Wydajniejsze turbo do... TD :D

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: cherokeexj » pn gru 07, 2015 10:12

Szczerze? Niczego nie jestem pewny. Nie widzę aby do pompy szedł wężyk z turbo lub dolotu a rozumiem że przy pompie z LDA takowy powinien być. Zaraz zrobię zdjęcia i wstawię na forum to podpowiesz czy jest z LDA czy bez. Ogarniam się i idę cykać zdjęcia. Przy okazji może dygnę lekko pompę.


A kąt ma wpływ na osiągi?




Na pierwszy rzut oka mam taką pompę jak na foto. Dawkę na wolnych wziększałem bo musiałem korygować obroty. A tym LDA gdzie się kręci i reguluje? zwiększając dawkę wkręca się śrubę rozumiem tak jak w przypadku wolnych obrotów?



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: cherokeexj » pn gru 07, 2015 10:41

Film:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Przepraszam że FB ale nie mogę sobie hasła do YT przypomnieć.



Kilka zdjęć z pod maski.

Dawkę kręciłem tutaj. Dość sporo finalnie poszło około 2,5 obrotu.

Obrazek


Pompa na 100% ma LDA skupiłem się na połączeniu muszli z pompą a podpięta jest pod ssący... o ja tępa dzida :D

Obrazek

Ogólny widok na pompę


Obrazek

i ogólne zdjęcia ślimaka przy okazji. Nie wiele widać a tabliczki znamionowej nie widać bez wyjęcia z auta.

Obrazek

Obrazek






Skupmy się na podkręcaniu dawki na LDA. Jak się ją podnosi. Mam pewne przypuszczenia ale chce się upewnić. Domyślam się że trzeba w tym "grzybku" regulować tymi śrubami ale chce się upewnić no i przedewszystkim w którą stronę? Wkręcać czy wykręcać?



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: drakula500 » pn gru 07, 2015 10:49

Nie będę o tym tu pisał. Pompa jest z lda, szczegółowe instrukcje są już na forum wystarczy poczytać. Kąt trzeba skorygować. Zobacz czy pin w lda jak go wyciagniesz ma sciecie czy to tylko prosty bolec bo moze to byc eco pompa
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2015 10:53 przez drakula500, łącznie zmieniany 1 raz.



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: cherokeexj » pn gru 07, 2015 10:52

Znalazłem temat o regulacji LDA tylko że temat jest z 2006r a zdjęcia wygasły :/



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: drakula500 » pn gru 07, 2015 10:56

A google?



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: cherokeexj » pn gru 07, 2015 11:39

po zdjęciu dekielka znalazłem taki oto pin. Wygląda na to że działa w pełnym zakresie. Czy coś można z tym fantem zrobić? I albo mi się wydaje albo jest.... niesymetryczny. Czy odwrócenie go coś da?


zdjęcia

Obrazek

Obrazek



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: drakula500 » pn gru 07, 2015 11:55

a coż on taki poryty, gdybym takiego pina u siebie wyrzucił to pompa na stół, w środku otworu po pinie będziesz widział taką igłę, rusza się ona swobodnie?

Ten pin jest że tak powiem funkcjonalny i pełni swoją rolę, akurat na zdjęciu widać rysę którą żłobił rysik i wygląda na to że nawet z tym plastikowym dystansem co masz założony pod membraną to wszystko chodzi w pełnym zakresie. Tak jak mówisz pina możesz odwrócić agresywną stroną do rysika (tej igły), mozesz tez usunąć plastikową podkładkę. Jako że pin działa w pełnym zakresie to chyba nie ma sensu kręcić "słoneczkiem". Teraz pozostałoby sprawdzić czy pompa w sama sobie nie ma ogranicznika dozownika tak jak jest w przypadku niektórych pomp AAZ, czy mechanizm timingu nie jest w jakiś sposób ograniczany, ale tu moje możliwości że tak powiem tłumaczenia piśmiennego się kończą, musiałbym mieć tą pompę po prostu na stole. Łatwiej Ci będzie może złapać kontakt osobisty z kimś z okolic? Skąd jesteś?



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: cherokeexj » pn gru 07, 2015 12:03

Ja jestem z Nadarzyna. Pruszków i okolice. Czy przekręcenie pina coś zmieni? Chodzi mi o przekręcenie go do tej igiełki tą bardziej agresywną stroną. "rysik" działa płynnie i leciutko.



Pin obrócony jest minimalnie lepiej ale gdzie mu jeszcze do tego czego oczekuję :/ Ale przynajmniej wiadomo ze to nie turbo a kwestia podlania paliwem....



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: drakula500 » pn gru 07, 2015 18:46

podlanie paliwem i kąt, zamieść nr seryjny pompy.. turbo również jest starego typu i warto zamontować nowszej generacji, ale rzeczywiście trzeba ogarnąć pompę, bo jeśli siedzi tłoczek 9mm to nic nie pojeździsz..



kaczek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 10, 2012 17:46
Lokalizacja: Podkarpacie RKL

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: kaczek77 » pn gru 07, 2015 19:36

Nie mów że jak pompa 9mm to nic nie ugra. Bo on nie oczekuje odrazu 50KM.
Najlepiej jak byś zrobił govmoda w pompie. Bedzie lepiej wkręcał się na obroty i kręcił poza skale obrotomierza.
viewtopic.php?t=100486" onclick="window.open(this.href);return false;
Po tym zabiegu powinien odczuć już spory przyrost mocy i predkość wzrośnie na każdym biegu.
A jesli chodzi o wtryski to najwydajniejsze są jak już wiadomo z 1.6TD oznaczenie slinika SB.
Wtryski te mają oznaczenie DNO SD 274 o ile dobrze pamiętam.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6390175" onclick="window.open(this.href);return false;

cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Re: Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: cherokeexj » pn gru 07, 2015 20:46

kaczek77 pisze:Nie mów że jak pompa 9mm to nic nie ugra. Bo on nie oczekuje odrazu 50KM.
Najlepiej jak byś zrobił govmoda w pompie. Bedzie lepiej wkręcał się na obroty i kręcił poza skale obrotomierza.
viewtopic.php?t=100486" onclick="window.open(this.href);return false;
Po tym zabiegu powinien odczuć już spory przyrost mocy i predkość wzrośnie na każdym biegu.
A jesli chodzi o wtryski to najwydajniejsze są jak już wiadomo z 1.6TD oznaczenie slinika SB.
Wtryski te mają oznaczenie DNO SD 274 o ile dobrze pamiętam.

Ja tylko zaznaczę że to nie VW tylko renault 2.1td jutro postaram się poszukać nr seryjnego pompy. Poza tym mi nie potrzeba kręcenia w górnej części obrotów z kilku powodów... on nie ma siły do tych górnych obrotów się wkręcić na biegu wyższym niż 2. Więc kręcenie 5500-6000obr mnie nie interesuje puki co



P.S.

pisałeś o czymś nowocześniejszym co chodzi o turbinę. Co masz na myśli?



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: drakula500 » pn gru 07, 2015 22:18

Nie ma sensu robić govmoda na małym tłoczku bo co z tego że podlejesz jak sekcja nie ma siły żeby rozpylać tylko leje paliwem, to się skończy dymem więc odpuść. Dawka musi iść wraz z możliwościami przetłaczania tłoko rozdzielacza. Na takie opony potrzebna jest moc i govmod tutaj nie pomoże. Podejrzewam, że na takich kapciach przy 130 koniach dopiero będzie przyzwoicie jechał, taki golf to już by na takiej mocy ostro ganiał więc nie ma co tu porównywać rzeźbić w g... lda już poprawiłeś i widzisz, że zmiana jest pomijalna. zeby to jechało to trzeba niestety ostro zadziałać.

Co do turbiny miałem na myśli to, że trzeba by konkretnie znać model twojego turba, bo T2 ma wałek miejscami prawie 10mm, to jest stary klamot. Gdybyś zastosował turbo nawet z kołami o takich średnicach jak twoje obecne, ale nowszej generacji np na cienkich ośkach i łożyskach, to zyskałbyś dużo, nie mówiąc już że można by dobrać po prostu lepsze turbo. T2 jest turbem z lat 80tych, to że je montowali po 90r to przypadek. Turbiny po 95 r. są "lżejsze"



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: cherokeexj » pn gru 07, 2015 22:53

auto jest z 88 roku :) więc wtapia się w lata 80te to turbo. Co do mocy 130km i że będzie ganiał dopiero.... nie koniecznie. Ojca patrol jest cięższy o jakieś 300kg ja jeszcze większe koła niż mój XJ. Ale ma inne przełożenia i jedzie bez zająknięcia do 120km/h. Na długiej prostej nie ma problemu do 140 go bujać. Na takich kołach jak moje (wielkość) łapaliśmy we 2 osobiście 160km/h. Silnik 3.3TD 110km. więc 20km różnicy.


Czyli jak zdecyduję się oddać pompę na modyfikacje to mówić żeby tłoczek zmienili na 10mm czy więcej? ewentualnie od czego takie tłokorozdzielacze można podebrać? Coś mi się kiedyś obiło że któreś ducato jak się nie mylę ma pompę 11 lub nawet 12mm ale nie wiem ile w tym prawdy.


Wspomniany patrol
Obrazek



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wydajniejsze turbo do... TD :D

Post autor: drakula500 » wt gru 08, 2015 09:12

już Ci pisałem jak to jest z rozdzielaczami, zmienisz z 5 to się przekonasz, najpierw dowiedz się co masz za pompę i jaki tłoczek w niej siedzi. Skoro fabrycznie masz 80 koni i podkręciłeś, dałeś doładowanie 1.4bara to na pewno zyskałeś 20 koni, bo mniej więcej tak by to wyglądało w sinliku TD. Więc ile koni potrzebujesz, a w zasadzie nie koni tylko NM - porównywanie silnika 3.3 do 2.1 jest zupełnie bezcelowe - nawet zaryzykuje stwierdzenie, że taniej wyjdzie Ciebie swap na 3.3, niż ogarnięcie tego 2.1 i dołożenie mu mocy, i to nie ze względu na to, że moc w TD wychodzi drogo, bo nie wychodzi, ale próby wszelkie to czas i pieniądze, których nie odzyskasz. I możesz wierzyć lub nie, przełożenia nie dodadzą Ci mocy, auto ma jedynie szanse pojechać trochę więcej jeśli dana prędkość na przełożeniu "wypadnie" w lepszej krzywej momentu, którego ty i tak nie masz bo brakuje Ci ponad litr pojemności. A wszystkim fantastom przychodzącym do kolejnego wątku i sugerującym, jak to łatwo się przerabia pompy polecam zaglądać do wątków tego typu: viewtopic.php?f=176&t=586298" onclick="window.open(this.href);return false; i popisywać się, odpowiadać jak rozwiązywać problemy ze składakami. Bo najpierw "namawiacie" a później jest konkretne pytanie i jedyne co potraficie powiedzieć, to to że się pompą rusza, żeby kąt ustawić. Uwierz kolego, że rzeczywistość jest brutalna, przejrzyj dział tego forum poszukaj tematów z problemami o pompach składakach i zobaczysz, że "te same osoby" które potencjalnie mogą CIę namawiać na grzebanie pompy (nie mówię tu o namawianiu bezpośrednim, ale wystarczy, że się naczytasz), mają często problemy i nie mogą znaleźć nigdzie pomocy, a ci co jeszcze niedawno głośno im radzili "dłub pompę" siedzą cichutko bo brakuje im pomysłów. Przemyśl 100 razy składanie pomp, szczególnie że widać że brakuje Ci totalnie rozeznania - tu bez urazy oczywiście, bo znowu pytasz z czego tłokorozdzielacz, a ja Ci mówię ponownie, na pewno z czegoś będzie działał, ale zapytaj się tych co dłubią ten silnik, silnik reno jest dobrym silnikiem, ktoś go na pewno już dłubał - droga o wiele łatwiejsza niż pytanie na forum vw.

Gdybym miał teraz robić tłokorozdzielacz do TD, to uderzyłbym do kolegi sagon, on nagrywa tłokorozdzielacze na zamówienie w reparcie. Robi to uczciwie więc możesz mu pompę wysłać, on tłoczek pomierzy i zleci firmie zrobienie takiego samego tylko o większej średnicy. Jest to koszt ok 500 za samą sekcje, gwarancji jak to będzie chodzić i czy nie będzie tarabanić nie masz. Sekcji z innej pompy nigdy bym nie wkładał, jeśli ktoś nie włoży w to serca to zawsze są problemy z dograniem dozownika i ze zgraniem tego, ryzykowałbym ewentualnie założenie kompletnej pompy z innego auta. Oczywiście ty będziesz miał problem ze znalezieniem pompy bo u Ciebie z tego co widać pompa nie pracuje na pasku zębatym? Więc może Ciebie czekać przełożenie całej innej pompy do Twojej obudowy. Z tego co można zaobserwować, dobrze spisuje się pompa którą ma na aucie Michaś, ale jak ona zadziała na sinliku reno to trudno wywróżyć.

PS.
pompa u ciebie chodzi jednak na pasku to będzie troche łatwiej..

PS.
Twój tłokorozdzielacz ma 9mm, tak napisali na innym forum, od razu 11mm szykuj, nie sugeruj się ilością paliwa, ważniejsze jest rozpylenie nawet tych samych dawek. No i jaką to ma fale, przydałaby się wyższa o długich wzniosach, ale jak to przyjmą rozpylacze?? to są znowu pytania na które odpowiedź będziesz miał tylko jak wrzucisz pompę do auta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości