Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » wt paź 29, 2013 00:46

Witam jestem tu nowy naczytałem sie o sterowaniu turbiny vnt każdy ma swój patent jeden lepszy od drugiego
Mam do was pytanie Auto jakim sie poruszam to nissan Patrol y60 silnik 2.8td wiem że to nie VW ale zasada działania podobna
Chcę do niego zamontować turbo vnt z tym, że w tej chwili turbo jest zwykłe sterowane ciśnieniem. Jeśli chodzi o podciśnienie to nie ma problemu w aucie
tylko czym to wysterować.
1. pomysł to przerobić lub zmienić sztange na tą sterowaną ciśnieniem i reszt zostawić jak jest tylko dołożyć zawór mbc do regulacji ciśnienia wada tego systemu to ciśnienie które pojawia sie późno ( dobrze myśle ? )
2. pomysł to brać ciśnienie z kolektora wydechowego robimy rurkę metalową odpowiedniej długości i podłanczamy do wcześniej przerobionego siłownika na ciśnieniowy ( ta opcja jakoś do mnie nie przemawia chociaż nie występuje tu ponoć falowanie ciśnienia)
3. Zostawić sztangę na podciśnienie jak jest teraz znaleść w aucie podciśnienie skumulować je w kuli podciśnieniowej do sterowania zapodać n75 tylko moje pytanie jak to wysterować w takim silniku ? gdzie Ecu nie istnieje

Za wszystkie Porady z Góry Dziękuje bo mam mętlik w głowie od tych sposobów może ktoś poda jakiś prostrzy sposób ( ps. Auto jeździ w terenie więc mniej elektorniki tym lepiej ze względu na wodę :)



PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » wt paź 29, 2013 13:17

Pomoże Ktoś ? :) czy nikt sie na tym nie zna ?



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: Q_mac » wt paź 29, 2013 13:31

A kolega zajrzał chociaż do FAQ ? Jest tam podane kilka sposobów sterowania turbin. Jeśli ma być bez elektroniki to sterowanie kolegi Arwam, wydaje się najlepsze.

Z czystej ciekawości, o co chodzi z braniem ciśnienia z kolektora wydechowego??



PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Re: Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » wt paź 29, 2013 16:29

Q_mac pisze:A kolega zajrzał chociaż do FAQ ? Jest tam podane kilka sposobów sterowania turbin. Jeśli ma być bez elektroniki to sterowanie kolegi Arwam, wydaje się najlepsze.

Z czystej ciekawości, o co chodzi z braniem ciśnienia z kolektora wydechowego??
Tematów już tyle i sposobów przeczytałem że głowe mi rozwala :) i każdy ma wadę albo dużo dłubaniny z tym wysterowaniem

A co do Twojej ciekawości to poznałem jeszcze jeden system sterowania osobiście nie testowałem ale wiem że działa bo kilka aut jest takich już zrobionych polega na tym że sterowanie jest przerobione na Ciśnieniowe chodzi o ten bączek. Z tym że zamiast Ciśnienie brać z dolotu jak jest normalnie bierze z wydechu, robisz przyłącze do wydechu rurka metalowa około 20cm odpowiednio wygięta i łączysz ją z tym bączkiem ciśnieniowym na turbinie. Zaletą tego jest to że ciśnienie na wydechu jest stałe i nie ma tu takiego działania jak jest przy ciśnieniu z dolotu gdzie turbo ładuje maksymaną wartość powiedzmy 1.5 bara i jak masz mbc jest raptownie odcinane co powoduje że na wydechu gazy wychamowują a ciśnienie turbo po stronie dolotu jeszcze pompuje więc na turbo działa siła skręcania. A jeśli chodzi o sterowanie z wydechu to jak zabiarasz raptownie nogę z gazu to ciśnienie spalin spada i jednocześnie ciśnienie na sterowanie turbiny spada w takim samy tempie.

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem :)



PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » wt paź 29, 2013 17:41

Pytanie wie ktoś może gdzie nabyć lub jak sie nazywa sterownik zaworu n75.
Opisze o co mi chodzi chce założyć do mojego auta nissan patrol gr 2.8td turbo ze zmienną geometrią w tej chwili jest sterowanie ciśnieniowe jak pisałem na początku postu.

Chcę zrobić tak. podciśnienie wpuścić do gruszki z podciśnieniem żeby było stałe potem założyć zawór n75 do sterowania tylko teraz potrzebował bym układ którym mógł bym sterować ten zawór n75 z kabiny auta chce żeby np. max doładowania było na 1,5bara ale żeby nie było takiego efektu przy puszczeniu gazu gwałtownego jak jest w terowaniu zaworem mbc.
Jakiś prosty sterownik najlepiej żeby miał sondę w wydechu i sprawdzał ciśnienie gazów i na podstawie tego dobierał ciśnienie coś prostego nie drogiego.
I żebym nie musiał tego sam składać z podzespołów bo elektronikiem nie jestem chyba że dokładny schemat



misieksnk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 16, 2009 21:10
Lokalizacja: Baligórd/Sanok
Kontakt:

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: misieksnk » wt paź 29, 2013 20:13

Jak chcesz mieć auto do terenu, to nie kombinuj, tylko zostaw turbo na WG. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Nie zrobisz z tego wyścigówki, bo nie do tego zostało to auto stworzone.


Obrazek

PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » wt paź 29, 2013 20:31

wyścigówki nie zrobię ale żeby wdrapać sie pod ostrą górę trzeba mieć moc z dołu a turbo na wg kręci dopiero na wysokich obrotach, a koła 35 cali blokada 100 tył i niskie ciśnienie to na seryjnych 116km jedzie gorzej niż wóz z węglem :) ale po przerobieniu pompy wtryskowej na większe sekcje tłoczące dodaniem intercoolera podkręceniem turbiny już lata nieźle ale brakuje tego dołu bo od 2200 to szatan ale zanim dojdzie do 2200 obr muli gara dlatego chcę zmienić turbo na vnt



misieksnk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 16, 2009 21:10
Lokalizacja: Baligórd/Sanok
Kontakt:

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: misieksnk » wt paź 29, 2013 20:46

A ciśnienia w cylindrach masz dobre ? Może tutaj jest problem ?

Przecież przy seryjnym aucie na włączonych blokadach i reduktorze powinieneś sobie z górami radzić bez niczego.


Obrazek

PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » wt paź 29, 2013 21:41

Radze ale jak dochodzą opony 35 cali na ciśnieniu 0,3bara w oponie z beadlockami blokada na 100% zapięta z tyłu i góra prawie pion a rozpędu brak to najpierw jest stefan Batory z tyłu ogromny zanim turbo sie rozkreci brak dołu ewidentny a 2 tonowego patrola wciągnąć pod górę mając 150km to nie tak łatwo.
Ciśnienie jest dobre w cylindrach wiem że przekładają turbo ze zmienną geometrią i to dopiero lata w terenie porządnie i nie ma tego dołu wkurzającego
Tylko sterowanie wolałbym podciśnieniem z zaworem n75 i do tego prosty ręczny sterownik żeby sonda brała nastawy ciśnienia z kolektora wydechowego i trzymała zadane ciśnienie np na 1.5 bara a po odpuszczeniu gazu żeby nie zamykała na chama



PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » śr paź 30, 2013 14:18

Nikt jeszcze nie wysterował turbiny vnt jakimś mikroprocesorem ? co by był sprawdzony ?



misieksnk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 16, 2009 21:10
Lokalizacja: Baligórd/Sanok
Kontakt:

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: misieksnk » śr paź 30, 2013 18:48



Obrazek

PGPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:33
Lokalizacja: Miastko

Re: Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: PGPL » śr paź 30, 2013 22:21

Dzięki za linka czytałem już te posty tylko nic dokładnie nie jest opisane może jest ktoś kto zrobił by takie sterowanie ? albo pomgół zrobić bo na elektronice to sie nie znam za dobrze.



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

Sterowanie VNT podciśnieniem Pomoc

Post autor: EnejVW » śr paź 30, 2013 22:56

viewtopic.php?f=176&t=452121%22" onclick="window.open(this.href);return false; - to powinno być chyba najlepsze w twoim przypadku



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości