Zmiana turbiny w AHU

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
slaw71
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: śr lut 06, 2008 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zmiana turbiny w AHU

Post autor: slaw71 » sob gru 12, 2009 22:09

Czy moze mi ktoś powiedzieć,czy można wstawić do mojego AHU większa turbinę bez zmiennej geometrii i czy to ma sens żeby otrzymać ok 150/160KM.Trochę sie obawiam turbin ze zmienną geometrią,ze względu na wieczne problemy z zapiekającymi się kierowniczkami ,no i do mojego silnika za dużego wyboru nie ma.Dzięki za wszystkie odpowiedzi :pub:


1.9 TDI AHU++ by TUNE-UP
Obrazek
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Vento/83584" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » sob gru 12, 2009 22:13

10 tematów niżej

:dol: :dol: :dol:

turbo do 1z
nie zmienna geometria, tylko wg



Awatar użytkownika
slaw71
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: śr lut 06, 2008 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: slaw71 » sob gru 12, 2009 23:08

dzięki mariachi ale jedna odpowiedż mnie nie satysfakcjonuje,poza tym moje AHU po programie i wtryskach 216 miało 130KM i 288Nm,ciśnienie doładowania 1.2 bara,a po dołożeniu FMIC-a ma 134KM i 276Nm i ciśnienie 1 bar.Podobno już nic z ta małą turbinką nie da rady zrobić,a turbo AWX lub jakaś hybryda mnie nie zadowala.Istnieje możliwość wstawienia jeszcze turbo od BRD ale to też loteria czy się trafi na taką co nie ma laga.Dlatego interesuje mnie opcja turbo bez zmiennej geometrii i robienia instalacji podciśnienia,co da radę dmuchnąć odpowiednio do w/w mocy i nie będzie miała laga :chytry:


1.9 TDI AHU++ by TUNE-UP
Obrazek
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Vento/83584" onclick="window.open(this.href);return false;

jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » sob gru 12, 2009 23:24

to jedź od razu na grubo i montuj gt20
bedzie spore zaplecze pod nastepne mody



Awatar użytkownika
slaw71
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: śr lut 06, 2008 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: slaw71 » sob gru 12, 2009 23:36

zaplecza więcej nie potrzebuje bo na tym mody chcę zakończyć,moc jaką chcę osiągnąć to 150/160KM,dla tego silnika to i tak starczy,jak bym celował w moce rzędu 200KM lub więcej to bym pomyślał nad swapem,a nie kręcił na maxa AHU.Wystarczy że i tak jest to wdzięczny,najmniej awaryjny TDI-k Volkswagena. :bajer:


1.9 TDI AHU++ by TUNE-UP
Obrazek
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Vento/83584" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » ndz gru 13, 2009 00:15

slaw71 pisze:dzięki mariachi ale jedna odpowiedż mnie nie satysfakcjonuje
masz racje, mnie też nie, a jak pewnie widziałeś we wskazanym temacie tez bardzo mnie to interesuje.
slaw71 pisze:moje AHU po programie i wtryskach 216 miało 130KM i 288Nm,ciśnienie doładowania 1.2 bara,a po dołożeniu FMIC-a ma 134KM i 276Nm i ciśnienie 1 bar
ciekawe czy u mnie sie cos zmieniło, bo miałem 136/303 z minimalnym dymkiem, teraz zmieniłem kolektor ss na AWX-a, auto zrobiło sie bezdymne i lepiej chodzi, Może ze 3 konie przybyły ;D
FMIC-a nie mam

Jak patrzyłem na logi to gdzies do 3 tys obr mam 1,15b , potem jest ustawione jeszcze mniej cos 1,05b żeby ok 4tys gdzie moc jest maksymalna było cos ok 0,95b
Tak to wysterował Patryk z compsportu, zeby turbina pożyła

Ewidentnie u góry brakuje powietrza

Wracając do tematu,
To jest jakies godne turbo z wg na 15Xps czy nie ma ??

oprócz t3 , którego znalezienie pewnie w fajnym stanie graniczy z cudem
Wogóle to duzo wydajniesze jest takie turbo od tego z 1Z, przecież jest dużo starsze i ze słabszego silnika.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz gru 13, 2009 02:12

Śpeszę z odpowiedzią, turbo podobne do tego z 1Z było także montowane w 1.9 td, co do T3 to jest to bardzo wytrzymała i tania sprężarka, ponieważ kręci się stosunkowo powoli i powoli się zużywa, a dodatkowo fajnie świszcze przy przyspieszaniu.

Niestety, żeby w miarę sensownie na tym jeździć w tdi byłoby konieczne poszerzenie zakresu obrotów użytecznych, ponieważ turbo będzie wstawać powoli i późno. W 1.6 to nie problem, stosunkowo niewielki mod pompy i silnik ciągnie nawet do 5500 obr/min bez odczuwalnego mulenia, a w TDI to niestety nie zda egzaminu i sam program nie wystarczy, a w dodatku dłuższa skrzynia spowoduje, że turbodziura będzie bardziej dokuczliwa w codziennej jeździe.
Ostatnio zmieniony sob lis 19, 2011 19:15 przez t0mal, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 13, 2009 10:32

slaw71, czemu tak sie boisz zmiennej geometri?? wsadzasz turbo wystrajasz i masz turbo ktore wstaje dalej jak twoje a pozwala ci wycisnac wiecej góra... wsadzaj zmienna i nie marudz :helm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
slaw71
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: śr lut 06, 2008 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: slaw71 » ndz gru 13, 2009 10:54

po obserwacjach,widzę ze sporo osób narzeka na zapiekające się kierowniczki w turbinach ze zmienną geometrią ,Rob555 też mi mówił ze pojawiają się takie kłopoty średnio co 1,5 roku użytkowania,a nie bawi mnie gmeranie co jakiś czas w turbinie bo coś się wys...ło.Powiedział mi także że osobiście nic by juz nie zmieniał w moim aucie bo ładnie śmiga i z tą turbinką nie ma praktycznie żadnych kłopotów.Może i ma rację,fakt latam na takim setupie już dwa lata, ale problem jest taki że z tą turbinką nie da rady już nic więcej zrobić.Miałem mieć wstawiana w zeszłym roku hybrydę ale podobno z pięciu jakie dostał,trzy zaraz po montażu pluły olejem,dlatego jestem sceptycznie nastawiony do hybryd.Natomiast dostać dobrą ,nie zajeżdżoną turbinę AWX,graniczy z cudem,no i te ponoć ukręcające sie cienkie wałki.Dlatego szukam alternatywy na zmienna geometrię,aby osiągnąć 150/160KM


1.9 TDI AHU++ by TUNE-UP
Obrazek
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Vento/83584" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz gru 13, 2009 12:08

Jest jeszcze 2052, jest tego sporo, napewno coś dobierzesz.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » ndz gru 13, 2009 12:10

Pytalem sie Patryka po odebraniu kluczykow od samochodu czy jest sens wstawienia wiekszej turbiny na WG. Odpowiedzial, ze nie ma sensu bo lag bedzie okropny, auto do jazdy nie na codzien. Slaba strona turbiny w 1Z jest jej ciepla strona. Jest malutka.

VNT nie jest zle jesli umie sie obslugiwac taki samochod. Raz za czasu przedmuchac pajeczyne z wydechu.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » ndz gru 13, 2009 12:50

No dobrze, jak juz jesteśmy przy temacie turbin do 1Z
to były montowane chyba 2 rodzaje garret i kkk
Gdzieś słyszałem ze kkk jest nie do zajechania,

Tak sie składa ze mam w zapasie oprócz swojej obie
Która jest wytrzymalsza i którą można bardziej podkręćić , Jeśli wogóle jest jakaś różnica.

Moje fotki

Garret
Obrazek

VS KKK

Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedz ;D



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz gru 13, 2009 12:56

Garrett będzie nieco lepszy.



glus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 12:46
Lokalizacja: Belgia

Post autor: glus » ndz gru 13, 2009 15:14

Problemy z kierownicami powstaja od PSJ, wiec jesli trzymasz na 2500 nie bedzie problemow.
Zakladaj ze zmienna geometria


Czy sie stoi ,czy sie lezy ,to setuchna sie nalezy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości