Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » ndz wrz 02, 2012 10:40

molejczuk pisze:Witam poszukuje jakiegos zestawu naprawczego turbo garretta GT1749v istnieje cos takiego i jaki koszt???
niestety zestawy są tylko w nominałach i wymiana takiego nic Ci za bardzo nie da,druga sprawa to taka jak chcesz doważyć turbosprężarkę ?


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » ndz wrz 02, 2012 10:42

marcin28długi pisze:witam ja mam turbo t3 pojawiło mi sie ostatnio lekkie chrobotanie przy 1100 obr. i przy 2100 obr bez spadku doładowania 1,2 bar , kończy sie turbina czy za słabe smarowanie

pytanie czy to jest faktycznie chrobotanie ,czy świst z powodu obcierania układu wirującego o obudowy ? ściągnij wąż ssący od filtra powietrza i złap palcami za wirnik i zobacz czy przy przeginaniu go w różne strony nie obciera o obudowy ,lub użyj lusterka na wysięgniku i zobacz czy w obudowie na obwodzie nie ma obtarć .................


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » ndz wrz 02, 2012 10:45

gora151 pisze:Witam mam problem z moim golfem a w zasadzie z turbiną. Golf mk4 99r. 1.9 TDI 90km ALH. odpalam zaczynam jechać- nie ciągnie- jade dalej i dopiero po dłuższej jeździe (kilka kilometrów) zaczyna rwać do przodu. Tak jakby turbina "ożywała" dopiero jak nim trochę pojeżdżę. w ciągu dnia jak często gdzieś jadę do czuję że przyspiesza dobrze ale jak postoi przez noc no to rano są cyrki bo nie mam mocy. Czy to jest kwestia smarowania czy trzeba ją regenerować. przebieg 214000tys.
proszę o pomoc
pozdrawiam

to raczej kwestia zacinającej się zmiennej geometrii lub zacinającego się actuatora ( gruszka podciśnieniowa zintegrowana z turbosprężarką ) ,bądz kwestia zaworu (pierburga) sterującego podciśnieniem ..........


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » ndz wrz 02, 2012 10:46

P.S. Jak włączyć powiadomienia od odpowiedzi ,aby przychodziły mi na pocztę ? jest taka opcja ?


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: piori » pn wrz 03, 2012 07:47

Subskrypcję tematu (lub nawet całego działu) włączamy w jasnoniebieskiej ramce na dole strony, tuż nad wyszukiwarką googla,przycisk Obserwuj.
Jak temat jest już w obserwowanych, to wtedy w tym miejscu mamy przycisk Przestań obserwować.
Domyślnie powiadomienia powinny przychodzić po zabraniu głosu w danym temacie, ale jest też możliwość, że jest to wyłączone - trzeba zajrzeć do Panelu użytkownika, zakładka Wysyłanie wiadomości, pozycja Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach - zaznaczamy tak i klikamy Wyślij :bigok:



look1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 18, 2011 21:24

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: look1990 » wt wrz 11, 2012 23:28

Mam nast. problem otóż mój golfik kopci na niebiesko (wiem, że pali olej). Turbina ma luz wzdłużny ok 0,5cm, a poprzeczny znikomy. Czy ten luz jest winny pobierania oleju przez tą turbinę?



arwam

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: arwam » śr wrz 12, 2012 10:23

look1990 pisze:Turbina ma luz wzdłużny ok 0,5cm, a poprzeczny znikomy. Czy ten luz jest winny pobierania oleju przez tą turbinę?

na 99% , tak, jest temu winny.



look1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 18, 2011 21:24

Re: Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: look1990 » ndz wrz 16, 2012 10:14

arwam pisze:
look1990 pisze:Turbina ma luz wzdłużny ok 0,5cm, a poprzeczny znikomy. Czy ten luz jest winny pobierania oleju przez tą turbinę?

na 99% , tak, jest temu winny.
A czy ta turbosprzężarka jest do uratowania? Jaki byłby koszt samych części do niej?



arwam

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: arwam » ndz wrz 16, 2012 15:03

to pytanie już do bardziej kompetentnych osób nalezy skierować i przede wszystkim muszą ją widzieś ale myślę że tak



Jacek_P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 22, 2012 16:26

Re: Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Jacek_P » ndz wrz 23, 2012 16:32

Nie ma co się bawić samemu, najlepiej oddać do profesjonalnego serwisu : http://www.turbosprezarki.mielec.pl



arwam

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: arwam » ndz wrz 23, 2012 16:53

ja bym bardziej tu polecał, jesli ktoś już chce regenerować, http://www.turboreg.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
szczególną uwagę zwracać na prawidłowy montaz wtedy nie ma cyrków.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: SZOPENN » ndz wrz 23, 2012 17:05

niedawno temu polecałeś regmot... co taka zmiana decyzji.. u mnie lokalny pks wysyła turba do regmotu



arwam

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: arwam » ndz wrz 23, 2012 17:57

SZOPENN, znam ludzi z tych dwóch firm, a że jestem w lepszej komitywie z ludźmi z Turbo-reg to powód jest oczywisty



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: biznes88 » pn paź 15, 2012 13:11

PYTANIE do znawców!... Czy ktos cos wie na temat turbiny GT20 (na WG) one byly w mercach 2.5TD oraz 2.9TD czy bedzie lepsza od VWagenowskiej T3?... chcialbym ja zalozyc do 1.9mTDi pytanie czy warto, czy bedzie podobny LAG do T3 czy moze mniejszy?...



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości