TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Kejpi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: wt maja 29, 2012 22:20
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Kejpi » sob lis 07, 2015 11:13

Michał_1977,
[youtube][/youtube]

TD04 to dobre turbo ale strasznie grzeje powietrze i to jest jej minusem ale wszystko ma minusy.
I nie grzeje tylko mi. I to nie przez hejtowaną składaną pompę przez EGT, bo na seryjnej 9mm grzało turbo tak samo.
A na marginesie składana pompa przez jednego, a składana przez drugiego to co innego. Umiejętności się liczą!
Dużo osób pisało że ma składaka ARWAMa i że to dno lepsza jest seryjna 11mm - tylko że składak na instrukcji arwama, a składak arwama to nie to samo.
to tak jakbyście nazwali podróby Adidasa, Adidasami no bo co na instrukcji Adidasa sklejane.

Michał_1977 Ty masz chyba najbardziej zaawansowane auto na seryjnej pompie 11mm, pokaż wykres z hamowni lub daj znać kiedy ustawie takie samo doładowanie i pojedziemy razem albo chociaż pokaż jak to jedzie bo pisałeś że jak byś mnie przewiózł to bym "w majty narobił" poprosiłem wstaw filmik tak samo inny forumowicz cie oto poprosił abyś udowodnił że nie piszesz bajek.

Ktoś tam w górze tego tematu pisał o smogu za AAZ znajdę trochę czasu nagram jaki smog jest za mną i wstawię do swojego tematu.


Jest: VW Golf II GTD 1.9 AAZ 75KM/150Nm@180KM/357Nm (TD04-13T-4 + Składak Arwama:11mm)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=583227 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Było: VW Golf II TD 1.6 JR 70KM@120KM GovMod, TimingMOD, LDA*180, KKK24=1.4Bar

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: drakula500 » sob lis 07, 2015 15:10

Czyli panowie jak auto ma jezdzic to ma byc a®wam :D

Kejpi jesteś mało spostrzegawczy, Michała film już jest, nie wiem czy Michał tam ostro dusi, ale coś tam widać i chyba jest dobrze. Do pomp arwama to nikogo tu kto ma odrobinę pozostałości swojego rozumu to raczej już nie namówisz, więc nie wiem po co się spinasz, ale z drugiej strony to sobie tak myślę.. czemu nie? Pompy arwama mają swoje zalety, jeśli chcesz zmylić ludzi żeby myśleli, że kościelny na tace zbiera jak podjeżdżasz autem to wybór doskonały, ba.. jeszcze zarobisz jak babki w moherach zaczną Ci grosz rzucać jak będziesz przejeżdżać, tylko oby im się wydech z kadzidłem nie pomylił bo PIS jeszcze elektorat straci przez ulepy ze znaczkiem ®:D Turbo TD04 też widzę odradzasz, więc jeśli nie TD04 to co? Twórz, kombinuj jak Twój góru a później killuj :okej: A może T3?

PS.
Kejpi jeśli chodzi o dowody to nie chcę tutaj robić gnoju, ale trochę zrobię. Lepiej zacznij od swojego GURU, który od lat serwował filmy tego typu:
" onclick="window.open(this.href);return false;

gdzie **** było widać, nie dało się nic wywnioskować, zobaczyć, tylko trzeba było na ślepo wierzyć, i nie dało się go za chiny wybłagać żeby coś nagrał - co dziwne dyrdymałów tworzył więcej niż Święta Inkwizycja teorii o obrotach sfer niebieskich. Dla mnie jesteś ostatnim przypadkiem tej nie uleczalnej wiary w literkę R.
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2015 16:03 przez drakula500, łącznie zmieniany 7 razy.



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: piotrekgal » sob lis 07, 2015 15:42

Ja mialem skladana pompe wg pomyslu Arwama, skladal ją inny człowiek, też rzekomu tutejszy góru, poprawiał Arwam, byłem u niego OSOBIŚCIE, efekt:
-podniosło głowice po tym jak sam osobiście przejechał się próbnie, to jakaś minuta

kolejny silnik kolegi, przeswapowana pompa z Arwama silnika, bezpośrednio, efekt:

-podniosło głowicę.


Wszystko na gratach Transita. Dzwieki silnikow to byly takie, ze wstydzilem sie do domu wracac- a juz nie bylo nawet zabardzo czym, skrzynke pieczywa i niczym dostawczak piekarni, wszystko sie zgadzalo, dostawczaki wstecznego lusterka nie maja, ja tez nie potrzebowalem, bo w nim po prostu nic nie widzialem, no obciach.

Jest ok, polecam
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2015 00:27 przez piotrekgal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » sob lis 07, 2015 17:11

zapomniałeś dopiesać że już wtedy Ci mówiłem że w tej pompie od Trochima był za wczesny dynamiczny i zapomniałeś też dodać że układ chłodzenia miałeś poskładany na sztukę tak że w trakcie jazdy pękł przewód.
to raz. i TO było powodem podniesienia głowicy.

chyba nie zapomniałeś jak w nocy jeszcze do drugiej czy trzeciej składałem Ci układ chłodzenia...

po drugie posiadanie dużej pompy nie zwalnia z umiaru w korzystaniu z gazu...

po drugie. przed wymontowaniem mojej pompy z mojego silnika zapomniałeś dodać że sami osobiście się przejechaliście autem.
zapomniałeś też dopisać że przyjechaliście na NOC... dobrze się wtedy dawkę ustawia :helm: :pub:



drakula500 pisze: Do pomp arwama to nikogo tu kto ma odrobinę pozostałości swojego rozumu to raczej już nie namówisz,

a czy ktoś kogoś do czegoś namawia?



i nie widzę żeby odradzał TD04. poprostu jest to jedna z jej wad. KAŻDE urządzenie ma takowe.

nawet Te twoje wymarzone.
i jeśli to nazywasz dymieniem to jesteś faktycznie obcykany.
tylko ciekawe czemu potem nagle się dym urwał?

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu w pojedynku z MK4 mającą moc około 600KM o czym dopiero się później dowiedziałem.
i ruszałem tutaj już z obrotów biegu jałowego

" onclick="window.open(this.href);return false;

pewnie gość zdjął nogę z gazu żeby obciachu nie było.
to że silnik hamowany był do 6000rpm. to faktycznie też problem

a tak dla odmiany dymią pompy nieskładane przeze mnie : :helm: :helm:

" onclick="window.open(this.href);return false;


diesel top diesel tym bardziej stara konstrukcja, która tylko nieznacznie zmianiana, powstała w latach 70-tych, i była stosowana w MK1
nawet VW w nowych modelach sie wysypał z emisją spalin, wiec nie mów że stara konstrukcyjnie jednostka będzie pierdzieć fiołkami i perfumami z wydechu.
Skoro tęgie głowy, dysponujące zapleczem technicznym wartym miliony, jeśli nie miliardy EURO nie dały sobie rady z takim według Ciebie prostym problemem, to chyba jednak jest to znak że tak musi być.
skoro nowe "ekologiczne" jednostki o pojemnościach w okolicach 2.0L czyli niemal takimi samymi jak nasze stare AAZtyv palą 8-10l na 100km gddzie stara jednostka spala 50% z tego to gdzie się to podziewa?
w DPF, a potem kiedy auto jedzie z mniejszym obciążeniem a DPF jest odpowiednio nagrzany są dodatkowe dotryski paliwa po zasadniczej dawce, po to żeby ten syf wypalić.
wyżuć w nowszym aucie dpf nie dotykając softu i zobacz co się dzieje, a dopiero potem mi przyjdź marudzić o czystości spalin pomodzonego silnika z przed 40lat.
bo przez 40l produkcji, zwiększono tylko pojemność, dołożono hydropopychacze i zmieniono zewnętrzny osprzęt.
stosowanie mniejszych turbin jest po to żeby silnik w normanym codziennym eksploatowaniu, nie musiał ciągle wyć a mimo to mógł się poruszać sprawnie z niskich obrotów.

to jest takie małe "oszustwo" które ma sprawić wrażenie że auto jest bardzo dynamiczne.
fakt szybciej zacznie ciągnąć, ale w rozrachunku ogólnym dostanie baty bo moc = ( moment x obroty ) /6869

to tak w wielkim uproszczeniu.
po drugie ja tu widzę ciągle prób schodzenia z temau TD04 i zapewne to są moje urojenia, a kolejne posty są na temat i zapewne nie ma to na celu wywołania kolejnej kłótni... co dobrze pokazuje to ten post:
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2015 18:47 przez arwam, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: piotrekgal » sob lis 07, 2015 17:27

arwam pisze:zapomniałeś dopiesać że już wtedy Ci mówiłem że w tej pompie od Trochima był za wczesny dynamiczny i zapomniałeś też dodać że układ chłodzenia miałeś poskładany na sztukę tak że w trakcie jazdy pękł przewód.
to raz. i TO było powodem podniesienia głowicy.

chyba nie zapomniałeś jak w nocy jeszcze do drugiej czy trzeciej składałem Ci układ chłodzenia...

po drugie posiadanie dużej pompy nie zwalnia z umiaru w korzystaniu z gazu...

po drugie. przed wymontowaniem mojej pompy z mojego silnika zapomniałeś dodać że sami osobiście się przejechaliście autem.
zapomniałeś też dopisać że przyjechaliście na NOC... dobrze się wtedy dawkę ustawia
Moj uklad był poskładany na sztukę ale na wyjazd powrotny do domu, chwała Łukaszowi- zaznaczając. Węże rozsadzilo a potem była regeneracja głowicy, wymiana uszczelki.



Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » sob lis 07, 2015 17:52

piotrekgal, prawda jest taka że przy sprawnym układzie chłodzenia, puścić ma korek a nie wąż. a głowica była skutkiem w.w strzału z przewodu chłodzenia.


jeśli nie wierzysz, przejrzyj pokaźną lekturę o problemach z układem chłodzenia i udziale korka zbiorniczka wyrównawczego, w tym problemie



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Michał_1977 » sob lis 07, 2015 23:39

arwam pisze:a tak dla odmiany dymią pompy nieskładane przeze mnie : :helm: :helm:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli chcesz drwić,to wiedz że to nie jest żaden składak,tylko seryjna poma,a jedynymi modyfikacjami w niej,są gov i timing. Żadnych Transitów w niej nie ma... Aby innym oszczędzić burzy mózgów,przypomnę że to nie jest wina pompy,tylko dmuchawki w/g Twej sugestii,czyli T3 z VW LT 2,4TD,która do wiadra ledwie wchodzi :chytry:
arwam pisze:prawda jest taka że przy sprawnym układzie chłodzenia, puścić ma korek a nie wąż.
Tak,przy SPRAWNYM układzie,a nie w przypadku gdy podnosi głowicę.
arwam pisze:głowica była skutkiem w.w strzału z przewodu chłodzenia.
U kolegi też?
piotrekgal pisze:kolejny silnik kolegi, przeswapowana pompa z Arwama silnika, bezpośrednio, efekt:

-podniosło głowicę
:hmm: :hmm:
drakula500 pisze:Kejpi jesteś mało spostrzegawczy, Michała film już jest
True.
To był całkowity spontan i nie jestem do końca zadowolony.Doładowanie w okolicach 1,7-1,8 bara. Koła po zapięciu dwójki ślizgają się i początkowo myślałem,że to wina mieszanki opon,ale chyba są zbyt mocno napompowane,bo gdy zaczyna się ślizganie,nie ma pisku,tylko auto zaczyna drżeć. O ostrym starcie z miejsca też można zapomnieć. Musze to sprawdzić.
Amory są O.K.
Kejpi pisze:Michał_1977,I'M BACK!
Dobrze,ale jeszcze lepiej będzie,gdy zamiast pisać skargi do ygd na moderatora-uzurpatora,zmienisz postępowanie.W przeciwnym razie ban nie będzie na miesiąc,tylko dożywotni.
Kejpi pisze: pokaż wykres z hamown
Kejpi pisze:wstaw filmik
Ehhh... młody jeszcze jesteś,więc poczytaj:
Leci mi 39 rocznik,mam żonę,dwójkę dzieci,firmę. Czy Ty na prawdę myślisz,że ja nie mam nic innego do roboty,tylko non-stop rzeźbić silnik w mk2,jeździć co chwilę po hamowniach i kręcić filmiki? Nawet nie jeżdżę mk2 na co dzień,bo już mi go szkoda,tylko mk3,który służy mi za dupowóz. Najlepszym przykładem na mój brak czasu,jest projekt-climatronik,przy którym mk2 był rozgrzebany przez ponad miesiąc.
Owszem,motoryzacją pasjonuję się od dzieciństwa,skończyłem szkołę z tym kierunkiem,otworzyłem warsztat. Lubię pogrzebać w Golfie,ale coraz mniej mam na to czasu,a priorytetem jest praca przy obcych samochodach,żeby rodzinę utrzymać. Niektórzy robią odwrotnie,ale kiedyś przyjdzie taki dzień,gdy obudzą się z ręką w nocniku i będzie pozamiatane. Wtedy zamiast głaskać po głowach własne dzieci,będą mogli nadal głaskać swoje turbinki i pompy,do osrania lub do grobowej deski.
Myślę że dość jasno się wyraziłem,tak? :bajer:

A teraz bardzo bym prosił,żebyśmy skupili się na meritum,lub nie piszmy wcale.

Wracając do TD04,przypomnę to co napisałem kiedyś-jest to dla mnie wspaniały kompromis,między małą suszarką dającą strzał Nm w nerki z dołu i zdychającej po przekroczeniu 3000rpm,a wielką krową np. z LT-ka 2,4TD,która z dołu nie da nic oprócz dymu i wstydu. Póki nie będzie nowego pomysłu,potwierdzonego namacalnymi dowodami,nie zamierzam jej zmieniać.
Nawet jeśli ma wadę,rzekomo nadmiernie ogrzewając powietrze doładowane,to co z tego? Przypominam-po to jakiś inżynier kiedyś wynalazł intercooler,żeby to powietrze schłodzić. I jeśli wiem,że w moim aucie rura za IC jest chłodna,więcej do szczęścia mi nie potrzeba,a wszelkie komentarze,że chwale się swoim IC,uważam za co najmniej niepoważne,bo nie ważne ile stopni ma powietrze za suszarką,tylko ważne jest ile stopni ma przed kolektorem dolotowym.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Havan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 16:10

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Havan » ndz lis 08, 2015 21:56

Witam.


Nie myślałem że ten temat wywoła tyle emocji oraz tak bardzo zejdzie z tematu. Moje kolejne spostrzeżenie co do turbinki omawianej w temacie. Jak u was forowicze wygląda sytuacja plucia olejem w dolot? Ja ostatnio przetarłem odcinek turbo->ic i zrobiłem traskę 100km bez doładowania i po rozłączeniu układu zobaczyłem ten sam efekt co po przejechaniu 3 tyś kilometrów. Generalnie Turbo pompuje na razie 1.5 bara i po teście polegającym na wyczyszczeniu dolotu od turbo i zrobieniu solidnego sprintu i obejrzeniu co się dzieje to widziałem tylko w kolanku efekt takich czarnych strug deszczu na szybie nie było tego dużo i widać było że nie ciągły się przez całe kolanko. Nie chce mi się zbytnio wierzyć że uszczelnienia w turbo padają ale też nie wykluczam dlatego stąd moje zapytanie jak to u was wygląda.


Michał_1977 Widziałem filmik i mam wrażenie że jechałby łeb w łeb razem z moim. Pełen szacun bo już fajnie lata i kolejny dowód że turbo jest całkiem fajne :)



Nie chciałem się udzielać w kwestii nie związanej z tematem td04 ale dorzucę 3 grosze...

Posiadam 2 pompy Arwama i może was to zdziwi ale jestem z nich zadowolony. Oby dwie jeżdżą w AAZ'tach i wiecie co? Pompy jak i silniki mają się bardzo dobrze. Szczególnie jestem zdziwiony pracą mojej pierwszej pompy od Arka na tłoczku 10mm. Trochę mi wyleciało włosów z głowy ale to była wina pseudo mechanika który mi zrobił niezły bajzel.
Założyłem ją do AAZ mojej Żonki i wystrzeliło mnie z butów bo w porównaniu do ori 9mm to tak:
-Auto mniej pali
-Większa moc
-Dużo lepsza elastyczność
-Lepsza akustyka silnika: Auto pracuje ciszej tak tego się nie spodziewałem jest cichsze a dźwięk pracy silnika taki bardziej soczysty
-Auto tak samo się nagrzewa jak na ori pompie
-Turbo lepiej wstaje
-Wszystko na bezdymnej dawce
-Przy niższych obrotach aaz na ori pompie miał problemy nie miał siły lubił zabujać zgasnąć Teraz dla testu ustawiłem +/-700rpm i normalnie można ruszać i zmieniać biegi z 1,2 i R bez używania gazu (wiadomo tak niskie obroty to już budą minimalnie zatelepie)
- żadnych szarpań telepań przerywań na całym zakresie obrotów.
- Na ori pompie z rana lubił zatelepać a jak ciepły to czasami zakręcił z 4-5 razy przed odpaleniem, trzeba używać przyspieszacza. Teraz na tej 10mm zimny z pół obrotu, lekko ciepły z pół obrotu, gorący z pół obrotu. Przyspieszacz?? Phi a po co :grin:

Dałem żonce te autko w trasę na takich obrotach jałowych i zauważyła że się jeździ lepiej. Jest to osoba która się na tym nie zna tylko ocenia to co czuje za kierownicą. Pompa ori 9mm była ustawiona na serie nie ruszane nie modzone tylko boostpin z 1.6td, sama pompa w b.dobrym stanie.

Nie mam prawa powiedzieć złego słowa i wiem jedno że jeżeli będę potrzebował kolejnej to postawię na to samo źródło.

to była ta pompa
viewtopic.php?f=176&t=569249" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do latających czapek to ja bym najpierw zaproponował doprowadzenia do ładu jednostki napędowej a dopiero potem jakie kolwiek zabawy z mocą. U mnie nic takiego się nie stało.


Pewnie zaraz wywołam oburzenie na twarzach niektórych forowiczów ale ja tylko opisałem swoje doświadczenia oraz opinie. Nie mam zamiaru się kłócić ani podżegać do ambitnego wręcz agresywnego wyrażania czyja racja jest "mojsza". Zachęcam do komentowania mojego pytania na temat turbiny oraz dalszej dyskusji o jej wadach i zaletach.

PozdraVWiam :okej:


Tuning D/TD/MTDI? Pisz PW.

Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » ndz lis 08, 2015 23:22

Michał_1977 pisze: arwam napisał(a):
prawda jest taka że przy sprawnym układzie chłodzenia, puścić ma korek a nie wąż.


Tak,przy SPRAWNYM układzie,a nie w przypadku gdy podnosi głowicę.
tylko że jak przewód strzeli to korek mozna sobie wsadzić daleko gdzieś...




Michał_1977 pisze:Tak,przy SPRAWNYM układzie,a nie w przypadku gdy podnosi głowicę.

arwam napisał(a):
głowica była skutkiem w.w strzału z przewodu chłodzenia.


U kolegi też?

położę u Ciebie cegłę na gazie i zobaczymy czy nie podniesie i u Ciebie.


Michał_1977 pisze: Jeśli chcesz drwić,to wiedz że to nie jest żaden składak,tylko seryjna poma,a jedynymi modyfikacjami w niej,są gov i timing. Żadnych Transitów w niej nie ma... Aby innym oszczędzić burzy mózgów,przypomnę że to nie jest wina pompy,tylko dmuchawki w/g Twej sugestii,czyli T3 z VW LT 2,4TD,która do wiadra ledwie wchodzi :chytry:

a ja śmiem twierdzić inaczej, bo dłużej się z takimi turbinami bawiłem. wasze można na boostpinie okroić dawke przy małym doładowaniu. i wtedy dymienie spadało.
po drugie pomijasz też fakt że Cię uprzedzałem że TA T3 będzie miała wiekszego laga niż z JR ze względu na większą szsczelinę, po drugie jak kiedyś dyskutowaliśmy o doborze turbo, to Ci się pytałem co chcesz osiągnąć, odpowiedź była dobry sprint, a nie powiesz że jak ten dinozaur się bujnie to nie jedzie.

dobry sprint to nie jest turbo które ma błyskawiczną reakcję.
ja jaestem zwolennikiem wysokoobrotowej charakterystyki.
Ty zaczynałeś od K14 potem miałeś K24 ale na T3 wcześniej nie jeździłeś.
T3 mają większe szczeliny spalinowe zarówno w żeliwie jak i wieksze szczeliny w kompresorach.


po drugie jak Ty jej nie chcesz to ja ją z chęcią przygarnę i mówię całkiem poważnie.




co do stanu jednostek to się zgadzam z tobą że najpierw doprowadzamy do ładu i składu silnik a potem się bawimy.

zaczynałeś tak samo jak inni i masz swój bagaż doświadczeń.
ale też masz i inne wymagania.

Michał_1977 pisze:Nawet jeśli ma wadę,rzekomo nadmiernie ogrzewając powietrze doładowane,to co z tego? Przypominam-po to jakiś inżynier kiedyś wynalazł intercooler,żeby to powietrze schłodzić. I jeśli wiem,że w moim aucie rura za IC jest chłodna,więcej do szczęścia mi nie potrzeba,a wszelkie komentarze,że chwale się swoim IC,uważam za co najmniej niepoważne,bo nie ważne ile stopni ma powietrze za suszarką,tylko ważne jest ile stopni ma przed kolektorem dolotowym.
poczytaj trochę o tej materii.
jak powietrze nie potrzebnie ogrzejesz, to się zwiększa jego objętość.
przepływając przez IC masz nie tylko straty wynikające z oporów przepływu ( tym mniejsze im wiekszy IC) ale również straty w objętości powietrza za IC a to już turbo musi uzupełnić przez mocniejsze zamknięcie zaworu WG, co skutkuje większymi obrotami wirnika. jeśli powietrze do WG jest pobierane z kolektora ssącego to ciśnienie w kolektorze ssącym będzie czy to z IC czy bez takie samo

proponuję zapiąć przewód od zaworu WG bezpośrednio do kolektora ssącego, a potem zapiąć manometr do kolektora wydechowego.
i teraz dwie próby: pierwsza bez IC a dróga z IC.
porównaj sobie wskazania manometra ciśnienia w kolektorze wydechowym. obawiam się że czeka cię spore zaskoczenie.
jesli będziesz miał ustawioną dawkę bez ic na granicy dymienia, to po założeniu może sie okazać że przy mocno ogrzewającej powietrze turbosprężarce, może auto moc stracić nieco w porównaniu bez IC, co trzeba będzie skorygować wiekszą ilością paliwa.


nie chodzi tu o wykazanie tego że IC to zło.
IC przy robieniu dużych mocy jest wręcz niezzbędny, chodzi o to żeby starać się jak najmniej ogrzać powietrze przed IC, tak aby temperatura wejściowa do IC była jak najmniższa, wtedy mamy też mało strat.


Michał_1977 pisze:,bo gdy zaczyna się ślizganie,nie ma pisku,tylko auto zaczyna drżeć. O ostrym starcie z miejsca też można zapomnieć. Musze to sprawdzić.

Przecież to nie możliwe... :jezor: :jezor: przynajmniej według niektórych...


ani ja, ani Kejpi czy Havan nie mówimy że TD04 jest do niczego nie nadającym się śmieciem, ale jak każde urządzenie mechaniczne ma wady i zalety.
ja bym ją wybrał po małych przeróbkach do auta na codzień, ale nie do auta do zabawy...
takie jest MOJE zdanie, każdy ma prawo mieć własne, i ma prawo je wyrażać, a także uzasadniać dlaczego woli tak a nie inaczej

przerabiając td04 pokusiłbym się jeszcze o próby roztoczenia szczeliny spalinowej, i szczeliny kompresora.
mam w K24 roztoczoną szczelinę spalinową i wstaje lepiej niż na oryginale.
nie sprawdzałem jeszcze roztaczania szczeliny w kompresorze, ktoś kto ma takie turbo uszkodzone, może poświęcić samą obudowę i sprawdzić jak sie taki mod by zachował.
bo ja stawiam że nieco później zacznie pompować ale powinna sie poprawic i to bardzo góra.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Michał_1977 » pn lis 09, 2015 08:36

arwam pisze:tylko że jak przewód strzeli to korek mozna sobie wsadzić daleko gdzieś...
I odwrotnie-jak korek się zepsuje,to i przewody strzelą.
Nie wiem po co tak kombinujesz,skoro piotrekgal przytoczył tutaj 2 identyczne przypadki. Zbieg okoliczności? :bajer:
arwam pisze:położę u Ciebie cegłę na gazie i zobaczymy czy nie podniesie i u Ciebie.
Nie podniesie. Możesz ją kłaść na 4 i 5 biegu od 1000rpm do końca i nie podniesie.
arwam pisze: pomijasz też fakt że Cię uprzedzałem że TA T3 będzie miała wiekszego laga niż z JR ze wz
O.K. Czy ja twierdzę,że było inaczej? :hmm:
Dałem się namówić,pojeździłem,znudziła mi się,a na końcu zbrzydła...
Miałem też dosyć tłumaczeń ludziom,dlaczego mój Golf tak kopci.
arwam pisze: Michał_1977 napisał(a):
,bo gdy zaczyna się ślizganie,nie ma pisku,tylko auto zaczyna drżeć. O ostrym starcie z miejsca też można zapomnieć. Musze to sprawdzić.




Przecież to nie możliwe... :jezor: :jezor: przynajmniej według niektórych...
Nie bardzo rozumiem,czego tyczy się ten komentarz. Jesli tego że nie piszczą podczas uślizgu,to i owszem,stare stwardniałe na kość gumy,mogą tak się zachowywać,ale moje kapcie są z 2012r.
Tak czy owak,muszę sprawdzić ciśnienie w kołach,bo jeśli za duże to też tak będzie się działo i nie uwierzę nigdy w życiu w to co mówiłeś u mnie waląc w koła grubo ponad 3 bary,że jak mocniej nabite,to lepsza przyczepność. Nigdy też tego nie zrozumiem,jak może być lepsza przyczepność,skoro po takim napompowaniu,powierzchnia styku opony z nawierzchnią,to paseczek o szerokości szkolnej linijki....
arwam pisze:poczytaj trochę o tej materii.
Ja pier****ę...Arek! Litości! :panna:
Sorry,ale z Maciarewiczem mógłbyś sobie pogadać o teoriach.... :panna: :panna: :panna:
Skoro Ty mnie odsyłasz do lektury o materii,to ja Ci zaproponuję wizytę u pompiarza z pompą składakiem. Wtedy może zrozumiesz co jest nie tak,bo widzę ,że moje,marcinasa,slawko333,drakuli,piotrekgal i wielu,wielu innych argumenty,po prostu nie trafiają do Ciebie. Ja kiedyś uciąłem sobie pogawędkę z pompiarzem i swoje wiem

Odpadam,nie chce mi się już tego ciągnąć... Powodzenia!


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » pn lis 09, 2015 17:19

Michał_1977, a czy jest ciężko zrozumieć jedno że pompa nie pracuje na stole tylko na silniku?
do pompy składaka nie ma gotowej receptury w postaci takich czy innych ciśnień, trzeba ustawić tak żeby na danym silniku pracowała poprawnie, w przeciwnym razie po co poprawiałeś cokolwiek w niej?


co do grzania, padło pytanie padła odpowiedź. ale jak widać oczywiste nie zawsze jest oczywiste.

stwierdziłem fakt grzania, powietrza i to grubo ponad 100*C przy ciśnieniach 1.5bara. i uzasadniłem dlaczego jest to wadą, inne wieksze turbiny, mniej ogrzewają powietrze przy takich samych sprężach, jeśli tak nie jest to wytłumaczysz dlaczego pompując z jednej turbiny powiedzmy 2.0bara na 200KM to dlaczego na innej bez dotykania dawek, kątów wystarczy dmuchać powiedzmy 1,2bara, a moc i tak będzie wyższa niż z mniejszej turbiny.


masz wykres na jednej pompie, na turbie z LT można zrobić wykres na td04 i wszystko będzie jasne.


jak powiesz że nie chce Ci sie tracić pieniędzy, to obiecuję pierwszy się dorzucić do kosztów hamowni, a sądzę że i inni też by się dorzucili.

wiesz jaką ja charakterystykę lubię, i są też inni którzy mają podobnie że też lubią kiedy diesel się kręci dalej niż skala obrotomierza.

TD04 jest dobre do auta na codzień z pazurkiem. do mocy 160-170KM moce powyżej 200KM to zdecydowanie nie to maleństwo.

poprubuj chociaż GTB2260VK, wstaje podobnie , a jak chcieć się pobawić to i poniżej 2000rpm można uzyskać max boost na poziomie 2.0bara oczywiście na wysokich biegach.
ciekaw jestem czy wtedy też powiesz żę TD04 to jedyna słuszna opcja
jest dobra, bo mało rzeźby, tania, łatwo dostępna, ale jej taki nie wysilony potencjał, gnie nie zatyka na wydechu to około 160-170KM potem pompowanie powyżej 1.5bara to na dobrą sprawę prawie całkowicie zamkniete WG, które żeby się otworzyło, to potrzeba naprawdę sporych dawek paliwa. próba uzyskania ciśnienia 1.8bara to wychylenie zaworu WG jest na poziomie 3mm, po założeniu wydajnego IC ta wartość spadła do niecałego 1mm


a co do trafiania argumentów.
proponuję, zrobić test pompy składaka, i pompy jak wy to mówicie ori. i na tym samym silniku przy tym samym doładowaniu, możecie nawet te pompy wyregulować na stole i na silniku ustawić na zegar, ciekawe jaki będzie efekt.
bo przecież pompa składak nie jaździ choćby dlatego że to składak idąc waszym tokiem rozumowania.

padały kiedyś konkretne agrumenty, poparte odpowiednimi źródłami, ale co poniektórym to nie na rękę.

chcecie zakładać pompy z innych aut, proszę bardzo, tylko że ustawienia danych pomp nawet jeśli silnik jest na komorze wirowej, to i tak szybkość narastania ciśnienia w cylindrze, będzie zależna nie tylko od jego wielkości ale także i stopnia sprężania, w przy doładowaniu zależne od ciśnienia doładowania, przecież potem powietrze jest z reguły jeszcze sprężane do objętości przeważnie 20x mniejszej. świta wam wreszcie coś?


Michał_1977 pisze:Nie wiem po co tak kombinujesz,skoro piotrekgal przytoczył tutaj 2 identyczne przypadki. Zbieg okoliczności? :bajer:
zrobimy testa u Ciebie z cegłówką na gazie?
stawiam że silnik umrze w mniej niż 3min pod pełnym obciążeniem. z podkręconego silnika, obydwaj sobie zdajemy sprawę że trzeba korzystać z głową i to tym bardziej im bardziej silnik jest obciążony, a TD-ki same z siebie nawet w serii nie są pancernymi silnikami odpornymi na przegrzanie.

u mnie też podniosło głowicę, jak męczyłem silnik próbując przekroczyć granicę 250KM, i jaki wniosek z tego?
że pompa do dupy?
pozostawiam to bez komentarza bo mi ręce odpadają, jak widzę coraz "wyższy" intelektualnie poziom tego działu.


TD się grzeje nawet w serii, podkręcone grzeje się jeszcze bardziej... jeśli ktoś tego nie potrafi pojąć to ja na to nic nie poradzę.

mam teraz silniki na bezpośredniom wtrysku, i chcę wrócić do pośredniego znów i znów do komory wirowej, pewnie oznaka manii lub głupoty?

niech wam będzie.
fakt jest taki że nigdy nikogo do niczego nie zmuszałem, i zawsze przy doborze, danych rozwiązań każdy był informowany, o zaletach i wadach danych konfiguracji.






Michał_1977 pisze:Tak czy owak,muszę sprawdzić ciśnienie w kołach,bo jeśli za duże to też tak będzie się działo i nie uwierzę nigdy w życiu w to co mówiłeś u mnie waląc w koła grubo ponad 3 bary,że jak mocniej nabite,to lepsza przyczepność. Nigdy też tego nie zrozumiem,jak może być lepsza przyczepność,skoro po takim napompowaniu,powierzchnia styku opony z nawierzchnią,to paseczek o szerokości szkolnej linijki...

wyższe ciśnienie poprawia przyczepność ale tylko na mokrej nawierzchni i błocie pośniegowym. ciśnienie ma być odpowiednie do wymiaru ogumienia i obciążenia danej opony.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Michał_1977 » pn lis 09, 2015 20:22

arwam pisze: Michał_1977 napisał(a):
Nie wiem po co tak kombinujesz,skoro piotrekgal przytoczył tutaj 2 identyczne przypadki. Zbieg okoliczności? :bajer:



zrobimy testa u Ciebie z cegłówką na gazie?
stawiam że silnik umrze w mniej niż 3min pod pełnym obciążeniem
3 minuty,to nie 1 minuta :chytry:
piotrekgal pisze:podniosło głowice po tym jak sam osobiście przejechał się próbnie, to jakaś minuta
Jakby silnik miał kopyta wyciągać,to nigdy nie wjechałbym na hamownię,bo chyba zdajesz sobie sprawę,że tam pedał jest w podłodze na 4 biegu. W Fabryce Mocy gość zrobił 4 pomiary jeden po drugim. Silnik żyje,głowicy nie podniosło.
Teraz zaczyna do mnie docierać,dlaczego bałeś i pewnie nadal boisz się hamowni.
Na Majówce aurel z chłopakami,siłą Cię wepchnęli na nią,to shamowałeś Golfa :grin:
arwam pisze:ciśnienie ma być odpowiednie do wymiaru ogumienia i obciążenia danej opony.
Tak jest,tu masz 100% racji,lecz wyjątkiem są opony z naciągiem,czyli jak u mnie. Dodam że jest spory :bajer:
arwam pisze:wyższe ciśnienie poprawia przyczepność ale tylko na mokrej nawierzchni i błocie pośniegowym
I na tym komentarzu zakończę swą przepychankę słowną z Tobą,bo to co napisałeś,jest kolejną totalną herezją,godną teorii Maciarewicza i zupełnym zaprzeczeniem tego,przy czym przed chwilą przyznałem Ci 100% racji...
Zapamiętaj raz na jutro- za niskie ciśnienie w oponach powoduje szybsze ich zużycie po zewnętrznych stronach,niestabilność i efekt aquaplaningu
Zbyt wysokie powoduje zużycie opon po środku,a także brak trakcji i słabe hamowanie,spowodowane zmniejszeniem powierzchni styku opony z nawierzchnią.
http://www.opony.com.pl/artykul/zbyt-wy ... i/?id=1139" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli nadal twierdzisz,że tak nie jest,jedź do kilku gumiarzy i popytaj,tylko żeby Cię śmiechem nie zabili.

Nie będę już komentował innych Twoich wywodów,mimo iż mam teraz czas,nerwy też mi jeszcze nie puściły,ale najzwyczajniej w świecie,nie mam na to ochoty.
Zauważ że innym też już nie chce się pisać. marcinas który lubił podyskutować,już się nie wcina. drakula,który w/g Ciebie prowokował awantury,też odpuścił. Wiele osób zwątpiło. Czas i na mnie.....
Nie chcę się z Tobą Arek kłócić,nie chcę byś się obraził,ale czasami trzeba się yebnąć w pierś i przynajmniej zastanowić,dlaczego jest tak,a nie inaczej.

Temat zamykam,bo zbyt wiele osób mi pisze,żeby tak zrobić.Wstrzymywałem się na razie,bo myślałem że coś ciekawego będzie się działo.Tymczasem zrobił się syf totalny o wszystkim i o niczym.
Jeśli ktoś będzie miał coś konstruktywnego do dodania,proszę o PW :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Stalu » pn lis 09, 2015 20:30

arwam, powinieneś napisać książkę o TD, TDI i ich modyfikacjach :bajer:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Michał_1977 » śr lis 18, 2015 20:07

Na prośbę Havan'a otwieram. Zobaczymy na jak długo :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości