Padajacy Dwumas?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pansowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 16, 2012 15:27

Padajacy Dwumas?

Post autor: pansowa » sob paź 05, 2013 18:58

Witam,

Podlacze sie do istniejcego tematu, zeby juz nie rozpoczynac kolejnego "popularnego" tematu.

Czuje ze dwumas umiera i u mnie. Auto to VW bora 1.9 asz. Objawy to wibracje przenoszone na kabine, nawet nie tyle wibracje, co takie brzeczenie pojawiace sie regularnie podczas nawet delikatnego przyspieszania na niskich obrotach w przedziale 1400-1700obr na wyzszych obrotach nie brzeczy ani nie wibruje. Zdarzylo mi sie moze pare razy, ze jak pochodzi sobie na jalowym biegu to pobrzeczy sobie, jednak dzwiek zanika po wcisnieciu sprzegla.

Samochod ma przejechane 172tys km, jezdzony jest umiarkowanie, nie depcze w podloge na niskich obrotach, generalnie to rzadko dostaje buta do spodu ale tez nie uprawiam psj. Zazwyczaj zmieniam biegi przy 2200-2500obr, utrzymuje obroty mozliwie najblizsze 2000obr wtedy mu sie najlepiej jedzie i w miare oszczedny jest.

Duzo osob narzeka na wibracje, a u mnie wlasciwie brzeczy, nie mowiac juz ze niektorzy twierdza ze szarpie u mnie nie szarpie nic, silnik tez pracuje rowno, przyspiesza bez problemow jak trzeba. Pewnie i tak wymienie caly zestaw na nowy ze sprzeglem ale robota musi poczekac chwile a troche jezdze, stad moje pytanie czy istnieje szansa ze dwumas padnie totalnei gdzies na trasie to bede musial dzwonic po lawete? Nie zamierzam w nieskonczonosc tak jezdzic, chce postawic auto do warsztatu po nowym roku i tak sie zastanawiam czy to moze byc cos innego jakas drobnostka, a ja podejrzewam najgorsze.

PS : napisalem p i erdolka i mi wycenzurowalo :los2:



LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Padajacy Dwumas?

Post autor: LittleBug » śr paź 09, 2013 15:02

Może jakbyś napisał po polsku używając polskich znaków, to by nie "wycenzurowało".
Jeżeli chodzi o objawy koła dwumasowego, coś nie coś poczytasz tu:
viewtopic.php?f=141&p=5992553



pansowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 16, 2012 15:27

Padajacy Dwumas?

Post autor: pansowa » pn paź 14, 2013 08:56

Za brak polskich znakow z gory przepraszam, ale nie posiadam takiej opcji. U mnie niestety nie drzy, nie brzeczy na wyzszych biegach a raczej objawy pojawiaja sie na nizszych obrotoach na biegu 1 do 3. O dziwo auto ciagnie jak trzeba ani nie szarpie, biegi wchodza sprawnie. Narazie bede jezdzil dopuki nie pogorsza sie objawy albo nie rozwali sie do konca, bo jesli to nie jest dwumas to niechcialbym niepotrzebnie wymieniac bo to spore koszty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości