Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Bartek_R » wt sie 26, 2014 15:03

Dlatego napisałem:
Bartek_R pisze:bo nie każdy się tym zajmuje.
wesol, tak jak piszesz trzeba mieć dobrego speca od tego, moją składał gość który od zawsze robił tylko skrzynie biegów i nic więcej i raczej ma dobre opinie na terenie :)


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Vii » ndz lut 01, 2015 09:21

Bartek_R pisze:Nie, nie słyszałem ale tak jak wyżej napisane wydaje mi się też że aby ocierała o skrzynie to była by już na tyle rozklekotana że samochód pewnie by skakał jak stara pralka, a u mnie nie ma odgłosu tarcia tylko szczyrkania jak by luźnej sprężyny.
Mało widział kolega jeszcze. U mnie zero wibracji było a dwumas dostał takiego luzu, ze tak tarł o obudowe ale dzięki bogu nic sie nie stało. Poza oczywiście kołem do wymiany, w obudowie znajdowały się opiłki metalu wynikające z tarcia i to one własnie "grzechotały" ... spodziewaj się niespodziewanego ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: wesol » ndz lut 01, 2015 09:35

byly przypadki ze dwumas rozwlail dzwon nawet. ALe to raczej albo ktos musal lekcewazyc wszelkie sygnaly alarmujace dobiegajace z tych okolic albo poprost niefart i cos wyskoczylo ze skrzyni i kapilica. Czasmai potrafi sprezyna wyleciec z tarczy jak mamy jednomas a czasami i wyleci z dwumasy jak sa duze luzy. Tak jak korby sie urywaja nie tylko w autach tuningowanych a seryjnych tez. Życie poprostu życie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: Vii » ndz lut 01, 2015 09:52

wesol pisze:byly przypadki ze dwumas rozwlail dzwon nawet. ALe to raczej albo ktos musal lekcewazyc wszelkie sygnaly alarmujace dobiegajace z tych okolic albo poprost niefart i cos wyskoczylo ze skrzyni i kapilica. Czasmai potrafi sprezyna wyleciec z tarczy jak mamy jednomas a czasami i wyleci z dwumasy jak sa duze luzy. Tak jak korby sie urywaja nie tylko w autach tuningowanych a seryjnych tez. Życie poprostu życie.
Zgadza się choć dwumas jak to ludzie potocznie piszą wcale nie musi objawiać się: zrywaniem, drganiami, problemami z wysprzegleniem i resztą. U mnie objawów długo nie było tego typu, dopiero zaczał stukać jakieś 100 KM poźniej już niemiłosiernie trzeć o obudowe, to były jedyne objawy .. koło dwumasowe przeszło w stan agonii przez jakieś 300 KM przejechanych KM od pierwszych oznak, nawet jadąc na 5 biegu 40 KM na godz i trzymając gaz w podłodze nie występowały wibracje. Co do spręzyn to też słyszałem przypadki, ze potrafiły się urwać. Także śmieszą mnie osobiście opinie jak ktoś mówi, ze wibracje ma w aucie, a drugi, ze to koło dwumasowe... prędzej poduszki jak dwumas. Tak dla potomnych...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Szczyrkanie, grzechotanie w okolicy sprzęgła.

Post autor: wesol » ndz lut 01, 2015 10:29

50% szans na poduszki i 50% sznas na dwumas. Tak bywa roznie ale cyba jednak najczesciej ze sa wibracje i telepotania przy gaszeniu itp. Ja no pare startów zrobilem od zera najagresywniej jak potrafilem i juz nieco leciwy dwumas kleknął tak ze byly problemy z wbijaniem biegów i zmianą.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości