Wciąga pedał sprzęgła w ABF ie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Wciąga pedał sprzęgła w ABF ie

Post autor: bialko1991 » ndz wrz 22, 2013 19:18

Witam, przeszukałem google i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, szczególnie nic o golfie ABF.
Od jakiegoś czasu zdarzało się, że sprzęgło odbijało mi tylko do połowy lub musiałem 2 raz wysprzęglić, żeby wszedł bieg. Dziś rano niestety pedał zapadł mi się w podłogę na skrzyżowaniu, musiałem zgasić auto i odciągnąć go ręką. Niestety jeszcze kilka razy próbowało mi go wciągnąć do podłogi, ale 'pilnowałem' go nogą. Z tego co się dowiedziałem mogło być to zapowietrzenie, więc wziąłem się za to, przy okazji okazało się, że miałem bardzo mało płynu (zbiorniczek w środku był zanieczyszczony i wyglądało, jakby był stan). Niestety po próbach odpowietrzenia (pompowanie pedałem> pozostawienie go w dolnej pozycji> odkręcenie odpowietrznika> zakręcenie i kolejne pompowania) sprzęgło zaczęło wciągać się przy każdym wciśnięciu. W tym momencie nie da się wrzucić biegu, samochód jest unieruchomiony. Jutro mam zamiar zdjąć wysprzęglik i jeśli gładź cylindra jest ok, to kupić zestaw naprawczy. Może macie jakieś inne rady? Zauważyłem też, że płyn w zbiorniczku ma lekko rdzawy kolor i w koszyczku widać zanieczyszczenia.


Edit: Przy okazji, jaki jest najlepszy sposób odpowietrzenia sprzęgła? wężyk z odpowietrzenia przedniego lewego hamulca do odpowietrzenia wysprzeglika i pompowanie hamulcem ?



emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

Wciąga pedał sprzęgła w ABF ie

Post autor: emilboski » czw wrz 26, 2013 09:34

Witam, naj pierw wyczyść dokładnie zbiorniczek , miałem taki sam przypadek i uszkodzona była pompka sprzęgła nie wysprzęglik i lepiej jest kupić całą nową część nie bawić się w naprawe .



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Wciąga pedał sprzęgła w ABF ie

Post autor: bialko1991 » czw wrz 26, 2013 12:35

emilboski, możesz napisać jak wyciągałeś pompkę?



emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

Re: Wciąga pedał sprzęgła w ABF ie

Post autor: emilboski » czw wrz 26, 2013 19:09

Wykręć zbiorniczek wyrównawczy i jest na widoku przykręcona jest na 2 śruby na które wchodzi klucz nr.10 następnie przy pedale sprzęgła wypinasz zabespieczenie zdejmujerz trzpień pompy i po robocie :bigok:



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Wciąga pedał sprzęgła w ABF ie

Post autor: bialko1991 » pt wrz 27, 2013 00:17

dziś się przyglądałem i u mnie sa od strony kabiny nakrętki 13, ale chyba już sobie poradzę z ich odkręceniem. mogę mieć jednak problem ze zdjęciem wyrównawczego, ponieważ mam rozpórkę i chyba będzie przeszkadzać w odkręceniu nakrętki tej bliżej grodzi :?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości