Wymiatajace 1.6 TD z Polski

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn kwie 24, 2006 14:08

strasznie slabo idzie ten TDI jesli to sa dane katalogowe ale to mk3 wiec wiadomo ciezkie autko. moze sie wydawac ze przyrost osiagow na tyle zeby TDI objechac nei jest duzy ale odczowalne wrazenie bwnie bedzie duzo lepsze. jest wiele osob ktore nei sa w stanie uwierzyc ze TD jest w stanie objechac TDI bo ten drugi mam wiekszy moment obrotowy.


mnie ciekawi jaka moc jest po takich modyfikacjach. wszyscy to robia staje sie to jzu noirmalka ale nikt nei sprawdza mocy auta



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn kwie 24, 2006 14:09

Krzylu, bedzie miec lepsze osiagi, a po drugie to dane w katalogu nie zawsze sa zgodne z prawda, silniki 1.6 byly montowane w golfie 2 i taki golf wazy wtedy 960kg, silniki TDI dla przykladu w golfie 3 i taki golf juz wazy wiecej...

Warto robic taka modyfikacje to nie jest marne 0,4 do setki to po pierwsze, a po drugie najbardziej odczuwa sie to na wysokich biegach na trasie. Roznica jest zdecydowanie odczuwalna, auto robi sie bardzo żwawe


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pn kwie 24, 2006 18:21

Jesli wykonam wszystkie swoje plany napewno zmierze moc na hamowni...



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn kwie 24, 2006 20:29

ja także sie wybieram, tylko te pie.....lona głowica. koło mam bez znaków i mam pewien problem ustawić rozrząd. myśle że jutro zagada


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » wt kwie 25, 2006 21:49

Tak, jak napisał zaprzal, duże znaczenie ma masa auta - nowe modele sa coraz cięższe i do tego samego przyśpieszenia wymagają coraz to większej mocy. Sprawa druga to przełożenia w skrzyni - mk2 1,6 td - jak zauważyliście może na moim filmie - pojedzie 190 km/h (nawet 200 ale na czerwonym polu obrotomierza) - nowe auta maja też inne przełozenia - tam przy tych samych prędkościach obroty są niższe - takie przełożenia zmniejszaja przyśpieszenie czyli krótsza skrzynia - większe przyśpieszenie. Nie wiem jaka jest moc mojego auta a z braku czasu nie moge sie wybrać na hamownię do Wrocka. Strzelam na oko - jest w granicach 100-110 KM. To wystarcza do objechania mk3 TDI 110 KM który waży ponad tonę i ma inne przełożenia skrzyni. Wczoraj jechałem za znajomym który ma audi A4, model po 2001 roku, 130 KM plus chip - mówi że 150 KM - na czwartym i piątym biegu doganiam jego auto, które ma może większa moc ale i dużo większą masę i inne przełożenia. Zwiększenie cisnienia naprawdę daje odczuwalny wzrost przyśpieszenia. Pomijam może fakt że koła w moim aucie to 175/50/14 (mniejsza średnica niz fabryczne) co tez zwiększa przyśpieszenie (choc oszukuje licznik)



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr kwie 26, 2006 08:45

no to mam nową głowe założoną :bigok: na razie chodzi spoko. złoty osiemdziesiąd poszedł wczoraj bez ale, a temp na dworze była 23*.
co do tego co ventil mówi zgadzam sie, bo kolegam ma paska TDI 130 i miał poważne problemy żeby mnie dojść na 3 i 4 biegu. potem nie wiem, bo nie próbowaliśmy na dłuższym odcinku. jak założe IC to jade pohamować cosik i zobaczymy co jest


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » śr kwie 26, 2006 11:22

a co powiecie na skrzynie z passata b3 od silnika SB klocek nawet dobrze przyspiesza i ma inne przelozenia i robi setke w cos okolo 15,5s a np golf JR 14,5 mniejsza masa moc a tylko 1s roznicy teoretycznie w przyspieszeniu
jakby tak zamienic skrzynke ciekawe jakby szedl na niej golf

szkoda ze sprzedalem swojego TD tez bym teraz modzil z silnikiem :(



Awatar użytkownika
KuZi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 12, 2006 22:41
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: KuZi » śr kwie 26, 2006 23:32

wskaźniczek doładowania już do mnie idzie, głowice odbieram jutro z regeneracji, mysle ze w sobote autko wyjedzie, z cisnieniem i pompa paliwa planuje sie pobawic pod koniec maja na razie musze troszke blache doprowadzic do stanu wakacyjnego (tu i tam zaprawić i malnąć) dobrze że zbliża się weekend to spokojnie się zamykam na 4 dni w garażu :)
Na razie z tego co wyczytałem to zdecyduje się na max 0,9, na autostradach nie szaleje bo mam 2 metrowy maszt od CB na dachu i szkoda zeby mi odlecial i zrobił cabrio ;) max 130-140 smigam na autostadach, brak mocy odczuwalem troche przy wyprzedzaniu w trasie no ale to mogło być spowodowane stanem mojej głowicy.
Jeżdzę na półsyntetyku, macie jakieś sprawdzone oleje do naszych klekocików ? Ostatnio jeździłem na orlen platinum ale nie był to rewelacyjny pomysł według mnie... :) Na allegro znalazłem castrola gtd za 70zł 4 litry to chyba dobra cena ?



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » czw kwie 27, 2006 10:41

KuZi pisze: Na allegro znalazłem castrola gtd za 70zł 4 litry to chyba dobra cena ?
Był post na ten temat.....Ja bym odpuścił.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw kwie 27, 2006 15:05

dokladnie
szukaj 5L one nie sa z Polski i nie sa mieszane z Kujawskim a 4L sa niezbyt ciekawe



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » czw kwie 27, 2006 23:12

Poprzednie autko: Audi 80, waga prawie 850kg (albo i mniej, bo rdza już go bardzo lubiła), silnik "trochę wzmacniany" (dodane turbo, coś tam szlifowane na pompie). Mechanik mówił, że mogła mieć koło 75ps (znaczy się.. polonez), ale do 140 nikt mi nie podskoczył jak sam jechałem ;) Potem już było 4-5tyś i przyspieszał cienko, naprawdę cienko, tak jakby odcinał paliwo :(



lukas1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 24, 2006 01:38
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: lukas1987 » pt kwie 28, 2006 22:35

Witam


Co do oleju u mnie na korku są napisane parametry oleju a dokładnie 10W40 ja bym nie kupował żadnego zagranicznego cholerstwa polecam ci rodzimej produkcji olej mineralny Turdus 10W40 jest to olej sprawdzony przeze mnie w autku i w extremalnych warunkach np. kombajny zbożowe ( temperatura oleju dochodzi do 130 st C ) zachowuje dobre właściwości smarne przeznaczony jest zarówno do wolnossących jak i turbodoładowanych.

Pozdro


lukas1987

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob kwie 29, 2006 13:52

nich mnie ktos oswieci
aplikujac turbine od TDi do TD co moze zmienic??
czy da sie podniesc cisnienie doladowania tak jak w turinach tych z TD
czy niebedzie za duzej straty na takiej turbinie z TDI do TD chodzi mi o to ze bedzie sie wolniej wkrecac i trzeba bedzie go pocisnac troche wiecej zeby uzyskac przyspieszenie
oraz czy zalozenie blow-offa da taki sam dzwiek upuszczanego powietrza jak w TDi i czy to wogole mozliwe



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob kwie 29, 2006 17:09

moment to TDi to jest 1.6 co nie?? o jakich ty silnikach mowisz Krzylu, bo ciezko cie pojac. moze najlepiej mowcie kodami silnikow bedzie wszystko jasne

SB i RA to sa te TD z intercoolerem po 80 kucy

JR to prawie to samo ale nie ma intercoolera i ma 70 kucy

chyba tylko te silniki nadaja sie do jakichkolwiek modyfikacji bo raszta to sa za slabe silniki na wieksze cisnienie tak mi sie wydaje. W tych silnikach przewaznie znajdowalo sie turbo z regolacja i pompa z regolacja dlatego da sie je podkrecac.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości