MK3 Jaka pompa ? boost pin

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Buryz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 15, 2011 10:17

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: Buryz » śr lis 30, 2011 17:07

Obrazek


Witam, zakupilem boos pin, mam golfa 3 1.9 TD z tym silnikiem co na obrazku, chcialem sie zapytac czy po tym zdj potraficie stwierdzic czy mam ecopompe i moje 5 dych wydane na pina pojdzie na marne czy jednak da sie cos z tym zrobic ??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=464821" onclick="window.open(this.href);return false;

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: spawacz » śr lis 30, 2011 19:23

ty masz akurat ta dobra pompe, boost ping pomorze ale, glowica z TDI 10 pomagla by duzo lepiej niz ten boost.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
Buryz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 15, 2011 10:17

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: Buryz » śr lis 30, 2011 20:58

Tylko ze zakup takiej uzywanej glowicy z TDI to koszt jakos ok 400 zł o ile sie nie myle ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=464821" onclick="window.open(this.href);return false;

Mateusz1605
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 22, 2010 07:21
Lokalizacja: Rykały
Kontakt:

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: Mateusz1605 » śr lis 30, 2011 21:42

Za 400zl to kupisz cala pompe 10 w bdb stanie



arwam

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: arwam » czw gru 01, 2011 17:16

ja bym pakował przynajmniej 11mm



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: spawacz » czw gru 01, 2011 17:33

jestem w stanie zrobic taka 10 ktora zmieli ten motor jak szmate. 11 to moim zdaniem za mocna, chyba ze wymieniasz tylko i wylacznie "dupke" , jezeli przerobisz pina, zakresy dozownika i wypilujesz obudowe + modyfikacja przyspieszacza na 10 mozna skonczyc takiego TD.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

arwam

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: arwam » czw gru 01, 2011 18:28

choroba. no to moje pompy sąjakieś nie udolne bo jak podstroję tylko żeby z dołu nie dmuchało jak wściekłe to to silnik ani myśli się rozlatywać ale temp mocno rosną.

jeśli nie dasz wczesnego statycznego kąta w połączeniu z niskim ciśnieniem wewnętrzmym w pompie to można naprawdę cuda zdziałać.
jeśli jeździsz na T3 lub podobnych turbinach to nie tak szybko do zmielenia.
ja obecnie mam nie tylko dozownik przerobiony ale i ostrego boost pina z tym że nie robię zbędnego dymu. brak trakcji na trójce przy tylko fuknięciu dymkiem w momencie wstawania turbiny.

żadne modyfikacje przyspieszacza nic Ci nie dadzą jeśłi nie zgrasz odpowiednio ciśnienia wewnętrznego w pompie.


co do piłowania obudowy to nie praktykuję tego. wolę skrócić tłoczek ,


może i seryjny silnik by się szybciej rozleci bo przejmuje więcej ciepła niż odpowienio przygotowany ale za to czy w jednym czy w drugim najsłabszym punktem są głowice.
co do układu korbowego to wytrzymuje pod okolice 200KM


11mm jest w stanie dostarczyć nawet w okolice 400Nm czego 10mm raczej nie dokona ze względu na długi okres czasu wtrysku.

ale nawet przy pompie 11mm jeśli założysz turbo na WG to nie będzie takiego momentu czyli tego co najbardziej zabija silnik.
przy VNT może i nawet 10mm rozwalić silnik jeśli przy zbyt niskich obrotach dmuchnie



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: marcinas1983 » czw gru 01, 2011 19:11

spawacz pisze:jestem w stanie zrobic taka 10 ktora zmieli ten motor jak szmate. 11 to moim zdaniem za mocna, chyba ze wymieniasz tylko i wylacznie "dupke" , jezeli przerobisz pina, zakresy dozownika i wypilujesz obudowe + modyfikacja przyspieszacza na 10 mozna skonczyc takiego TD.
arwam pisze:choroba. no to moje pompy sąjakieś nie udolne bo jak podstroję tylko żeby z dołu nie dmuchało jak wściekłe to to silnik ani myśli się rozlatywać ale temp mocno rosną.

arwam moja też... nie zrobiłem takiej pompy sobie... a może nie chcę zrobić?? spawacz, dla mnie pompa co będzie lać dawkę w cylindry jak z wiadra do niczego się nie nadaje. Zrób moc bez dymu wtedy będziesz mógł pisać, że robisz wypas pompy. Miałem pompę złożoną według przepisu z forum... auto wypluło 132KM i 229Nm przy dość znacznym zadymieniu i doładowaniu 1.6 bara... i co z tego jak to auto w ogóle nie nadawało się do jazdy codziennej... moment obrotowy bardzo wysoko... od samego dołu dym za mną jak za starem... teraz zrobiłem inaczej... co ciekawe lepiej się zbiera niż na setupie co był shamowany na 132KM mimo dłuższej skrzyni biegów ASD.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: arwam » czw gru 01, 2011 19:20

marcinas1983,

to Ty już na ASD śmiegasz?
pokaż jakiś filmik jak to jeździ może być z utratą trakcji :food: :food:



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: spawacz » czw gru 01, 2011 19:27

Arwam, cisnienie wewnetrzne pompy to norlmane ze trzeba podniesc. Marcin ja nie pisze i sie NIE CHWALE ze robie super pompy, ale jezeli bedzie taka potrzeba to moge cos ciekawego zrobic i to wszstko. 0-ro komercji tylko i wylacznie dla testow.I szczerze jakbym stosowal sie do super przepisow z forum to bym wielkie G wiedzial i umial zrobic a jak widac po tych modach co mam w TDI u siebie to jednak cos tam wiem zreszta ja nie musze nic udowadniac znam swoja wartosc . Zapytajcie Amant54 co zrobila z jego JR po pelnym remoncie moja 10, polamalo stopy glowne na wale i wyrwalo spilki podpor z bloku.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: marcinas1983 » czw gru 01, 2011 19:43

arwam, jak będę jechał na ten weekend do dziewczyny rodziców to mam zamiar coś nagrać....

spawacz, każdy robi jak mu pasuje... ale zrobienie pompy, która niszczy silnik trochę mija się z celem :helm: . Masz może jakiś filmik jak ten JR jeździł zanim się rozpadł??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: spawacz » czw gru 01, 2011 19:52

Prosze tu jest wszystko na temat auta i zdjecia co sie stalo w silniku. Pozatym to chcial mocną pompe i taka dostal . A ostrzegałem.

http://www.vag-podkarpacie.pl/viewtopic ... &start=200" onclick="window.open(this.href);return false;


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

arwam

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: arwam » czw gru 01, 2011 20:02

tu znaczy gdzie?
jeśli był link to jest nie widoczny i nie działa.
a co do silników 1.6TD to one są delikateniejsze właśnie dlatego szykując silnik dla Siebie wybór padł na 1.9.
nie tylko że seryjny silnik jest mocniejszy ale również dlatego że znaczna część układu korbowego a dokładnie cały po za wyłączeniem tłoków został zastąpiony tym z TDI gdzie jak wiadomo można dobijać w okolice 200-220KM

nie sztuką jest zrobić pompę która roztopi silnik albo da moment w bardzo niskich obrotach i silnik się rozpadnie.
sztuką jest zachować jaką kolwiekbezawaryjność.
jak chcesz potężny moment obrotowy w bardzo niskich obrotach to polecam pompę z Man'a włącznie z falą z silnika GF01



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

MK3 Jaka pompa ? boost pin

Post autor: spawacz » czw gru 01, 2011 20:07

A co nie ostrzegalem? Mowilem ze jest mocna , on taka chcial o co chodzi? A ze chcial se 1.9 bara dmuchac to juz jego wola, dawke mail ustwiona relatywnie niska a jaka dal to nie wiem, skutek jest widoczny. Ps. arwam zalatw sobie normalny net wrscie bo chyba tak juz z 1.5 roku koczujesz.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości