Turbosprężarki - pomoc techniczna.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » pt gru 02, 2011 14:21

[EMP-TURBO, na tym jak to mówisz malutkim kompresorze można robić całkiem niezłą moc.
ja co prawda robiłem to na silniku 1,9 TD i efekty były naprawdę niezłe.
dzisiaj mimo znacznie lepszego osprzętu ( pompa 11mm chwilowo a normalnie 12mm i turbo GT2052V) nie jestem z stanie dorównać osiągami tamtemu pierwszemu motorowiz pompą 11mm i tym " małym " turbem.[/quote]

być może da się zrobić z tego coś w miarę ,ale napewno z takim kompresorem nie ma co liczyć na jakieś fajerwerki .........pamiętaj ,że strona gorąca ma duże znaczenie i przepływ spalin . Można wstawić małe turbo VNT ,które bardzo szybko wstaje ,ale góra będzie szybko padała ,moment będzie padał .........
...........nie widzę potrzemy zwiększana cześci gorącej w takiej T3 ,ponieważ wylot spalin ma wymiar 50 mm co w porównaniu do Towjej GT2052V jest przepaścią .U Ciebie może być max koło 43 ,tyle maja największe GT2052V .TO jest 7 mm różnicy o ile masz tą największą ?
Przy większej części wydechowej silnik lepiej oddycha ,a co za tym idzie lepiej przyjmuje nowe powietrze .Stąd przy mniejszym ciśnieniu doładowania można uzyskac większe moce .
arwam pisze:nie tak dawno zacząłem się zastanawiać nad budową hybrydy z wałkiem i gorącym wirnikiem wraz z obudową z 1.6TD ale za to z większym kompresorem.
i tu mam pytanie. czy byłbyś w stanie czegoś takiego się podjąć i zbudować takie turbo, jednocześnie poszerzając o około 2-3mm szczelinę spalinową. do tego jak wiadomo trzeba zmodyfikować odpowiednio zimną stronę.

oczywiście ,że mogę się tego podjąc ,bo na codzień buduję hybrydy , na które daję gwarancję i nadmienię jeszcze ,że są one dużo wytrzymalnsze od seryjnych turbosprężarek, mają ulepszone ułożyskowanie i są doważane na prędkości prawie dwa razy większej niż robi to fabryka .Muszę odgrzebać gdzieś takie T3 z 1,6 TD i oglądnąc co mozna z tym zrobić .


teraz pytanie czy jesteś w stanie się czegoś takiego podjąć, jednocześnie dając na to gwarancję i jaka byłaby przybliżona cena?


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: arwam » pt gru 02, 2011 17:00

EMP-TURBO, mi chodziło o zbudowanie hybrydy na T3 z 1.6TD. do tego duży kompresor.
co do VNT to to jest dobre do jeżdżenia na codzień a nie do sprintów.


co do części to mogę dostarczyć taką T3 w częściach bo kiedyś miałem uszkodzoną puszkę WG i w dodatku puszczała olej

chodzi mi o samo poszerzenie przekroju szczeliny spalinowej a nie zwiększanie średnicy wewnętrznej gorącej muszli.


co do GT2052V to nic z nią nie będę kombinował. jak przejdę na WG to ona idzie na sprzedaż wraz z systemem sterowania który opracowałem. sprawdza to się świetnie ale i tak nadal jak to w VNT góra jest słaba.
może jak się jeszcze napatoczy w ręce GTB2260VK to się sprawdzi jak to w górze będzie sie zachowywać.
natomiast docelowo chcę większe WG



EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » ndz gru 04, 2011 22:35

a jak rozwiązałeś problem mocowania tej GT2052V ? robiłeś kolektor do tego specjalnie ?


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: arwam » pn gru 05, 2011 10:04

EMP-TURBO pisze:a jak rozwiązałeś problem mocowania tej GT2052V ? robiłeś kolektor do tego specjalnie ?

przerobiłem kolektor od 1Z.i nieco podniosłem silnik na łapie tak żeby turbo nie dotykało silnka.


a wracając do tematu to takie T3 z 1.6TD z dużym kompresorem ile może pompować według ciebie i kiedy silnik zacznie się dławić spalinami ze względu na ciasny wydech?



EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » pn gru 05, 2011 10:45

arwam pisze:a wracając do tematu to takie T3 z 1.6TD z dużym kompresorem ile może pompować według ciebie i kiedy silnik zacznie się dławić spalinami ze względu na ciasny wydech?
nie sądzę aby przy T3 z większym kompresorem miałoby w silniku 1,6 dławić spaliny ,przy mały kompresorze tak ,bo w górze taka turbina ma wtedy problem z utrzymaniem boostu i całe spaliny walą na wirnik ......


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: arwam » pn gru 05, 2011 20:53

EMP-TURBO pisze:przy mały kompresorze tak ,bo w górze taka turbina ma wtedy problem z utrzymaniem boostu i całe spaliny walą na wirnik

z moich doświadczeń wynika że do końca WG jest otwarte choć dławi silnik bo jednak kompresor potrzebuje większej energii pompując ponad siły.

wiem o czym mówię bo miałem takie turbo na AAZ'cie i na przelocie więc było słychać kiedy WG jest otwarte a kiedy zamknięte.


a wracając do tematu zakłądam że jesteś człowiekiem wykształconym ( nie chcę w żaden sposób urazić ani nic nie insynuję) i potrafisz określić jakie mniej więcej parametry Twoje wyroby mogą mieć, bo ja szczerze mówiąc mam tylko średnie wykształcenie i niestety nie bardzo potrafię interpretować map kompresorów.
potrafię czasami co nieco wykombinować i czasem coś wymyślić ale nie próbuję nawet udawać że jestem lepszy niż jestem choć co do pomp mechanicznych dla Diesli i w kwestii samych silników potrafię "co nieco "



EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » pn gru 05, 2011 22:10

arwam pisze:z moich doświadczeń wynika że do końca WG jest otwarte choć dławi silnik bo jednak kompresor potrzebuje większej energii pompując ponad siły.

wiem o czym mówię bo miałem takie turbo na AAZ'cie i na przelocie więc było słychać kiedy WG jest otwarte a kiedy zamknięte.
no ok ,może wastegate był otwarty ,ale przy jakiej prędkości ukłądu wirującego ? przy większym kompresorze aby osiągnąć to samo ciśnienie doładowania układ wirujący nie musi tak szybko wirować ,a co za tym idzie turbosprężarka ma lżejszy żywot i szybciej uchyla wastegata co pomaga tez wypróżniać spaliny.......

........oczywiście można czytać mapy kompresora i wszystko liczyć pod dany silnik ,ale ja też wzoruję się mniej więcej na tym co widzę na przestrzeni 12 lat ,od kiedy się tym zajmuję .Można robiąc turbosprężarki na codzień zauważyć jednak jakieś podobieństwo kompresorów w zależności od mocy auta w różnych turbosprężarkach ..............przy mocy około 200KM widziałbym tak kompresor 42,50/60,00 i myślę ,że to byłoby optymalne rozwiązanie pod taką moc .Pamiętaj ,że ten seryjny kompresor był pod moc w serii około 70 KM ,to nie można się chyba dziwić ,że takie turbo przy mocy powiedzmy +50 KM ledwie zipie ..........


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: arwam » pn gru 05, 2011 22:24

a gdyby założyć największy kompresor 46,50/60,00 ?

jakbyś to widział

chodzi mi o to żeby turbo miało spory zapas wytrzymałości i zapas gdyby mi się zachciało silnika na kutych bebechach i naprawdę mocnego pompowania.

nie wykluczam rozwiertu na 83,5mm cylindrów i i próby stworzenia Diesla 16V na głowicy z silnika benzynowego choć czapka 16V to raczej dalekie plany i to raczej będzie rzeźba mająca na celu stwierdzenie czy to wogóle jest możliwe

a co do tego ile mocy było to myślę że było trochę więcej niż +50KM
choćby z tego względu że teraz mając lepszy osprzęt i silnik lepiej przygotowany mimo wszystko przegrałbym z kretesem z tamtym silnikiem.



EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » pn gru 05, 2011 22:36

arwam pisze:a gdyby założyć największy kompresor 46,50/60,00 ?

no w takiej konfiguracji oceniam potencjał takiej turbiny spokojnie na 280 KM i jest to naprawdę dobra baza na dalsze mody ,pamiętaj też że można w razie czego zamienić z czasem muszlę gorącą ,bo pod ten (bardzo popularny ) wirnik T3 występowało sporo muszli od innych silników ......i można bez problemu je zamieniać ...........problem tylko oczywiście z mocowaniem do kolektora wydechowego ,bo większość z nich ma typową prostokątną flanszę T3


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: arwam » wt gru 06, 2011 00:27

EMP-TURBO pisze:bo pod ten (bardzo popularny ) wirnik T3 występowało sporo muszli od innych silników ......i można bez problemu je zamieniać ...........problem tylko oczywiście z mocowaniem do kolektora wydechowego ,bo większość z nich ma typową prostokątną flanszę T3

to akurat nie jest żadnym problemem.

EMP-TURBO pisze:no w takiej konfiguracji oceniam potencjał takiej turbiny spokojnie na 280 KM i jest to naprawdę dobra baza na dalsze mody

myślę ze to trochę zbyt optymistyczne prognozy choć by z tego względu że to Diesel a dwa że AAZ to silnik na komorze wirowej a więc nie ma takiej sprawności jak choćby nawet silnik TDI np 1Z


mi jeśli uda się osiągnąć 200-220KM z w miarę małą dziurą dzięki gorącej części z 1.6TD ( wiem jak to sie zachowywało z co prawda małym kompresorem na AAZ'cie ) ale głównym priorytetem jest to żeby silnik nie tracił animuszu w górnych obrotach jak to było w poprzednim TD.

i teraz konkretne pytanie jaki czas oczekiwania na coś takiego jaki koszt wchodzi w grę. myślę że nie jest to pytanie nie na miejscu bo nie tylko ja się zastanawiam nad doborem turbiny żeby podnieść moc swojego TD
a i innym użytkownikom takie informacje się przydadzą



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: t0mal » wt gru 06, 2011 10:45

Co to za turbo? Wygląda jakoś znajomo...
http://allegro.pl/iveco-euro-cargo-turb ... 54837.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jaki kompresor siedzi w fiaciorze 20V turbo?
Ostatnio zmieniony wt gru 06, 2011 14:32 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: tomogolf2 » wt gru 06, 2011 12:21

Mam załozlona turbine vnt kkk z 3,0 audi tdi nr 059 145 702S lub R do 1,9 TD( turbo sterowane cisnieniowo, niemalze czysto mechanicznie), jestem z niej zadowolony jakos to jedzie ;) aczkowliek czuje za dławi sie na wydechu przy wyzszych obrotach, jaka z nieco wiekszym wylotem wydechowym bys polecil?


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

EMP-TURBO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:28
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: EMP-TURBO » wt gru 06, 2011 14:32

t0mal pisze:Co to za turbo? Wygląda jakoś znajomo?

to jakies T3 z IVECO ........
t0mal pisze:Jaki kompresor siedzi w fiaciorze 20V turbo?

42,50/60,00


EMP-TURBO
TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
http://www.emp-turbo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Turbosprężarki pomoc techniczna.

Post autor: marcinas1983 » wt gru 06, 2011 15:07

W takim razie ja też mam pytanie.... mam turbinę kkk k24 z mk2 1.6TD kod silnika JR... jak ją kupiłem to miała zapieczony zawór WG, uruchomiłem go, ale widziałem że między otworem a wylotem spalin jest pęknięcie w części żeliwnej. Czy to w czymś przeszkadza?? Druga sprawa czy część wydechowa takiej turbiny nie jest za mała/duża do 1.6TD oraz jakie koło kompresji można by zapodać do takiej turbiny skoro ona jest obliczona do mocy 70KM??

Dodatkowo chciałbym się zapytać jak wygląda część gorąca kkk k14 z mk2 względem kkk k24? Czy można by zbudować np. hybrydę na kkk k14?? Bo jak wiadomo całkiem dobrze wstaje z dołu, ale niestety szybko kończy się na niej doładowanie. Czy można by dać jakieś większe koło kompresji, tak żeby dmuchało bez problemu 1.5 bara?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości