Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: riccardoa » czw kwie 04, 2019 17:31




Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » czw kwie 04, 2019 22:31

Te parametry to jak w radyjkach z mocą np PMPO. Mam taki klucz elektryczny z sieci 230v i ma gabaryty dobrej wiertarki bo długi gdzieś na 45 cm i ma niuton 250 Nm. Klucz na sprężone powietrze na 1/2 cała kwadrat to miałem w robocie chyba bety czy CP Chicago pneumatic to miały po 500 czy 600 Nm. Owszem teraz to i CP podaje na swoich chyba 1250 Nm. To bujda na kółkach. Koła od tira i naczep odkrecalem takim na 3/4 cała czy nawet 1 calowym to miały po 1500 Nm. Dla porównania to swoim kluczem Boscha elektrycznym z 250 Nm ukrecam w imadle śruby 16 czy 18 mm. Poprostu je ścina jakby je ukrecilo. Ale co się dziwić jak akumulator ten sam ma niby 350 Amper w din i ze 800 amper w EU.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 05, 2019 21:59

Mój jest nieco inny modelowo.

wesol, poświęć 8 minut i zobacz co ten klucz potrafi :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Hubi14 » pt kwie 12, 2019 21:48

mają te klucze kopyto.. byłem u gumiarza ostatnio i koła odkręcają kluczami DeWalt akumulatorowymi... jak z nim pogadałem to mówił, że nie było jeszcze śruby której nie odkręcił... nawet udało mu się ukręcić szpilkę... moje koła odkręcił bez pierdnięcia a miałem dokręcone pneumatem "na chama"



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » pt kwie 12, 2019 22:40

W tym filmie to raz że biorą klucz pneumatyczny chyba na 3/4 cała który nic nie wyrywał że tak powiem a na coś takim pracowałem w warsztacie gdzie w zasadzie niby byłem mechanikiem ale jak trzeba było to opony się wymieniało a że szef miał tirów też kilka to i gumy się w nich robiło itd. generalnie to mieliśmy tego tzw psa czyli Ala wozeczek na siłę do odkręcania kół w naczepach i koniach. Tym dużym pistoletem na sprężone powietrze to czasem tylko robiłem to wierzcie mi że potrafił z rąk prawie się wyrwać. Na tym filmie to widzę że tym na akumulator to nawet jedna ręka go trzyma. To ma niby mieć 1500 czy 2000 Nm? Niby jak i kiedy. Śruby niech tym odkręci w naczepie która ma 8 lat i ostatnio koła były ruszane 3 miesiące temu. To tak jakby mi ktoś mówił że naczepa stała 3 miechy i podczepił konia i pojechał jak tam hamulce przyrdzewialy tak że by to usprawnić to trzeba wpierw tarcze hamulcowe dobrym młotem połamać i założyć nowe by ta naczepa gdziekolwiek pojechała.
W innym warsztacie jak pracowałem to dostałem nowy pneumat to każde koło mogłem odkręcić a dwóch kolegów miało klucze tez bety tak zaorane że kół nie mogli odkręcić mimo że w instalacji powietrze mieliśmy ustawione zdaje się na 9 bar.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DuczekiOsia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 06, 2019 18:25
Kontakt:

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: DuczekiOsia » wt sie 06, 2019 22:01

Jako że nie mam możliwości pneumatyki posiadam akumulatorowy Ryobi kupiony w Jula i powiem wam że daje radę

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... OD4xbU2nov


https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... wy-000307/



DuczekiOsia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 06, 2019 18:25
Kontakt:

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: DuczekiOsia » wt sie 06, 2019 22:06

Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: wesol » śr sie 07, 2019 07:03

Swoje kosztuje nie powiem. Te wyniki niutonów tylko nigdy nie wiadomo co są warte i jak prawdziwe. Tanie na allegro klucze na 230 v mają podawane nieraz że ponad 1500Nm co jest niemozliwe.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Wyrzynio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 16, 2020 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Golf V 2005
Silnik: 1.4

Re: Jaki klucz udarowy elektryczny ?

Post autor: Wyrzynio » śr cze 17, 2020 09:19

Najlepsze według mnie są klucze udarowe z firmy Chicago Pneumatic (oczywiście akumulatorowe). Nie tak dawno miałem okazję używać CP oraz Milwaukee i stwierdzam zdecydowanie, że CP lepiej sobie radzi :-) . Sprawdźcie sobie parametry tutaj: https://www.pneumat.com.pl/narzedzia-akumulatorowe to zobaczycie, że są znacznie lepsze od Milwaukee. Największa wada, to cena.. ale jeśli ktoś potrzebuje profesjonalnego sprzętu, który nie zawodzi, to wart swojej ceny :D !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości