Ostre wałki do Diesli

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Holset
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 03, 2006 21:47
Lokalizacja: Lublin

Ostre wałki do Diesli

Post autor: Holset » czw paź 05, 2006 18:40

witam, jestem tym cwaniakiem o którym pisał Evo w swoim ogłoszeniu w dziale sprzedam dotyczącym ostrych wałków. Mając ten wałek u siebie zapoznałem się z jego kostrukcja oraz materiałaem z którego został zrobiony. Jest to orginalny wałek VW z wyszlifowanymi krzywkami na profesjonalnej maszynie szlifierskiej. Co do zamka jest tak jak pisał Macior został on wyciety w sposób raczej powiedzmy sobie domowy. Co do faz rozrzadu chce zaznaczyc ze sa bardzo podobne do wałka pewnej firmy robiącej takie cześci do diesli. Ale nie o to chodzi w tym temacie chce aby Pan Evo napisał jakie zmiany jeszcze oprocz wymiany wałka trzeba zrobic w aucie po jego montazu. Z mojej wiedzy wynika ze podniesienie wzniosu krzywki o 25 % jest bardzo rzadko spotykane. Fabryczny około 8 mm Evo 10,2 mm. Wznios wiekszy o 25 % powoduje bardzo duze obciazenia układu rozrzadu i prowadzi do szybszego jego zuzywania. Do tego dodajac bardzo krotkie i słabe prowadnice z VW mamy tu mały problem. W starszych VW mamy doczynienia z ciezkimi szklankami popychaczy i on dodatkowo moga przysparzać nam kłopotów. Przy zmianie wałka na mocniejszy zalecana jest wymiana sprezyn zaworowych na mocnjesze. Ciezkie szklanki plus słabe sprezyny moga pod czas pracy silnika powodowac dziwny hałas z okolicy głowicy. Sa to moje teroie i przemyslenia i prosze aby Pan Evo wyjasnił mi i wszystkim zainteresowanym procesy oraz modyfikacje jakie nalezy przeprowadzic po zamontowaniu tego wałka. Oczywiscie moge sie myslic jestem tylko gosciem lubiacym samochody i prosze fachowca w tym temacie o wyjasnienia


Nie chce tu wojny ani przepyachanek tylko troche wyjasnien i wiedzy dla ludu



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw paź 05, 2006 19:26

zaloz go i sprawdzisz czy bedzie sie dzialo cokolwiek z tego co mowisz :) to tyle z wiedzy dla ludu, jedyne co powinienes zrobic to czesciej zmieniac pasek rozrzadu tak jak napisalem w temacie sprzedazy, druga sprawa zobacz czy w walku innych firm masz naciecia na walku... normalnie sie ich nie robi, bo powinni je montowac goscie z wiedza i dla nich nie jest potrzebne zadne naciecie na walku bo kieruja sie innymi danymi... masz naciecie gratis ode mnie zebys nie plakal przy montazu :) co do reszty nie wazne jak daleko sie uchyla tylko jak szybko a tu predkosc uchylenia pozostala bez zmian wiec zadnych stukow nie bedzie, sprezyny i prowadnice moga zostac normalne bo smialo wyrobia, sa wystarczajaco mocne by "obsluzyc" nawet 6500 obrotow.... mysle ze to koniec z mojej wiedzy do przekazania ludowi... na reszte nie ZAPRACOWAŁEŚ. a teorie prawic mozesz, tylko poprzyj je chociaz testem zamontowanego walka bo poki co domyslamm sie ze dalej lezy na polce.. bo by nie dzwonili z pytaniami o ustawienie.
Na marginesie te "ciezkie" szklanki montowali tez w dohc 16v i jakos sie kreca te silniki bez odciecia pod 9000 obrotow i wiesz co??? TO DZIALA :D:D


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw paź 05, 2006 20:15

evolution, czyzby chcieli cie wydebic z interesu :chytry:



Holset
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 03, 2006 21:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Holset » czw paź 05, 2006 22:45

mówisz ze prowadnice dają rade? ile kilometrów maja zrobione auta po zamontowaniu tego wałka?. Pozdrawiam



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw paź 05, 2006 23:24

Holset pisze:mówisz ze prowadnice dają rade? ile kilometrów maja zrobione auta po zamontowaniu tego wałka?. Pozdrawiam
wiesz coś za coś zwiekszeniemocy na małym silniku wiadomo musi powodować szybsze jego zużywanie
i albo chcesz mieć auto do killowania albo do codzienniej jazdy ;-) :chytry:
wiem że warto mieć troszkę mocy wiecej pod maską ale cóż trzeba się liczyć z tym ze częsciej będziemy zaglądać pod maskę
chyba zdajesz sobie sprawę zauważ w przypadku zawodowych motocykli Enduro czy crossów jak czesto jak często jest robiony a właściewie jak często powinien być robiony silnik aby miał zawsze max mocy na każde zawody
stąd też takie moje zdanie ... :bigok:

[ Dodano: Czw Paź 05, 2006 23:29 ]
evolution pisze:co do reszty nie wazne jak daleko sie uchyla tylko jak szybko a tu predkosc uchylenia pozostala bez zmian wiec zadnych stukow nie bedzie, sprezyny i prowadnice moga zostac normalne bo smialo wyrobia, sa wystarczajaco mocne by "obsluzyc" nawet 6500 obrotow....
to spora podpowiedź !
ehhh kiedy ja sobie zapracuje na taki wałek do mojego spracowanego juz silnika, :otepienie:
teraz marzy mi sie swap na inny motor pod maską ... :crazy: 1



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt paź 06, 2006 00:19

podpowiedz jest taka ze prowadnice maja wymiary tych z benzyn... wiec....:) kogos teoria nie ma sensu skoro benzyny sie kreca do duzch obrotow, nierzadko krecone wyzej i nic...

[ Dodano: Pią Paź 06, 2006 00:24 ]
Krzylu pisze:evolution, czyzby chcieli cie wydebic z interesu :chytry:
ja mysle ze to nastepny ktory chce pojsc na gotowe, a raczej posluchal sie jakiegos matola... na szczesie nie wiem kogo. po czym zadzwonil z awantura...nie montujac walka w ogole i nie uruchamiajac silnika na nim.. jak doszlo ze nie ma racji troche zmiekl tyle ze ja mszcze sie i teraz ma zgryza bo wie ze da rade pare koni za free miec tylko nie wie jak.. i kombinuje zebym na odczepnego cos powiedzial... bo jak sie okazalo zapewne nikt mu nic powiedziec nie chce na ten temat nic...( swoja droga chyba usiadzie jak zobaczy rachunek za tel:P). ale nie tak latwo ze mna...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Macior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn lis 21, 2005 19:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Macior » pt paź 06, 2006 07:09

evolution pisze:podpowiedz jest taka ze prowadnice maja wymiary tych z benzyn... wiec....:) kogos teoria nie ma sensu skoro benzyny sie kreca do duzch obrotow, nierzadko krecone wyzej i nic...

[ Dodano: Pią Paź 06, 2006 00:24 ]
Krzylu pisze:evolution, czyzby chcieli cie wydebic z interesu :chytry:
ja mysle ze to nastepny ktory chce pojsc na gotowe, a raczej posluchal sie jakiegos matola... na szczesie nie wiem kogo. po czym zadzwonil z awantura...nie montujac walka w ogole i nie uruchamiajac silnika na nim.. jak doszlo ze nie ma racji troche zmiekl tyle ze ja mszcze sie i teraz ma zgryza bo wie ze da rade pare koni za free miec tylko nie wie jak.. i kombinuje zebym na odczepnego cos powiedzial... bo jak sie okazalo zapewne nikt mu nic powiedziec nie chce na ten temat nic...( swoja droga chyba usiadzie jak zobaczy rachunek za tel:P). ale nie tak latwo ze mna...

Tym "matołem" byłem ja i nie życzę sobie obrażania mojej osoby na publicznym forum, chce mi Pan coś powiedzieć prosze na PW bądź GG.


Pozdrawiam
Maciek



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt paź 06, 2006 08:44

NO TO JUZ WIEM CO I JAK... to żeś sie popisal:) na przyszłość popieraj to co mówisz jakaś wiedza praktyczną, bo poki co nie cofne ani słowa z tego co powiedzialem...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt paź 06, 2006 17:05

Ja go pod koniec roku założę może nawet wcześniej, więc powiem co i jak !! Jak silnik padnie panu evolution, sie dostanie kilka nie przyjemnych słów i będzie trzeba wstawić 1.9 TD ;) ale jeżeli wszystko będzie ok i do tego z auta zrobi się rakieta, więc mysle że co nie którzy powini przeprosić :bigok:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Holset
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 03, 2006 21:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Holset » pt paź 06, 2006 17:07

Evo rozumiem to ze sie przestraszyłeś mojego telefonu i sposobu w jaki z Toba rozmawiałem dlatego jestes tak zle do mnie nasawiony. Ja nie mam do Ciebie zalu ze sprzedałeś mi wałek za ponad 4 paczki i zostawiłeś mnie samego z tym kawałekiem metalu. Dzieki temu bede mógł sam posiedziesz ze 12 godzin na hamowni w Boze Ciało i znaleść to odpowiednie ustawienie dajace dodatkowe konie, zobaczymy czy ja tez bede potrzebował az tyle czasu co Ty. Lecz w tym temacie nie chodzi o nasze spory tylko o techniczne aspekty wymiany wałka i konsekwencji dla motoru jakie pociagnie za soba jego wymiana. Dlaczego tak mocno ryje ten temat? spedzilem w garazu bardzo duzo czasu polerujac wał, korby, tłoki, zawory, kanały wydałem jak dla mnie niezła sume pieniedzy i nie chcial bym aby auto a raczej silnik zepsuły sie tylko dlatego ze Ty experymentowales na klientach. O nic mi nie chodzi i nie szukam dziury w calym chce tylko troche zapewnien i dowodów ze to DZIAŁA :D. Oczywiscie kazy ma inny punkt widzenia i kazdy inaczej na to patrzy ale forum jest po to aby kazdy oddał swój głos i nie wazne czy to głos zachwytu czy głos zwątpienia. Pozdro

P.S. JAk dobrze pamietasz z rozmowy chce tylko 200 HP wiec nie wiem czy to fazowanie bedzie potrzebne jak motory na ori wałku łapia granice 190 HP. POZDRO



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt paź 06, 2006 18:22

ja sie nie przestraszylem tylko wqrwilem.. a to znaczy kreche po calosci..... nie boj sie nie eksperymentuje. co do reszty aspektow miales jasno i wytraznie powiedziane i napisane


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob paź 07, 2006 01:24

vw_vandal pisze:Ja go pod koniec roku założę może nawet wcześniej, więc powiem co i jak !!
a miałes podobno nie zdradzać tajmenicy choćby Cie w tryby wkręcali ;-)
do konca roku juz nie długo więc czekamy ... !!

[ Dodano: Sob Paź 07, 2006 01:29 ]
evolution pisze:nie boj sie nie eksperymentuje. co do reszty aspektow miales jasno i wytraznie powiedziane i napisane
evolution czyli to oznacza że mając taki wałek i jeżdżac normalnie bez killowania
nie dobijemy silnika tak szybko ?
a wiedząc że mając nadmiar energi możemy w każdej chwili ją użyć czy tak ?



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob paź 07, 2006 08:14

evolution czyli to oznacza że mając taki wałek i jeżdżac normalnie bez killowania
nie dobijemy silnika tak szybko ?
a wiedząc że mając nadmiar energi możemy w każdej chwili ją użyć czy tak ?
No przeciez to normalne ze moc wykorzystujesz jak chcesz a nie caly czas silnik wydziela taka moc. wiec nie wykorzystujesz - nie obciazasz silnika


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob paź 07, 2006 08:49

evolution, Mógłbyś zorganizować jakiś wykres przed i po wałku?


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości