Zwiększanie ciśnienia turbiny kkk k14

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Wesoły Roger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 09, 2011 00:29

Zwiększanie ciśnienia turbiny kkk k14

Post autor: Wesoły Roger » śr lip 15, 2015 18:03

I tak właśnie zrobiłem docelowo. Zamontowane jest MBC, zawór WG jest ustawiony w taki sposób aby zapewnić jak największy zakres ruchu siłownika WG a MBC ustawione na 1,3 bar. Póki co jest dobrze, może wleci Garrett T3 tylko musiał bym go nieco skompletować :grrr:
Wydech mam 100% przelotowy - od turbawki aż do końca jest zwyczajna rura :helm:
Auto ma moc do około 3500 obr/min, powyżej tych obrotów jedzie już bardzo, bardzo niechętnie :(
Czy to wina właśnie tej nieszczęsnej K14 ? Pompa jest 11mm z Iveco Daily 2,5 TDI, pompa VE (mechaniczna), gov mod zrobiony taki, że już kolejnej podkładki chyba nie dam rady założyć, obecnie poszukuję pilnie pokrywy górnej od 1,6D (bez LDA, bo w mTDI LDA przeszkadza tak gdzieś na tym forum wyczytałem).

PozdraVWiam


1989 Audi 80 B3 2.5 V6 mTDI project and 1989 Passat B3 1,9 mTDI :)

andMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 10, 2016 22:30

Zwiększanie ciśnienia turbiny kkk k14

Post autor: andMK2 » czw lut 11, 2016 12:53

Witam.Mam silnik 1V i auto nie jedzie.Mam pytanie.Jesli podkrece dawke paliwa na pompie,to wtedy moj golf bedzie zwawszy?Na pewno wzrosnie spalani.Zalezy mi najprosciej uzyskac maksymalnie 15 km.Mam dostep do pompy K24 i moglbym zmienic ta moja K14,ktora ma chyba orginalne ustawienie 0,4.Wszystko w moim golfie jest oryginalne.Pompa,turbo i cala reszta jak w 1V.Zadnych zmian.



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Zwiększanie ciśnienia turbiny kkk k14

Post autor: Q_mac » czw lut 11, 2016 19:45

Pisałem Ci w innym temacie żebyś poszukał i poczytał. Zwiększenie samego ciśnienia turbo osłabi silnik. Większa dawka jest konieczne do podniesienia mocy. Większe ciśnienie z turbiny tylko pozwoli to spalić. I na koniec-nie, nie zwiększy to zauważalnie spalania (zależnie od jazdy oczywiście). Dlaczego ? Poszukaj (nie tylko na forum)



andMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 10, 2016 22:30

Re: Zwiększanie ciśnienia turbiny kkk k14

Post autor: andMK2 » pt lut 12, 2016 12:45

Super dzieki.O to mi chodzilo.Zwieksze dawke paliwa i cisnienie doladowania.Dla mnie moj golf moze palic nawet 20 litrow.To nie jest wazne.Wrazenia z kazdej jazdy i to jak ludzie sie ogladaja za nim daje potege sukcesu.Wstawilbym zdjecia ale jestem laik w komputerezacji.Jeszcze raz dzieki za podpowiedz.Zwieksze dawke i zaraz po tym cisnienie do oporu,bo tak pisali koledzy wczesniej.Pewnie uzyskam pozadana moc 70 km.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości