Regulacja LDA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Regulacja LDA

Post autor: drakula500 » śr gru 25, 2013 13:18

...
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2014 00:02 przez drakula500, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Regulacja LDA

Post autor: marcinas1983 » śr gru 25, 2013 13:22

arwam pisze:w przypadku pompy 9mm usunięcie tej blokady całkowicie nie wiele Ci da po za obfitym dymieniem,
ciekawe rzeczy wypisujesz... miałem styczność z seryjnym AAZetem w którym usunąłem tą dźwignię całkowicie w środku pompy, zrobiłem gov moda, pin od 1.6TD i... może trochę więcej zadymił, podnieśliśmy doładowanie do 1 bara i było git... więc o jakim wysokim EGT piszesz oraz o jakim obfitym dymieniu piszesz?? Mało tego zwiększyliśmy jeszcze dawkę i to samo... żadnego obfitego dymienia. Więc sorry memory, ale uważam, że teoria kupy się nie trzyma :grin: . Po za tym seryjny AAZet to taka dwkę ma ustawioną na pompie, że to jest ŻAL.PL :rotfl: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

Regulacja LDA

Post autor: arwam » śr gru 25, 2013 17:54

drakula500,

to popatrz sobie po zachodnich forach, tam jeśli męczą 9mm to kręcą je dość wysoko, często w rejony zarezerwowane dla benzyniaków. to raz a dwa pisałem o governorze
marcinas1983 pisze:ciekawe rzeczy wypisujesz... miałem styczność z seryjnym AAZetem w którym usunąłem tą dźwignię całkowicie w środku pompy, zrobiłem gov moda,
sory ale gdybyś nie zrobił governora to auto zanim by zaczeło jechać już by się obroty kończyły,

po drugie powtórzę to co jużnie raz pisałem, nie sztuką jest nalać paliwa tylko wykorzystac je jak najlepiej, jak je dobrze wykorzystujemy dopiero wtedy jest sens walczenia o wydajność pompy, a dobre wykorzystanie paliwa przy małej prędkości wtrysku to albo kręcneie do wysokich obrotów, albo pompowanie sporych spręży, ta sama dawka podana z pompy np 10mm już będzie generować całkiem inne parametry.
a jeszcze inne z pompy 11mm, czy nawet po zmianie fali bedzie auto się całkiem inaczej zachowywać.
sam jesteś świeżo po roszadach z falami więc powinieneś wiedzieć o czym mowa.
tyle ode mnie.
widzę że jak to w Polsce, rację ma zawsze większość, nie ważny jest stan faktyczny.
ale troudno musicie do tego sami dojść, ja wychodzę już z silników 1.9 TD R4 możę nie tyle z TD, ale z silników R4 na rzecz R5, także powodzenia.

P.S. jak się głowica upiecze to mam jeszcze jedną na zapasie którą trzymałem dla Siebie. :bigok: :helm:
marcinas1983 pisze:Mało tego zwiększyliśmy jeszcze dawkę i to samo... żadnego obfitego dymienia

w sumie zawsze można przyspieszyć kąt wtrysku, tylko jak wyżej, co na to głowica za pół roku lub za rok?

drakula500 pisze:Uderz w stół, a Arwam się odezwię. Nie potrzebnie sobie robiłem nadzieję, że da się tu w dziale TD normalnie porozmawiać, lepiej po prostu powymieniać się PW z użytkownikami jak robiłem to do tej pory i robi to większość właśnie przez Ciebie. Rządź dalej Arwam, powodzenia w Twojej hegemonii autorytatywnej życzę Ci.

jak widzę niektórych boli to że ktoś ma odwagę mieć własne zdanie...



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Regulacja LDA

Post autor: marcinas1983 » śr gru 25, 2013 18:39

arwam pisze:ta sama dawka podana z pompy np 10mm już będzie generować całkiem inne parametry.
a jeszcze inne z pompy 11mm, czy nawet po zmianie fali bedzie auto się całkiem inaczej zachowywać.
piszemy o seryjnej pompie z AAZ'eta 9mm, więc 10 i 11 nie bierzemy pod uwagę bo nas nie interesuje więc nie motajmy.
arwam pisze:sam jesteś świeżo po roszadach z falami więc powinieneś wiedzieć o czym mowa.
tyle ode mnie.
tak jestem i...napiszę Tobie jedno... najlepiej jeździ się na ori zestawach jakie bosch wypuścił, wszelkie kombinacje z falami, tłoczkami i innymi cudami to walka z wiatrakami...
arwam pisze:w sumie zawsze można przyspieszyć kąt wtrysku, tylko jak wyżej, co na to głowica za pół roku lub za rok?
kąt wtrysku najlepiej przyspieszyć w górnych obrotach tak jak to robią w TDI, z dołu zaś nie jest ruszany, lub nawet mocniej opóźniany co przy dużej dawce i opóźnionym kącie wtrysku owocuje wcześniejszym wstawaniem turbo... ale znów sprawa tyczy się seryjnej pompy 9mm, która fabrycznie daje taką biedną dawkę, że wszelkie zdjęcia blokad fabrycznych poprawiają jedynie dynamikę auta bez zbędnego dymienia.

P.S.

Na mechanicznej pompie nigdy dawki idealnie nie wykorzystasz... taki urok mechaniki :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

Regulacja LDA

Post autor: arwam » śr gru 25, 2013 18:55

dobra ja się już poddaję, to czego jeden od auta oczekuje, dla innego jest nie do przyjęcia, co do kombinacji z falami mi najlepiej jeździło się na kombinacji fala "600" z diesla na pół elektronicznej pompie i głowiczce 11mm. jako drugi najlepszy zestaw cały kompletny tłoko-rozdzielacz



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Regulacja LDA

Post autor: bartek18150 » ndz gru 29, 2013 15:36

.
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 23:56 przez bartek18150, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Regulacja LDA

Post autor: arwam » ndz gru 29, 2013 17:57

bartek18150, wiesz co ?
to wygląda dokładnie tak:
Ja Ci mówię Co poprawić i w jakim kierunku pójść( nie mówie tu w sensie zastosuj taką dokładnie falę, tylko w jakim kierunku iść) żebyś popracował nad tym by jak najlepiej wtryśnięte paliwo wykorzystać a Ty się upierasz że to nie ma nic do rzeczy a jedynie ilość paliwa ma znaczenie, jak chcesz załóż sobie pompę Zexel'a 14mm. może nas zaskoczysz wynikiem 600KM i okaże się że to my się mylimy, a że my juz sporą praktykę mamy okaże się że to jednak sinlik dostanie po dupie i korzyści będą minimalne ale straty już całkiem spore


marcinas1983 pisze: tak jestem i...napiszę Tobie jedno... najlepiej jeździ się na ori zestawach jakie bosch wypuścił, wszelkie kombinacje z falami, tłoczkami i innymi cudami to walka z wiatrakami...

na składakach sie źle nie jeździ, pod warunkiem że ustawiasz je na silniku a nie na stole, bo żadnych ustawień dla składaka nie znajdziesz w katalogach.
ja ze swoich składaków byłem całkiem zadowolony.

kiedyś wrócę do podobnej konfiguracji, ale już sterowanej elektroniką i będę chciał przekroczyć granicę 250KM na takich samych gratach jak miałem w tamtym roku na majóvwce.
kazdy ma prawo do własnego zdania i podzielenia sie nim z innymi,


A moderatora proszę o posprzątanie w temacie i w przypadku ponownego spamowania odpowiednie "udekorowanie"



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Regulacja LDA

Post autor: bartek18150 » ndz gru 29, 2013 22:45

.
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 23:59 przez bartek18150, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Regulacja LDA

Post autor: arwam » pn gru 30, 2013 00:17

bartek18150 pisze: Kolego a tu wogule wiesz jak działa pompa Zexela?? Czy lucasa??

Popatrz dobrze bo teraz zalałeś bombę, Zexel to nie to samo co Lucas. Zexel jest na licencji boscha, i wiekszośc części pasuje,
bartek18150 pisze:Toś pojechał.... owszem czasem po stole trzeba wrowadzic korekty na aucie, ale nie opowiadaj bzdur ze lepiej zrobic pompe na aucie jak na stole... Niby jak sprawdzisz jakie masz max dawki?? jak zmienia sie wyprzedzenie??

to najpierw się dowiedz jak funkconuje silnik diesla, a potem po objawach będziesz wiedział co należy zrobić.

bartek18150 pisze:jaki masz sprzet?? mozemy sie policytowac jak chcesz...

ja zamiast sprzętu wolę zainwestować w rozum. to jest najlepszy sprzęt.

bartek18150 pisze: arwam napisał(a):to popatrz sobie po zachodnich forach, tam jeśli męczą 9mm to kręcą je dość wysoko, często w rejony zarezerwowane dla benzyniaków



No i podaj mi choc jeden sensowny powod dlaczego mamy krecic tak wysoko nasze diesle?? czegulnie grupę VAG???

arwam napisał(a):a dobre wykorzystanie paliwa przy małej prędkości wtrysku to albo kręcneie do wysokich obrotów, albo pompowanie sporych spręży,



Niby czym jest predkosc wtrysku? czyzby to chodzilo o CR piezo a elektromagnetyk??
Bo jedynie głowice ruznia sie iloscia wtryski i cisnieniem maxymalnym wzgledem ich skoku oraz srednicy

jesli to ja płaczę do moderatora. to Co powiezdzieć o tobie skoro nie wiesz co to okres czasu wtrysku, i skoro nie znasz jego związku z szbkością wtrysku..

to skoro ja nic nie wiem to zapytam inaczej,
zakładając że silnik pracuje ze stałymi obrotami, o ile się zmieni prędkość podawania paliwa przy połowie dawki a jaka przy max dawce?



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Regulacja LDA

Post autor: bartek18150 » pn gru 30, 2013 00:35

.
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2014 00:00 przez bartek18150, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Regulacja LDA

Post autor: arwam » pn gru 30, 2013 11:19

bartek18150 pisze:Od kiedy to czesci od pompy odsrodkowej pasuja do pompy rozdzielaczowej??

no to kolego się dokształć
miałem nie jednego Zexel'a w rękach i nawet ostatnio od Opla i jakoś nie były to pompy promieniowe.

czy to choć wygląda na pompy promieniowe?

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-isuzu ... 31652.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/nissan-terrano-2-7td- ... 44240.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-nissa ... 44729.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/terrano-ii-maverick-2 ... 69453.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy choć jedna z nich wygląda na promienową pompę, bo ja widzę tu same rotacyjne i to w dodatku na licencji Boscha a dodatkowo większość z nich ma tłoczki od 10mm wzwyż i to na małe gniazdo co pozwala zaplikować np do pompy z SB głowiczkę 11mm przy zastosowaniu ori fali od SB.


bartek18150 pisze: Zapewne einstein by to wyliczył w tysiecznych sekundy ale nie mialo by to kompletnie znaczenia, poniewaz liczy się wyprzedzenie dynamiczne wzgledem dawki i cisnienia wtrysku oraz warunkow panujacych w kolektorze.
Wiec nie mam pojecia poco o takie kompletnie nieistotne zeczy pytasz.....
A skoro to jest istotne Twoim zdaniem to mnie oswieć co to ma do zeczy??

a to ma do rzeczy że prędkość podawania paliwa wyznacza kształt fali i średnica tłoczka, te dwie rzeczy się nie zmieniają w trakcie pracy silnika.
zmienia się tylko czas trwania wtrysku, no chyba że się mylę i fala podczas pracy zmienia kształ, a jeśli się jej to zdarzy to zapewniam się że zrobi to tylko raz, a potem silnik zamilknie, wiec z łaski swojej przestań chrzanić od rzeczy, i zaśmiecać temat


bartek18150 pisze:Wiec nie mam pojecia poco o takie kompletnie nieistotne zeczy pytasz.....
A skoro to jest istotne Twoim zdaniem to mnie oswieć co to ma do zeczy??

jak zdobędziesz pojęcie co ma do wykorzystania paliwa, moment rozpoczęcia wtrysku, szybkość wtrysku czyli jak szybko ta sama dawka będzie podawana z małej pompy i z dużej, oraz jak sie przekłada okres czasu wtrysku na osiągi i sprawność ogólną silnika to przyjdź i powiedz. ja na to parę lat pracowałem żeby te rzeczy pojąć, puki co Fizyka się nie zmienia.
już mi tu jeden "mądry człowiek" ( przynajmniej tak sam o sobie myślał) prorokował mi że mój układ VNT w samochodzi nie miał prawa działać, i miało turbo odfrunąć, jakoś jeździłem ponad rok z jednym turbem potem poszło do kogoś innego i nadal jeździ, wiec wybacz ,ale nadal śmiem Twierdzić że mam już jakieś doświadczenie w kręceniu sinlików.
jesli i Ty masz to zbuduj według własnej koncepcji sinilk o wysileniu 100-120KM/1l pojemności.

może jednak mimo wszystko sie mylę i to ty masz racje... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Regulacja LDA

Post autor: bartek18150 » pn gru 30, 2013 19:36

.
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2014 00:01 przez bartek18150, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Regulacja LDA

Post autor: arwam » pn gru 30, 2013 23:48

bartek18150, czy ty jesteś tak tępy czy tylko udajesz?
jeśli ciśnienie przetłaczania i "prędkość podawania paliwa" a ściślej i bardziej prawidłowo okres czasu wtrysku uważasz za jedno to mam dla Ciebie jedną radę, idź do szkoły i tym razem nie śpij na lekcjach,

a co do sadzy to zobacz że dym był puki turbo nie nadmuchało, potem czysto, to jednak świadczy że spalanie było całkiem sprawnie zorganizowane,


a możliwie duży moment obrotowy w możliwie najwyższych obrotach to recepta na dużą moc i to nie zależnie od tego w jakim silniku kręcisz, przypatrz się dobrze wykresom z hamowni, moment już leci w dół, ale moc jeszcze idzie do góry, do pewnego momentu,
ja uważam że udało mi się bardzo dobry wynik osiągnąć, tak samo jeśli chodzi o przyspieszenia, 0-100 było nie mierzalne ze względu na permamenty brak trakcji, a od 60-160km/h zajmowało mi to tylko 8s.
tak więc gadkę o wbijaniu zaworów w tłoki możesz sobie darować, zbyt dużego momentu nie wyczarujesz na nie zakutym dole inaczej się rozleci podobnie jak to miało miejsce u Kanclerza dwukrotnie, z tym że drugim razem z wału korbowego zrobiło mielonkę, więc lepiej iść z umiarkowanym momentem możliwie wysoko, i wtedy auto można wysoko kręcić, a nie będzie aż takich problemów z trakcją


bartek18150 pisze: arwam napisał(a):szybkość wtrysku czyli jak szybko ta sama dawka będzie podawana z małej pompy i z dużej


Bedzie podawana tak samo szybko, ale to i tak nie ma najmniejszego znaczenia bo arwam je przyspieszy....

to znaczy że np standardowa pompa 9mm będzie dawkę 0,15ccm tłoczyła przez 25sty obrotu wału korbowego i duża pompa też?

idź siędoucz bo zaczynasz tu już jednego mondrusia przypominać który też błyskał wiedzą której nie miał
większa głowiczka z racji podobnego skoku ale większej średnicy poda to paliwo w znacznie krótszym czasie.

przy założeniu że obydwie mają skok 3mm to 9mm poda przy pełnym skoku roboczym 0,19ccm

a 11mm przy pełnym skoku roboczym 3mm poda 0,25ccm

nadal bedziesz szedł w zaparte?

jeśli tak to poco w ogóle fabryka stosuje najróżniejsze fale zamiast wybrać jedną najlepszą i ładować ją wszędzie?


natomiast co do Twojego opisu pracy wtrysku to chyba nigdy nie miałeś okazji pobawić się próbnikiem,
wznios iglicy jest w bardzo nieznacznym stopniu zróżnicowany, zmienia się jedynie częstotliwość pracy iglicy, właśnie dlatego wtryskiwacz przy małej prędkości podawania paliwa chrypi a później dźwięk zaczyna być "skrzypiący"

:spam: :spam: :spam: :spam: :spam:



Awatar użytkownika
bartek18150
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:11
Lokalizacja: Mojsławice- lubelskie
Kontakt:

Regulacja LDA

Post autor: bartek18150 » wt gru 31, 2013 00:41

.
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2014 00:03 przez bartek18150, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości