Zmiana turbiny w AHU

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Post autor: arwam » czw sty 14, 2010 16:07

Dario84, a kąt wtrysku?
on też ma spore znaczenie.
chcąć szybko postawić turbo do pionu można delikatnie opóźnić kąt wtrysku i wtedy turbo wstaje znacznie szybciej.
ja mam tak zrobione że silnik pracuje miękko ale też i jest pompa 11mm co też swoje robi.
EGT nie mierzyłem bo nie mam czym.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pt sty 15, 2010 07:57

czasy wtryskow w dolnych obr nie ruszane, sadze ze jak opoznisz kat wtr podczas wstawania turbiny bedzie wiecej dymu


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Post autor: arwam » pt sty 15, 2010 10:56

Dario84 pisze:sadze ze jak opoznisz kat wtr podczas wstawania turbiny bedzie wiecej dymu
ja nie zaobserwowałem tego ale też tylko nieznacznie mam opóźniony kąt. w górnych jest już trochę przyspieszony.
dymienie jest znikome



ziomek_k_k
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 20:55
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

turbo z awx do ahu??? pilne

Post autor: ziomek_k_k » czw mar 24, 2011 23:06

tak jak w temacie prosze o pomoc czy pasuje turbina od awx 130 km do ahu ??
bo moge w dobrej cenie miec wiec chcialbym porade czy to moze byc i co trzeba zmienic iwogóle dzieki i pozdrawiam


Mój Variant
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=304177

Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

turbo z awx do ahu??? pilne

Post autor: Skulek » pt mar 25, 2011 01:01

Ogólnie to wyszukiwarka, po drugie przypasi, po trzecie troszkę trzeba zmodyfikować dolot...


...

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: Fahoo » pt mar 25, 2011 02:04

soft kub komp z afn
kolektor wydechowy
turbo
szybkozlaczka
spływ albo awx albo afn
do awx trzeba nypel z aso za 18zl
akumulator podcisnienia
nowy n75
troche wezy na dodcisnienie 1 dzien wolny


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ziomek_k_k
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 20:55
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: ziomek_k_k » pt mar 25, 2011 07:17

aha dzieki kolego a czy z turbina od afn 110 km tez jest tyle zabawy???


Mój Variant
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=304177

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

turbo z awx do ahu??? pilne

Post autor: cowboy » pt mar 25, 2011 08:52

było wielokrotnie pisane
inne jest sterowanie (podcisnienie) inny N75 i zmiana softu w ECU, inny downpipe, do przeróbki dolot (przejściówka), zasilanie i spływ oleju tez...
polecam opcję szukaj



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: Fahoo » pt mar 25, 2011 09:44

ziomek_k_k, z kazda na vnt
to nie jest zabawa
odkrecasz stare przykrecasz nowe


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

arwam

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: arwam » sob mar 26, 2011 00:35

t0mal, doświadczenia kolegi Glus'a mówią że turbo wstaje już od 1400rpm.
W tdi masz znacznie więcej spalin ze względu na lepsze rozpylenie paliwa i

jak nie przyspieszycie kąta wtrysku to nie będzie problemów z rozruchem T3. z resztą w silnikach i 1Z i pochodnych kąt wtrysku jest "sztucznie" przyspieszony po to żeby na wydechu nie było tyle spalin i dzięki temu nie zapycha tej malutkiej szczelinki wydechowej taką ilością spalin dzięki temu że silnik odbierze sporo ciepła od gazów spalinowych dzięki czemu tracą one na objętości a więc i nie mają już takiej energii kinetycznej.
skoro w TD gdzie jest gorsze rozpylenie paliwa. i znacznie mniejsza dawka paliwa już zaczyna robić czarny dym to w TDI będzie tylko lepiej. może i reakcja na pedał gazu jest troszkę gorsza niż małych turbin ale nie ma tragedii.
ja już wiem jak będzie reagować K16 na TD i to dopiero może być tragedia



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: Daron7 » sob mar 26, 2011 11:30

Tak czytam czytam, i jakie turbo mi polecicie właśnie do AHU.
Paliwa powinno być pod dostatkiem, żeby wkręcić turbo - 216,11mm.
Miałem na myśli T3, ale odstrasza mnie myśl o jej lagu, a K14 podobno za małe. To jakie turbo wybrać na WG, żeby dawało te 1.5-1.6bara do 4tyś obr i w miare nie puchło ?
A co do kosztów - wiadomo, jak się by dało to po taniości coś :jezor:



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: Fahoo » sob mar 26, 2011 20:08

Daron7, a ty dalej swoje :los2:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

arwam

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: arwam » sob mar 26, 2011 21:21

Daron7, kolega GLus miał pompę tylko 10mm ori z 1Z'a turbo T3 o jeszcze większym lagu bo na grubszym wałku.
a po za T3 to podobne ciśnienia jest w stanie dać GT2052 ale nie V tylko zwykła jej odmiana na WG.
ale tu jużbędzie lag większy bo to turbo pracowało na silnkach o pojemności koło 2,5l.
T3 z golfa to dla CIebie myślę że jeden z lepszych i łatwiej dostępnych turbin a jednocześnie nie są one jak te w/w GT na wałku który swoją grubością przy pomina trzonek zaworu, tylko grubszy ołówek

jeśli dalej się obawiasz Laga to odszukaj użytkownika Glus i z nim porozmawiaj o tym jak się mu sprawowała T3.
Sprawowała bo się skrzynia rozsypała. co Prawda Vodi też założył ale jemu turbo isę zesrało i puściło olej na gorącą część. poprostu Pech.


cowboy, co do sterowania VNT w silnikach TDI z turbinami na WG to twiedzę że się spokojnie do to zrealizować.
wystarczy jeden wężyk przepiąć



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Zmiana turbiny w AHU

Post autor: Daron7 » sob mar 26, 2011 22:44

Fahoo pisze:Daron7, a ty dalej swoje :los2:
Patrz...na gadu to siedzi cicho, a tu coś ma do powiezdenia :kac:
arwam pisze:Daron7, kolega GLus miał pompę tylko 10mm ori z 1Z'a turbo T3 o jeszcze większym lagu bo na grubszym wałku.
a po za T3 to podobne ciśnienia jest w stanie dać GT2052 ale nie V tylko zwykła jej odmiana na WG.
ale tu jużbędzie lag większy bo to turbo pracowało na silnkach o pojemności koło 2,5l.
T3 z golfa to dla CIebie myślę że jeden z lepszych i łatwiej dostępnych turbin a jednocześnie nie są one jak te w/w GT na wałku który swoją grubością przy pomina trzonek zaworu, tylko grubszy ołówek

jeśli dalej się obawiasz Laga to odszukaj użytkownika Glus i z nim porozmawiaj o tym jak się mu sprawowała T3.
Sprawowała bo się skrzynia rozsypała. co Prawda Vodi też założył ale jemu turbo isę zesrało i puściło olej na gorącą część. poprostu Pech.


cowboy, co do sterowania VNT w silnikach TDI z turbinami na WG to twiedzę że się spokojnie do to zrealizować.
wystarczy jeden wężyk przepiąć
To powiedz mi konkretnie jaki lag ? Przy ilu obrotach będę miał powiedzmy 1bar (to już w miarę będzie zaczynało jechało myślę) przy tej pompie, na 216tkach i dawce rzędu 44mg no i na nastawniku jakieś 6mg powiedzmy ? Duże zadymienie z dołu będzie ? Bo teraz jak jeżdżę na T15 1.3b to zadymienie takie sobie, ale jest cały czas :banghead:

I odnośnie tego T3 z golfa na cieńszym wałku - bezpiecznie 1.6bara było by tam? Gadałem z kimś, kto twierdził, ze ono jest duże i jak będę gwałtownie dawał buta i ją szybko wkręcał (powiedzmy nagła piz** przy 3tyś obr) to może odlecieć, bo wirnik będzie miał za duże obciążenie ? Jest takie coś możliwe i jak to jest w porównaniu do innych turbin ?

Również nurtuje mnie pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć - jakiej średnicy jest wirnik strony zimnej w T3 i np. K14 (tak dla porównania). Byłbym wdzięczny za wszelakie rady i podpowiedzi z Waszej strony :)

A tak BTW - co do sterowania kompem na VNT turba na WG, sam to sterowalem - nie trzeba przepinać kabli, tylko zmienić ich zasadę działania (tak by przy otwarciu zaworu, był zamknięty).

Pozdrawiam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości