sprzęgło się ślizga

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gajosso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:06

sprzęgło się ślizga

Post autor: Gajosso » sob mar 10, 2012 18:38

moim problemem jest ślizgające się sprzęgło, dzieje się tak gdy dodam gwałtownie gazu, niby normalna sprawa ale: sprzęgło które mam zamontowane przejechało jakieś 1000 km, samochód z przyczyn losowych stał przez ok rok, teraz przejechałem nim jakieś 3 tysiące i efekt jak wyżej. Co może być tego przyczyną? Trochę dziwne że tak szybko się skończyło, pamiętam że sprzęgło zaczynało brać od samego początku:(brało bardzo wysoko). Jest jakąś regulacja? Silnik 1.8



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

sprzęgło się ślizga

Post autor: Christof » sob mar 10, 2012 19:12

Gr.. tak nieco niżej jest to samo ;] Takiemu panu auto stało długo i pisał ze jak zaczął trochę jeździć to zanika ten problem, co do regulacji to na lince się reguluje kiedy ma sprzęgło brać.

Pozdrawiam :bajer:


Obrazek

Gajosso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:06

sprzęgło się ślizga

Post autor: Gajosso » sob mar 10, 2012 19:37

piotrek pisze:Witam, pisze z problemem dotyczącym sprzęgła sachs, które ma przebieg ok 50 tys i wcześniej nie było z nim najmniejszych problemów. Auto stało nie używane pół roku. Teraz sprzęgło ślizga się kiedy podczas jazdy wciśniemy pedał gazu w podłogę, kiedy równomiernie i umiejętnie przyspieszamy problemu nie ma. Odkąd zacząłem znów nim jeździć zrobiłem ok 200 km i raz jest dobrze a raz się ślizga.. Auto z postoju rusza nawet z 3 i jest ok... Auto to golf 2 gti silnik pf.. Pozdrawiam
Ten pan dostał poradę że to mu zniknie- nie wiemy jak będzie- czy problem sam się rozwiąże czy też nie =/
U mnie po rozpoczęciu jazdy było dobrze (po prostu wysoko brało) teraz bierze jeszcze wyżej i trochę je pali.
W jaki sposób się reguluje na lince?



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

sprzęgło się ślizga

Post autor: Christof » sob mar 10, 2012 19:42

Powinien się znajdować taki regulator na lince,moim zdaniem niech pan jeździ trochę jeszcze jak dalej to bd się działo to proponował bym zaglądnąć do zestawu sprzęgła.


Obrazek

Gajosso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:06

sprzęgło się ślizga

Post autor: Gajosso » sob mar 10, 2012 23:56

więc jest jakąś możliwość poluzowania linki sprzęgła żeby niżej brało? Jeżeli tak to jak?



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

sprzęgło się ślizga

Post autor: Christof » ndz mar 11, 2012 10:46

Tak da się: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=145494" onclick="window.open(this.href);return false; http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136750" onclick="window.open(this.href);return false; Wyszukiwarka naprawdę nie gryzie na tym forum.


Obrazek

Gajosso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:06

Re: sprzęgło się ślizga

Post autor: Gajosso » ndz mar 11, 2012 18:02

w temacie do którego dostałem link znalazłem niepełną odpowiedź, a mianowicie:" ewentualnie mozesz sprawdzic czy dziala:
-wcisnij 5 razy sprzeglo do konca
-i pozniej tam pod tym mechanizmem samoregulacji jes dzwignia wylaczania sprzegla i sprobuj ja ruszyc do dolu(odwrotnie niz ruch roboczy)jak nie rusza to znaczy ze nie dziala"
No więc u mnie nie idzie nawet ruszyć do dołu-a do góry wysprzęgla. Jak to naprawić?



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

sprzęgło się ślizga

Post autor: Christof » ndz mar 11, 2012 21:43

To niech Pan sobie kupi linke z regulatorem, podałem panu tylko przykłady a nie tematy na których znajdzie pan wyjaśnienia.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości