Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Q_mac » śr wrz 02, 2015 07:47

To znamy juz kod lakieru ;)



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: PiterMK95 » śr wrz 02, 2015 18:02

ObrazekObrazekObrazek
oto zdjęcia, dacie radę rozpoznać? ^ ^


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: drakula500 » śr wrz 02, 2015 18:50

JR na turbinie z wirnikiem jak odbyt wieloryba i kompresorem wielkości kupy komara, jazdy z tego nie będzie, ja bym tam nic nie ruszał.

Najlepszy w tym silniku jest oryginalny przewód do zbiorniczka wyrównawczego - old school pełną gębą, i to jeszcze pospinany oryginalnymi białymi bzykami, szok - 10 koni od razu więcej z tego silnika. Aż strach żeby ludzka ręka w to ingrerowała bo pięknie to jest zachowane. Przewody paliwowe jedynie od grzyba.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: PiterMK95 » śr wrz 02, 2015 19:06

Z tego co napisałeś wnioskuje, że JR to w takim razie najgorszy model z tych 3? ^ ^


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: wesol » śr wrz 02, 2015 22:00

nie chodzi oto. 1V to ma 59 koni JR ma 69 koni a SB i RA maja po 80 wiec wiadoma sprawa jest to ze te dwa ostatnie sa najbardziej pozadane. Zreszta zerknij sobie ile kosztuje taki silnik kompletny na allegro jak SB czy RA.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: drakula500 » śr wrz 02, 2015 22:22

przecież te silniki są wszystkie takie same, jedynie 1v odstaje ekopompą. Kolego Piter to zdjęcie chyba sobie wsadzę na tapetę, bo normalnie jeżdżący skansen vw jak dla mnie. W ogóle słowo tuning nie pasuje do charakteru tej grodzi. Hipster w najczystszej formie ;)

JR miał wielką turbinę w ogóle niedobraną do silnika o tak małej pojemności, no ale kiedyś tak robili. Później fabryka zmądrzała i montowała mniejsze turba, ale to i tak były kloce bo nic lepszego na dany moment nie było. Dusić z tego moc to trochę tak jakby konia już bez zębów puścić na wyścig... nie ma to raczej sensu. Pewnie się już naczytałeś forum, jakie to moce z tego nie były i jakie jazdy, ale to wszystko bzdura. Oczywiście możesz i podciągnąć i to co masz zwiększając dawkę i ciśnienie, zwiększy się dynamika ale też bez przesady. No i wydaje mi się że w tym wątku o tym nikt nie napisze bo już to było wałkowane tyle razy, a wystarczy użyć wyszukiwarki i zgłębić forum.

Dam Ci radę, napisz do kolegi innego z forum - liage, on sporo ostatnio dlubał takie starowieńkie 1.6 i ma chłopak zapał wszystko przeszedł, niemal każdą turbine spróbował i on Ci napisze sporo co i jak, unikniesz wtedy oczywistych i powtarzalnych pytań na forum, a przyjdzie i pewnie zaraz admin i będzie ochrzan: gg20312184



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Q_mac » śr wrz 02, 2015 23:32

Najmniejszym kosztem: Dołożyć IC (najlepiej FMIC), podkręcić dawkę na pompie, ew. gov mod, do 100 koni może dobijesz, jak motor w dobrym stanie. Więcej bym się nie bawił, koszta rosną znacznie i zaraz się okazuje, że sprzęgło klęka, motor sie grzeje, skrzynią sypie itp. W zmianę turbo też się nie baw, chyba, że coś z "braci". Na obecnej będzie późno wstawać, ale odczujesz zmiany, po zmianie na mniejsza będzie bardziej elastyczny.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: PiterMK95 » czw wrz 03, 2015 00:01

Dziękuje bardzo za pomoc panowie :)
Wszystkie rady biorę na poważnie i jestem za nie bardzo wdzięczny.
To co zrobię to zwiększę te doładowanie i zwiększę dawkę, ale jeszcze napisze do tego kolegi co pisze darkula :)
Jak co bd pisał, szybko się mnie nie pozbędziecie hehe jeszcze raz dziękuje, pozdrawiam :)


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Re: Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: WRHZ » czw lis 12, 2015 15:07

Witam Panowie potrzebuje pomocy - informacji. Pacjet to turbinka z A4 B7 BRB 115PS oznacznie 038145702K pasuje niby z końcówką H i L a ja mam pytanie następujące turbo z końcówką G ma wyjście na zlączkę a moja jest na opaskę czy jest możliwość przełożenia samej zimnej muszli czy te turbawki są zupełnie inne. Z góry wielkie dzięki za info



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: drakula500 » pt lis 20, 2015 09:48

jeżeli core jest taki sam i koła kompresora mają taką samą średnicę to muszlę przerzucisz bez problemu.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: PiterMK95 » czw gru 17, 2015 01:23

Panowie warto wymienić kolektor ssący i wsadzić kolektor z 1.9? do golfa 2 td, gdy chce podkręcić turbinkę


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: Q_mac » czw gru 17, 2015 17:10

Nie opłaca się, chyba, że z TDI AWX, ale nie jest to jakiś mega szał. Zależy jak daleko zamierzasz iść z modyfikacjami.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: wesol » czw gru 17, 2015 17:56

nic to nie zmieni chyba ze dokladasz do auta conajmniej drugie 100% mocy albo nawet i jeszcze wiecej. To czy jest kolektor z AWX czy nie pryz mocach nawet 200 koni nie ma praktycnzie znaczenia ale w silniku 1,9 tdi. A przy mocach rzedu 250-300 koni to juz taki od AWX wyglada smeisznie wiec tez nie wiem czy sie opyla.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Post autor: PiterMK95 » czw sty 28, 2016 21:01

Siemka panowie, zamontowałem ic z fmic i autko no lepiej jeździ ^^ tak przynajmniej mi się zdaje hehe Obrazek 170 już jechałem ale dało by rade 180 :hmm: :hmm: :hmm:
Teraz mam w planie zrobić uszczelkę pod głowicą i zbieżność ale to może utworze jakiś temat więc narazie do rzeczy ^^

Czy dobrze dowidzę i mam turbinkę k24? Obrazek
Jak ją podkręcić? co będzie mi potrzebne?
Pozdrawiam ^^


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości