Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: wesol » pn kwie 07, 2014 17:36

chyba raczej malo to prawdopodobne zeby tam ocieralo. Zreszta skonczylo by sie to zaraz sporym nieszczesciem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Bartek_R » wt kwie 08, 2014 00:27

Nie, nie słyszałem ale tak jak wyżej napisane wydaje mi się też że aby ocierała o skrzynie to była by już na tyle rozklekotana że samochód pewnie by skakał jak stara pralka, a u mnie nie ma odgłosu tarcia tylko szczyrkania jak by luźnej sprężyny.


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Upnoise
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 25, 2014 19:41

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Upnoise » śr lip 02, 2014 18:05

Podpinam się do tematu.
Od ok. miesiąca jestem posiadaczem Golfa mk IV 1,8 20V.
Problemem jest właśnie to "grzechotanie" z okolicy lewarka zmiany biegów.
Dźwięk pojawia się przy tylko przy dodawaniu gazu, niezależnie od wrzuconego biegu. Przy wciśniętym pedale sprzęgła dźwięk ustaje - sprawdzone zarówno na postoju jak i w czasie jazdy.
Może to głupio zabrzmi ale to grzechotanie brzmi jakby w schowku były np pudełka od płyt CD i uderzały by one o siebie podczas jazdy po bruku :?
Na wszelki wypadek powyjmowałem wszystko ze schowków ale grzechotanie pozostało.

Dodam, że sprzęgło bierze wysoko i podczas zmiany biegów a przede wszystkim przy redukcji lekko szarpie ale same biegi wskakują gładko i bez problemu.

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: wesol » śr lip 02, 2014 20:18

Raczej mało prawdopodobne to jest. Część lekka dwumasy raczej nie miewa takich luzow.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Bartek_R » czw lip 31, 2014 13:29

Mój problem się już rozwiązał, padła skrzynia biegów, po zdjęciu okazało się że facet od którego kupiłem auto mówił prawdę, że tyle co zmieniał całe sprzęgło wraz w kołem dwumasowym, faktycznie wygląda wszystko jak niemal nowka sztuka z pudełka. Doszedłem tylko do wniosku że jeśli by ktoś miał podobne objawy co ja to jak najszybciej się za to brać póki jeszcze się głupot nie narobiło, u mnie niestety skrzynia się za blokowała, póki co dziś jedzie do mechanika i zobaczymy czy jeszcze da się coś z tym zrobić. Jak będę wiedział coś więcej to jeszcze opisze.


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: wesol » czw lip 31, 2014 16:19

XV2 pisze:A słyszałeś o tym że Dwumasa trze o obudowę skrzyni jak jest rozklekotana.

Nie słyszałem o czymś takim ale aktualnie mam zdychajacy dm od btb i bede zmieniał na jm to zdam relacje. Coś się dzieje bo biegów nie mogę wbić po długim postoju. Jak już rusze to po paru min jest ok.
Ostatnio zmieniony czw lip 31, 2014 18:24 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: areczek0000000 » czw lip 31, 2014 17:30

gdy łożysko na wałku sprzęgłowym ma dość, to na początku są dziwne odgłosy,później łożysko wylatuje efektem tego jest zablokowana skrzynia.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Bartek_R » pt sie 01, 2014 12:23

No dokładnie, gość od skrzyń powiedział to samo, że najprawdopodobniej będzie to łożysko, pytanie tylko czy rozwaliło obudowę czy też nie, ale to się zobaczy po odtworzeniu skrzyni. Jestem dobrej myśli choć na takie dźwięki jak wydawała to pewnie nie będzie ciekawie :/ A zwłaszcza że byłem w trasie i zrobiłem jeszcze 200km z tymi problemami.


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

adam1.9tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 18:27

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: adam1.9tdi » czw sie 07, 2014 00:52

Bartek_R, ogarnąłeś temat? ja mam to samo tylko tyle ze w 5g. Podejrzewam łożysko oporowe i lekko zmęczoną życiem dwumase(buczenie przy przyspieszaniu)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: wesol » czw sie 07, 2014 06:26

Ja u siebie wytargalem dwumas. Nie bylo mega luzów po łuku. Tego to po BTB nie ma sie co spodziewac. PRoblem w tym ze centrlalne osadzenie obu mas wytarlo sie miedzy soba i ta lzejsza masa latala na boki. TO powoduje ze kolo jakby stracilo wywazenie. Obijanie sie obu mas czyli kolibotanie sie tej lzejszej masy tez wystepowalo tak mniejwiecej na 3 mm. Sam dwumas zatarty i nie tlumil tez praktycznie nic. Sprawdzalem luz na walku w skrzyni. Nie wystpuje praktycznie wcale. Podluzny dosc czesto sie robi w tych skrzyniach 6 biegowych z racji tworzenia sie luzu na osadzeniu lozyska w pokrywie. Umnie luzu brak. Zalozylem jednomas valeo. Wysprzeglikw ymieniany byl z rok temu moze poltora tak jak uszczleniacz na wale. Po wymianie, nie to auto. Odpala miodnie, chodzi elegancko, biegi wchodza bez problemu, buda nie drga i nastala cisza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Bartek_R » sob sie 09, 2014 23:46

Tak skrzynia już złożona, jedno łożysko na wałku głównym się rozpadło a drugie już było na wykończeniu, na szczęście obudowa pozostała w jednym kawałku :D
Moje dokładne objawy to:
jak już pisałem, takie szczyrkanie-grzechotanie na wolnych obrotach ale nie zawsze słyszalne, ustające podczas wciskania sprzęgła,
i taki cichy odgłos w czasie jazdy podczas zmiany biegów gdy wciskałem sprzęgło jak by przez sekundę jeszcze coś metalowego się kręciło,
a po prawie roku takich objawów, już podczas jazdy na autostradzie problemy z wbijaniem biegów i pisk, trzask, szczyrk i został tylko 3 i 4ty bieg a do domu 200km :D


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

adam1.9tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 18:27

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: adam1.9tdi » pt sie 15, 2014 11:03

Bartek_R, tylko u mnie to juz druga skrzynia tak siada. Terkocze ale sie nie nasila. Biegi wchodza normalnie itp ale tez mi to wyglada na lozysko skrzyni. WIec szukam warsztatu i trzeba sciagac skrzynke. Ile taka wymiana lozyszk moze kostowac w przypadku 5g?



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Bartek_R » pn sie 25, 2014 22:58

Myślę że to zależy od miasta i mechanika, wszędzie różne ceny są, no i trzeba znaleźć takiego który nie boi się skrzyni rozebrać bo nie każdy się tym zajmuje.
Samo łożysko jest tanie coś koło 100zł najwięcej robota kosztuje ale to już musisz na miejscu po pytać kto ile sobie po liczy za to.


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: wesol » wt sie 26, 2014 08:05

majstrowanie przy skrzynie bedzie loterią. Przy grzebaniu przy lozyskach gdzie czesc jego wciskana jest w obudowe zawsze musi byc poddawana regulacji czyli pod ta czesc lozyska( bieżnie zewnetrzną) pdokladane sa roznej grubosci podkladki. Wszystko wykonje sie na stole do tego przeznaczonym czyli ma super plaska powierzchnie i mamay do dyspozycji czyjnik pomiarowy by wylapac odleglosci. Takie skladanie na pałe to moze sie udac nie mówie ze nie ale jest tez duze ryzyko ze bedzie powtórka z rozrywki. Jesli luz bedzie za malay to szybko skonczy zywot a jak bedzie za duzy to pewnie jeszcz eposmiga jakis czas dluzszy z malymi dolegliwosciami zanim wkonu sie skonczy. Regulacja jest cos podobna jak reguluje sie uklad różnicowy czy to regulowany na podladkach czy to regulowany na gwińcie z kontrą.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości