTD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 13, 2010 00:44
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Re: Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Mateusz GTD » sob maja 14, 2011 22:46

Orzeł_01 pisze:Mateusz GTD, tu masz link do aukcji w której jest opis: http://allegro.pl/koncowka-wtrysku-bosc ... 45609.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No ok :) Mam rozumieć, że bez problemu bedą pasować do wtryskiwaczy VW 1.6TD SB ?
Czy wtryskiwacze też muszą być od merca ?


Mateusz GTD

Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Orzeł_01 » sob maja 14, 2011 23:24

Będą pasować do wszystkich wtryskiwaczy z 1.6D/TD, tylko nie wkładaj ich do obudów z 1.9TD, bo są inne, mają dwie sprężyny.

Ja dzisiaj kupiłem rozpylacze bosch do merca :grin:


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Awatar użytkownika
Mateusz GTD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 13, 2010 00:44
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Re: Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Mateusz GTD » ndz maja 15, 2011 23:13

Orzeł_01 pisze:Będą pasować do wszystkich wtryskiwaczy z 1.6D/TD, tylko nie wkładaj ich do obudów z 1.9TD, bo są inne, mają dwie sprężyny.

Ja dzisiaj kupiłem rozpylacze bosch do merca :grin:
No to ok teraz trzeba tylko takie dorwać :pub: Czytałem, że końcówki wtrskiwaczy od 1.9 TD są niewymienne.

Wspomnialeś chyba, że końcówki od merca są cichsze ? Bo na forum piszą znów, że ogólnie wtryskiwacze od 1.6 TD są głośniejsze od 1.9 TD ?

A ile dałeś za te końcówki co kupiłeś ?


Mateusz GTD

Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Orzeł_01 » pn maja 16, 2011 21:51

Mateusz GTD pisze:Wspomnialeś chyba, że końcówki od merca są cichsze ? Bo na forum piszą znów, że ogólnie wtryskiwacze od 1.6 TD są głośniejsze od 1.9 TD ?
1.9TD ma wtryski dwusprężynowe, a one ciszej pracują od jednosprężynowych.
Mateusz GTD pisze: Czytałem, że końcówki wtrskiwaczy od 1.9 TD są niewymienne.
Z tego co wiem to są, tylko trudno je wyregulować.

Mateusz GTD pisze: A ile dałeś za te końcówki co kupiłeś ?
20zł/szt. Znalazłem wyprzedaż stanów magazynowych :grin:


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Awatar użytkownika
Mateusz GTD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 13, 2010 00:44
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Re: Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Mateusz GTD » wt maja 17, 2011 18:38

Orzeł_01 pisze:20zł/szt. Znalazłem wyprzedaż stanów magazynowych :grin:
:hmm: jak za darmo :D


Mateusz GTD

Awatar użytkownika
marcin28długi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 09:11
Lokalizacja: wrocław

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: marcin28długi » czw cze 02, 2011 19:34

MAM PYTANIE CZY KOLEKTOR SSĄCY Z 1,9 TD PASUJE DO 1,6 TD


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508832" onclick="window.open(this.href);return false;

sprzedam skrzynie biegow 4s mam 5 z skrzyni ff oraz sporo czesci wneyrza jak i wygladu zderzaki wąski

Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Orzeł_01 » pt cze 03, 2011 13:10

marcin28długi pisze:MAM PYTANIE CZY KOLEKTOR SSĄCY Z 1,9 TD PASUJE DO 1,6 TD
Da się go założyć, ale ma inny kształt kanałów i będą straty w mocy. Jak potrzebujesz kolektor do 1.6TD to mam taki. Jak coś to pisz na PW :bajer:


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Awatar użytkownika
marcin28długi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 09:11
Lokalizacja: wrocław

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: marcin28długi » pt cze 03, 2011 20:17

bo w moim kolektorze jest starego typu zawór egr chce sie go bozbyc i żeby kolanko co łoczy sie z turbo było odwrócone w prawo bo chce załozyc intercoler


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508832" onclick="window.open(this.href);return false;

sprzedam skrzynie biegow 4s mam 5 z skrzyni ff oraz sporo czesci wneyrza jak i wygladu zderzaki wąski

arwam

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: arwam » ndz cze 19, 2011 09:49

Orzeł_01 pisze: Wspomnialeś chyba, że końcówki od merca są cichsze ? Bo na forum piszą znów, że ogólnie wtryskiwacze od 1.6 TD są głośniejsze od 1.9 TD ?


1.9TD ma wtryski dwusprężynowe, a one ciszej pracują od jednosprężynowych.

nie każdy AAZ ma dwusprężynowe,
dwu-sprężynowe są dłuższe i mają obudowy oznaczone symbolem " KCA 27 S 77"
jedno-sprężynowe mają oznaczenie " KCA 30 S 44 "
Orzeł_01 pisze: Mateusz GTD napisał(a): Czytałem, że końcówki wtrskiwaczy od 1.9 TD są niewymienne.


Z tego co wiem to są, tylko trudno je wyregulować.
zgadza się



Awatar użytkownika
Mateusz GTD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 13, 2010 00:44
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Re: Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Mateusz GTD » śr cze 22, 2011 13:18

arwam pisze: nie każdy AAZ ma dwusprężynowe,
dwu-sprężynowe są dłuższe i mają obudowy oznaczone symbolem " KCA 27 S 77"
jedno-sprężynowe mają oznaczenie " KCA 30 S 44 "
A są jakieś różnice w mocy, czy tylko dwusprężynowe są cichsze ? Jak sprawdzić które mam ?


Mateusz GTD

arwam

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: arwam » ndz cze 26, 2011 08:38

dwu sprężynówki pracują znacznie ciszej. przy tym samym zadymieniu moc będzie większa ze względu na lepsze rozypylenie paliwa ale za to stawia większe wymagania przed pompą.

są to wtryskiwacze o podwójnych ciśnieniach otwarcia i przez to w górnych obrotach znacznie bardziej tną dawki.
jeśli nie będzieswz ruszał dawki a założysz dwu-sprężynowe to auto osłabnie i przestanie dymić, ze względu na mniejsza dawkę WTRYŚNIĘTĄ do cylindra.
jeśli teraz dawkę zwięszysz, do tego samego poziomy dymienia moc powinno być nieco większa niż przy tym samym zadymieniu.
dodatkowym bonusem jest mniejsze spalanie.

zrób foto swoich tak żeby je było od boku widać to Ci powiemy jakie masz.
i który rok auta masz?



Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: Orzeł_01 » pt lip 01, 2011 15:54

arwam pisze:dwu sprężynówki pracują znacznie ciszej. przy tym samym zadymieniu moc będzie większa ze względu na lepsze rozypylenie paliwa ale za to stawia większe wymagania przed pompą.

są to wtryskiwacze o podwójnych ciśnieniach otwarcia i przez to w górnych obrotach znacznie bardziej tną dawki.
jeśli nie będzieswz ruszał dawki a założysz dwu-sprężynowe to auto osłabnie i przestanie dymić, ze względu na mniejsza dawkę WTRYŚNIĘTĄ do cylindra.
jeśli teraz dawkę zwięszysz, do tego samego poziomy dymienia moc powinno być nieco większa niż przy tym samym zadymieniu.
dodatkowym bonusem jest mniejsze spalanie.
W takim razie, gdyby znaleźć speca który umiałby ustawić wtryski dwu sprężynowe. Dać mu do założenia i wyregulowania końcówki mercowskie DN 0 SD 265 to mógłby powstać ciekawy zestaw. Próbował ktoś zmontować takie wtryski?


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

arwam

Zwiększenie ciśnienia Turbo 1.9 TD AAZ

Post autor: arwam » pn lip 04, 2011 09:48

na zachodnich forach robią takie eksperymenty i efekty są ciekawe ale jeśli stosujesz takie same końcówki to jednosprężynowe pod względem mocy zawsze wygrywają



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości