Jaki prostownik?

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Jaki prostownik?

Post autor: lg1984 » sob kwie 18, 2015 16:52

wesol ale chyba nie powiesz ze taki maly 4A prostownik do niczego sie nie nadaje? Wiadomo naladowanie mocno rozladowanego aku bedzie trwalo dluzej ja prostownikiem 8A ale tez naladuje. Mam taki maly z Lidla i brak zastrzezen. Zaraz po zakupie podlaczylem pod aku zeby sorawdzic dzialanie i po ok godz zielona lampka czyli naladowany (auto bylo nie odpalane 2 dni). Odlaczylem i podlaczylem ojca prostownik 8A z amperomierzem i wskazowka pokazywala 0 czyli naladowany... wiec nie wiem o co ten spor.. jak aku sprawny, auto jezdzone na biezaco to jest mozliwe ze po pol godz ten maly doladuje aku. Chyba ze te amperomierze tez zle wskazuja :chytry:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki prostownik?

Post autor: wesol » sob kwie 18, 2015 18:19

no nastepny. Zielona lampka. Wez mnie nie oslabiaj. to jest oczko co tylko oresla czy umar w butach czy jeszcze dziala. Co mi podajesz z tych rpostownikow?? To co napisane jest na obudowie czy parametr ktory zmierzyles amperomierzem wpietym szeregowo lub cegowym?? Ja mam prostownik ktorym laduje aku i spokojnie podpinam taki aku wyladowany w 50% czyli rozrusznik moze zakreci walem pare obrotó ale tak lichawo i podpinam do ladowania i mam tak: okolo 10 amper ladowania przez mniejwiecej 2 godziny potem spada na okolo 6-7 amper i potem juz jak ladowany jest tak ze 8-10 godzin to laduje wtedy pradem 3 ampery. Co to za rpostownik co laduje poczatkowo 8 amper a za chwile jak juz napiecie skoczy na biegunach pradem moze 1-go ampera??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Jaki prostownik?

Post autor: lg1984 » sob kwie 18, 2015 18:48

To Ty mnie nie oslabiaj! Zielona lampka na prostowniku a nie na aku!!! W takim wypadku wszystkie prostowniki sa do dupy tylko te ktore Ty masz sa zajebiste :helm: Ty i Twoje wypowiedzi... rece opadaja. Nie jest istotne czy ma 8A czy 6A chodzi o sam fakt ze po doladowaniu aku malym prostownikiem do momentu przejscia w tryb czuwania czy jak to tam zwal jak podepne aku pod wiekszy to amperomierz pokazuje 0 czyli niby naladowany! No ale pewnie amperomierz tez zle wskazuje bo to nie Twoj.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Jaki prostownik?

Post autor: ato » sob kwie 18, 2015 20:20

Czy ja powinienem otwierać dekielek z tej Centry futury 77ah 760A podczas ładowania ? Jest naklejka aby tego nie odklejać bo jest szczelnie zamknięty.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki prostownik?

Post autor: wesol » ndz kwie 19, 2015 08:27

ato dekielka sie nei sciaga. Wieksozsc dzisiejszych aku nie ma nawet korkow do dolewania czy otwierania by mogl swobodnie gazowac.

Ta dioda zielona wiesz jake jest zrobiona ze sie swieci jak zekomo aku jest naladowane?? JEst cos kolo 6 czy 7 diód zwyklych prostowniczych 1 amperowych polaczonych w szereg plus jeszcze w szereg ta zielona dioda led. Diody prostownicze typowe mowi sie z eobnozaja napiecie o okolo 0.5 V wiec obniza to tak napiecie ze dioda led sie nei zapali jak bedzi napeicie jeszcze za male. Prosze bys mi tu nie probowal ubliżać, uzywac wulgaryzmów itp. Ja nigdzie nie mowilem ze ja mam och ech i najlepsze. Próbuje tylko udowodnic ze takie male prostowniki transformatorowe dostepne w marketach za 30 zl to nie sa takie wcale takie wspaniale. Dobry prostownik transformatorowy musi miec gabaryty pudelka od butów a nie pojemnika na herbatę. Takie ladowarki jak citek inwenterowe z inteligentnym ukladem ladowania czyli elektornika zaawansowana a dobre do ladowania akumulatorów zelowych itp gdzie istnieje mozliwsc przeladowania zwyklym prostownikiem trafo. Mialem kilka taki akumulatorów zelowych od 1.2 Ah 12V po takie 7 i 10 Ah. Jesli zostawisz go do ladowania nawet na 1 ampera i zapomnisz o nim i bedzie sie tak ladowal zamiast z 5 godzin np dwa razy tyle to zaorasz taki aku 5-7 Ah zelowy.
Ładowanie aku kwasowego tradycyjnego nie wieże sie z mozliwoscią jego przeladowania gdyz w pryzpadku naladowanego aku poprostu on gazuje czyli rozbija juz wode na wodór i tlen. Jesli bedziemy uzupelniac wode destylowaną to mozna go ladowac tak w nieskonczonosc.
Zrobie fotke prostownika jak ma ojciec na warsztacie do ladowania akumualtora w sztaplarce RAK 4A. regulacje pradu mam tam chyba 6 albo 7 stopniowa. na pierwszym biegu ze tk powiem laduje pradem jakims tam znikomym( nie pamietam ale wskazowka ledwo drgnie) cos kolo pol ampera. Czasami podpinal prostownik jak wiedzial ze go nie bedzie na warsztacie kilka dni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Jaki prostownik?

Post autor: lg1984 » ndz kwie 19, 2015 12:45

Nie interesuje mnie jak jest ta dioda zrobiona chodzi o sam fakt ze po tym jak ta dioda sie zapali i odlacze ten maly prostownik i podlacze ten drugi (ktory jest nawet wiekszy jak pudelko od butow) to amperomierz od razu pokazuje 0 wiec chyba maly prostownik doladowal aku? Czy amperomierz w tym drugim tez do :ass:?



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Jaki prostownik?

Post autor: daniel.wwe » ndz kwie 19, 2015 12:55

wesol, ale chyba nie powiesz ze takim malym prostowniczkiem nie podladuje aku tylko od razu prostownik musi miec wymiary spawarki.. taki maly prostowniczek do podstawowej obslugi aku w zupelnosci wystarczy. Wiadomo ladowanie potrwa dluzej, ale co za problem zostawic na noc i rano miec naladowany.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: GKS
Auto: FABIA II
Silnik: CAYA

Jaki kupić prostownik do ładowania?

Post autor: slawek987 » ndz kwie 03, 2016 22:47

Witam
Przymierzam się do zakupu prostownika do ładowania akumulatora. Interesuje mnie sprzęt na 12v i najlepiej z płynną regulacja prądu. Najlepiej proszę o konkrety model itp
Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Jaki kupić prostownik do ładowania?

Post autor: norek111 » wt lip 05, 2016 23:27

posiadam ZPB 12V 15A i wystarcza w zupełności do ładowania


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Jaki kupić prostownik do ładowania?

Post autor: vegetarrit20 » sob sie 20, 2016 09:14

Jeżeli chcesz dobrą ładowarkę która posłuży Ci kilka latek to polecam nasz polski wyrób: http://www.motochemia.pl/kukla-prostown ... -4381.html" onclick="window.open(this.href);return false;



SP3OW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 03, 2013 20:43
Lokalizacja: Katowice/Ostrów WLKp
Kontakt:

Jaki prostownik?

Post autor: SP3OW » wt paź 11, 2016 18:31

ObrazekPo wielkich męczarniach w zeszłym roku kupiliśmy http://www.prostowniki-akumulatory.pl/a ... -charge-50" onclick="window.open(this.href);return false; taki i problemy poszły w BOK :D



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Jaki prostownik?

Post autor: norek111 » pn gru 12, 2016 22:11

SP3OW pisze:ObrazekPo wielkich męczarniach w zeszłym roku kupiliśmy http://www.prostowniki-akumulatory.pl/a ... -charge-50" onclick="window.open(this.href);return false; taki i problemy poszły w BOK :D
tylko do warsztatu jest sens kupić - policz ile aku kupisz za taka ładowarkę


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki prostownik?

Post autor: wesol » wt gru 13, 2016 00:31

Pozadny juz prostownik tego typu da sie kupic za okolo 140-200 zl np girmy Volt. Polecam. Polski i dobry.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

helganin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 12, 2016 19:37

Jaki prostownik?

Post autor: helganin » ndz sty 15, 2017 13:32

Jaki kupić prostownik tak powiedzmy do 150zł bo lepszy nie potrzebny raczej. Golfik stał w garażu przez 2 tygodnie na tym mrozie i dzisiaj niestety nie odpalił :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości