Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Post autor: arwam » pn lut 16, 2009 09:23

mnie pod wieczór raczej się spodziewaj



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pn lut 16, 2009 10:01

Ja myślałem o załadowaniu sobie takiego z Renault Master 2.2 dci jest niski (jakies 20cm) i szeroki, myślicie, ze wlazłby pod zderzak?
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 10:03 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » pn lut 16, 2009 11:02

t0mal pisze:Ja myślałem o załadowaniu sobie takiego z Renault Master 2.2 dci jest niski (jakies 20cm) i szeroki, myślicie, ze wlazłby pod zderzak?
węź sobie załóż coś odpowiedniego a nie oc się pod rękę nawinie bo łatwiej raż ciut więcej wydąć niż potem bawić się w wyjmowanie i zakładanie czegoś większego.
Po co robić dwa razy jak można raz a dobrze?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pn lut 16, 2009 11:28

Ciecie blachy mnie przeraża :? chciałbym to w miare bezboleśnie załatwić.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14106
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn lut 16, 2009 12:55

arwam pisze:A jeśli myślisz o tym z linka którego Ci podrzuciłem to zapomnij że Ci się zmieści pod zderzakiem bo on ledwo mięsci się tuż przed chłodnicą i jest większy od niej :helm:
arwam, ,a w takim przypadku jeśli mi przysłoni chłodnicę to silnik nie będzie się grzał za bardzo.Ja wiem,że przez niego też będzie dmuchać,ale powietrze już będzie "złamane",a wentylator to chyba na okrągło będzie chodził :bajer:



arwam

Post autor: arwam » pn lut 16, 2009 14:47

Michaś_1977 pisze:
arwam pisze:A jeśli myślisz o tym z linka którego Ci podrzuciłem to zapomnij że Ci się zmieści pod zderzakiem bo on ledwo mięsci się tuż przed chłodnicą i jest większy od niej :helm:
arwam, ,a w takim przypadku jeśli mi przysłoni chłodnicę to silnik nie będzie się grzał za bardzo.Ja wiem,że przez niego też będzie dmuchać,ale powietrze już będzie "złamane",a wentylator to chyba na okrągło będzie chodził :bajer:

nic takiego.
Temperatura jescze Ci spadnie trośzkę dlatego że teraz silnik będzie zasilany zimnym a nie gorącym powietrzem

[ Dodano: 16 Lut 2009 14:05 ]
t0mal pisze:Ciecie blachy mnie przeraża :? chciałbym to w miare bezboleśnie załatwić.

Delikatnie tylko podcinasz mocowanie przedniego dolnego pasa i tego wogóle nie widać więc sięnie przerażaj bo nie powodu :food:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14106
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn lut 16, 2009 16:40

arwam pisze:nic takiego.
Temperatura jescze Ci spadnie trośzkę dlatego że teraz silnik będzie zasilany zimnym a nie gorącym powietrzem
No tak.Nie wiem dlaczego o tym nie pomyślałem.Przecież to jest jasne jak :sloneczko: Teraż nie pozostaje mi nic innego niż skompletować te wszystkie klamoty i przystąpić do dzieła.
Taki gość jak Ty arwam, ,przydałby mi się w warsztacie,bo ja przy silnikach nie grzebię,a ludzie często pytają :chytry: .Punkciki za wszystko!Gdyby coś komuś jeszcze przyszło do głowy,to proszę pisać :bigok:.
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 16:41 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » pn lut 16, 2009 17:00

szkoda że trochę duża odległość nas dzieli bo właśnie pracy poszukuję. :crazy:
z poprzedniej pracy byłem bardzo zadowolony i miałem super szefa ale nie stety sytuacja była taka że syn stracił pracę a ma żonę i małe dziecko zmusiła go do zwolnienia, a że jeszcze nie miałem stałej umowy więc wiadomo czyje głowy najpierw lecą ale nie mam do niego żalu bo chyba każdy z nas by tak samo na jego miejscu postąpił.
Ale szkoda bbo takich szefów to ze świecą możesz szukać i wątpię czy byś znalazł
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 17:00 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14106
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn lut 16, 2009 23:26

No cóż,przykra sprawa :? Ja 4 lata temu miałem takiego szefa,co "kazał"robić po 12-13h i z bidą 1000 zeta na rękę mi dawał.Dopiero w Anglii zarobiłem na swój warsztat.
A wracając do tematu:mam możliwość kupienia Intercooler-a,ale jest on seryjny od 1,6TD.Brać,czy zdecydowanie szukać czegoś większego,bo ten seryjny jest faktycznie malutki :-k ?



arwam

Post autor: arwam » wt lut 17, 2009 01:29

zależy co chhcesz uzyskać jęsli chcesz potowra to szykaj dużego a jak chcesz zrobić na ori i trochę dorzucić tylko mocy to wystarczy ojca golf na ori IC (tylko z całym kompletem osłon bo w tym przypadku jest bardzo wązne aby cały komplet był) kręcił 8-8,5s do 100km/h więc myślę że można dobić do 120 130ps



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14106
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » wt lut 17, 2009 08:53

Witaj arwam, .He,he to nie musi być potwór,ja nie mam 18-stu lat żeby grać oponami przed panienkami :D ...Po prostu chcę mieć prawdziwego TurboDiesla,a nie muła i dopóki nie uzyskam tego "kopa"-dopóty będę przy nim modził.Ten ori IC jest kompletny tj.osłony i rury tylko jedna z osłon jest pęknięta-szczegół. :bajer:
P.S.Co to za czerwona krecha u Ciebie?!
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 08:54 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » wt lut 17, 2009 09:04

zapytaj się modów w dziale opony i felgi
Pierwszy razem fakt założyłem temat nie wtym działe bo STYLE a w drugim wypadku jak go umieściłem w ww dziale to ktoż mi wystawił warna.
I weź tu się o pomoc zwróć gdzie indziej to zamiast Ci pomóc to Ci pokazują kto tu jest najważniejszy.
A jak pytasz co jest konretnie nie tak to nikt się nie pofatygował odpowiedzieć nawet na pytanie PW bo przecież łatwiej jest wystawić warna.
Czasami to mam wrażenie że na poziomie to są tylko użytkownicy działu diesli.
Bo tu jak pytasz o coś to każdy stara się pomóć Ci na miarę swoich możliwości a nie patrzy tylko jak Ci tu zaszkodzić i pokazać kto tu jest najważniejszy

[ Dodano: 17 Lut 2009 08:18 ]
jak jakbym chciał pograć oponami na krzyżówce to marnie by mi wyszedł sprint bo w miejsu bym tylko stał.
A nie robię tego żeby pannom imponować a tylko dla własnej satysfakcji że się to samemu zrobiło.
Michaś_1977, kliknij na http://forum.vwgolf.pl/warnings.php?mod ... erid=16857 i zobacz za co to jest.
na dobrą sprawe to ja nie wiem za co go dostałem bo nikt na czas mi tego nie wyjaśnił

[ Dodano: 17 Lut 2009 08:28 ]
Michaś_1977 pisze: A wracając do tematu:mam możliwość kupienia Intercooler-a,ale jest on seryjny od 1,6TD.Brać,czy zdecydowanie szukać czegoś większego,bo ten seryjny jest faktycznie malutki :-k ?

Jak byś chcał ori ale trochę większy to poszkaj od G60 w wersji z klimą jest on tak samo mocowany ale ma wyjścia po przeciwnych stronach

[ Dodano: 17 Lut 2009 08:40 ]
a i jszcze jedno bo zapomniałem.
powinien być jeszcze taki plastik jak "grzebień" część oznaczona numerem 13

tu w linku masz komplet osłon i jak je montować

http://www.vwgolf.pl/?page_id=195

[ Dodano: 17 Lut 2009 09:14 ]
tak z cie kawości przy okazji zapytam ile masz lat?
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 10:28 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14106
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » wt lut 17, 2009 12:48

Dzięki arwam, za link,na pewno mi pomoże,a mój wiek masz pod fotką z lewej strony,tylko nie myśl,że ja tak wyglądam :chytry: :D
Acha,masz wiadomość na PW (też nie wiem o co biega)...
He,he pchnąłem Ci wiadomość na PW zanim odczytałem swoją...
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 12:54 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » wt lut 17, 2009 13:04

arwam, co do tego ostrzeżenia, to pewnie chodzi o ten punkt regulaminu:
1 Każdy nowo założony temat ma mieć przedrostek [MK ??], lub [all vw]
A wracając do tematu, to intercoolery od TD i G60 są wielkościowo chyba takie same, przynajmniej mi się tak wydaje i opisie z linku podanego przez Ciebie też jest:
Te chłodnice wymiarowo są co prawda takie same, ale różnią się sposobem doprowadzenia powietrza.
U siebie też przymierzam się do montażu coolerka, więc pójdę na łatwiznę czyli dodaję temat do obserwowanych i zobaczę co koledzy wymyślą :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości