Nagły zgon sprzęgła..

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nagły zgon sprzęgła..

Post autor: syncroo » pt sie 12, 2011 22:53

Witam. Szukałem na ten temat na forum ale niewiele znalazłem.

Golf III 1.8 GT + LPG
Sytuacja wyglądała tak. Pojechałem do bankomatu i prawie pod domem stanąłem u kuzyna pod garażem. Pogadali i pojechałem pod dom (200m). Poszedłem po klucze do garażu i wsiadam znowu do auta wrzucam wsteczny i wyje tak jakbym wgle nie wdusił pedału.. Tak nagłego zgonu nie widziałem już dawno. Nic się wcześniej nie ślizgało i było dobrze tylko czasem na wstecznym chrupał.

Potem jeszcze dodatkowo pedał sprzęgła zrobił się luźny.. Linka jest cała i podnosi to cięgno co do skrzyni idzie. Ale biegu wbić nie ma jak. Dzwoniłem po znajomych mechanikach i mówili że albo sprzegło albo docisk sprzęgła. W necie wyczytałem że może być też łapa sprzęgła.

Wiecie co to może być?



Awatar użytkownika
Bartollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sie 10, 2011 09:29
Lokalizacja: Kamienna Góra

Nagły zgon sprzęgła..

Post autor: Bartollo » pt sie 12, 2011 23:13

Może frez na łapie sprzęgła obrobiło ??? albo słoneczko w docisku sie wysypało albo po prostu tarcza miała dość. Ściągnąć skrzynie i będzie wiadomo na 100% co jest grane. Takim gdybaniem nic nie zdziałamy :)



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nagły zgon sprzęgła..

Post autor: syncroo » pt sie 12, 2011 23:15

no to jutro będę działać od rana. Mam nadzieję tylko że koszty tej zabawy będą jak najmniejsze :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nagły zgon sprzęgła..

Post autor: Paweł Marek » sob sie 13, 2011 07:15

syncroo, można najpier zdjąć dekiel ze sktrzyni od strony lewej zobaczyć na ten frez na łapie czy tam się nie rozleciało, jesli nie to mogła się przedziurawić ze starości tarcza przy sprzęgle którą naciska pręt biegnący oprzez całą skrzynię, wówczas być może wystarczy ją zmienić ale to już oczywiście trzeba odjąc skrzynie od silnika zeby stwierdzić. W kazdym razie do czasu wyjasnienia można sie wstrzymać z zamawianiem sprzegła, takie tarcze zwykle leżą u mechaników po kątach z wymienianych wczesniej sprzegieł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nagły zgon sprzęgła..

Post autor: syncroo » sob sie 13, 2011 11:26

dzisiaj auto pójdzie prawdopodobnie na kanał i będzie ściągana skrzynia. Dam znać co wyszło



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Nagły zgon sprzęgła..

Post autor: mariusz75 » sob sie 13, 2011 18:53

Paweł Marek pisze:syncroo, można najpier zdjąć dekiel ze sktrzyni od strony lewej zobaczyć na ten frez na łapie czy tam się nie rozleciało

To jest bardzo ważna informacja i rada dla Ciebie zanim moze bezsensownie zdemontujesz skrzynie.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nagły zgon sprzęgła..

Post autor: syncroo » sob sie 13, 2011 21:32

łożysko mi wpadło do skrzyni i nie wychodzi dlatego biegu wbić nie mogę. Na sucho działają. Kasy ni ma więc musi poczekać..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości