Manual Boost Control

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

garas1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: VWęgliniec

Manual Boost Control

Post autor: garas1 » czw cze 14, 2012 09:52

Kupiłem okazyjnie Nowy MBC High Performance z trójnikiem kierunkowym taki jak na tym ogłoszeniu
http://moto.allegro.pl/za...2415340095.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak to wszystko podłączyć z tym trójnikiem ??
Silnik 1.9 AAZ+



Marcin mk1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 10:48

Manual Boost Control

Post autor: Marcin mk1 » czw cze 14, 2012 16:13

Na pewno jest to na forum.Wystarczy przejrzeć 2 strony w dziale TD.To naprawdę nic nie kosztuje a można zyskać nie zaśmiecając forum takimi tematami...



petenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 19, 2012 12:58

Manual Boost Control

Post autor: petenz » wt wrz 11, 2012 16:29

niestety niema intrukcji montazu tego mbc http://allegro.pl/regulator-turbo-manua ... 81009.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ani na vwgolf.pl ani na zadnej stronie sprzedającej te "cudo" ,nawet w paczce nie bylo intrukcji ,co to jest ? pic na wode
wg mnie sprzedane mi urządzenie nie dziala ,chociaz moge sie nie znac ,w regulatorze niema zadnej spręzynki ani kulki ,mozna tylko otworzyc lub zamknac ,i to z lekkimi nieszczelnosciami



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: Manual Boost Control

Post autor: ciepek » wt wrz 11, 2012 17:48

pierdoły piszesz....
działa znakomicie .
trójnik z zaworkiem w środku wstawiasz na wężu ciśnienia który idzie do wg strzałką w stronę wg . Do trójnika podpinasz mbc masz na mbc zaznaczone strzałką wejscie powietrza.kręcac w lewo dodajesz spalin na wirnik a w prawo ujmujesz.
sprawdz działanie wg bo jak zapieczone to pupa zbita. to samo ze szczelnością przewodów cisnieniowych.
Ja tez nie znalazłem opisu na forum ale doszedłem sam w koncu to nie jakiś mega wynalazek .
w pudłach nie ma instrukcji bo pewnie chinczyki robia coś tylko sami nie wiedzą co i do czego ....



petenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 19, 2012 12:58

Manual Boost Control

Post autor: petenz » wt wrz 11, 2012 20:29

Ciepek cos takiego ?
Obrazek



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: Manual Boost Control

Post autor: ciepek » śr wrz 12, 2012 14:59

dokładnie.
tylko strzałke na mbc narysowałes odwrotnie .
jak podłaczysz odwrotnie do mbc tez chyba bedzie działało prawidłowo



petenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 19, 2012 12:58

Manual Boost Control

Post autor: petenz » śr wrz 12, 2012 18:44

w takim razie wg mnie jest to typ bleed ,cisnienie musi uciekac aby "oszukac"wastegate "



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: Manual Boost Control

Post autor: ciepek » czw wrz 13, 2012 13:00

tak działa mbc dławi albo upuszcza cisnienie do wg.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14097
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Manual Boost Control

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 14, 2012 06:38

Zagrzejemy kotleta? Zagrzejemy :bigok:
Słuchajcie ludziki,wczoraj bawiłem się pod maską swojego Zielonego i miałem zamiar popoprawiać MBC.Otóż leży mi w pudełku jeszcze jakiś trójnik (taki jak w linku od petenz) i miałem go montować w/g tego schematu:
Obrazek
Jednak gdy wziąłem ten trójnik w łapy i dmuchnąłem tak jak strzałka pokazuje,to powietrze leci na wprost (do WG) i do góry (na MBC).
Więc niech mi ktoś łopatologicznie wytłumaczy-po **uj ten trójnik i co on ma niby wnosić do pracy MBC? Dlaczego powietrze lecie zarówno do WG,jak i do MBC?

Wiele cudów widywałem,ale zawsze potrafiłem sam sobie jakąś konstruktywną odpowiedź wykrzesać,ale tutaj ni hu,hu... :panna:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Manual Boost Control

Post autor: Bartek_R » ndz paź 14, 2012 12:09

Może skoro w trójniku jest kulka ze sprężyna to jej napięcie wstępnie nie dopuszcza powietrza do wg aż do momentu przekroczenia pewnej granicy a później już resztę wypuszcza mbc, ale co by to miało na celu? chyba tylko to, że jeśli ktoś chce mieć zawór zewnątrz samochodu to ciągnie jedna rurke zamiast dwóch


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14097
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Manual Boost Control

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 14, 2012 12:25

Myślałem,że ten schemat jest bez sensu,ale dzisiaj zrobiłem sobie przejażdżkę ponad 100km,więc miałem trochę czasu na myślenie.
Bartek_R pisze:w trójniku jest kulka ze sprężyna to jej napięcie wstępnie nie dopuszcza powietrza do wg aż do momentu przekroczenia pewnej granicy
Niezupełnie.Kulka pełni zadanie zaworu zwrotnego,a jest po to,że jak się zdejmie nogę z gazu,to cisnienie nie cofnie się do ślimaka.Natomiast w wężykach za trójnikiem panuje równowaga ciśnienia.Gdy MBC upuści ciśnienie do atmosfery,to w wężyku między trójnikiem a WG,ciśnienie spada także. Banał :bigok:
Jeszcze tylko jednego pojąć nie mogę-jakim cudem ja na to wcześniej nie wpadłem?... :banghead:
Przecież to jest proste,jak metr sznurka w kieszeni :bigok:
Bartek_R pisze:chyba tylko to, że jeśli ktoś chce mieć zawór zewnątrz samochodu to ciągnie jedna rurke zamiast dwóch
Dokładnie :pub:
Teraz będę śmigał i co chwilę psssszszsz,psssszszsz :satan:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Manual Boost Control

Post autor: Bartek_R » ndz paź 14, 2012 23:17

... i wszystko jasne,
Michał_1977 pisze:Teraz będę śmigał i co chwilę psssszszsz,psssszszsz :satan:
to cza by blow off z jakąś przepustnicą dla efektu zmontować :hmm: byłby szołłł :popcorn:


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

square_shooter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 19, 2011 15:01

Manual Boost Control

Post autor: square_shooter » sob paź 20, 2012 20:41

Witam!

Jestem nowy, a nie chcę otwierać nowego tematu. Mam pytanie do Was. Walczę z MBC od 1.5ej miesiąca i nie mogę tego ustrojstwa podłączyć. Mam chyba K14 i z tyłu metalową rurkę a nie wężyk(GTD ic, SB). Przeciąłem ją i podłączyłem MBC. Niestety czy jest wykręcony czy wkręcony ciśnienie stoi w miejscu, czyli 0.7bara. Nie pójdzie wyżej. Co robię nie tak? Nie mam już sił :/ może mi ktoś jak dla laika jeszcze raz napisać jak go podłączyć? Najlepiej foto. Przeszukałem całe forum i google i nic. Wszystkie foto porady dotyczą turbin z wężykiem.

Pozdrawiam!
Z góry dziękuję



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

Manual Boost Control

Post autor: EnejVW » sob paź 20, 2012 20:50

square_shooter,
metalową rurkę a nie wężyk(GTD ic, SB). Przeciąłem ją i podłączyłem MBC
:panna: :panna: :panna:
ta metalowa rurka to smarowanie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości