Hałas na biegu jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

flash1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 28, 2015 01:13

Hałas na biegu jałowym

Post autor: flash1986 » śr sty 28, 2015 12:11

Witam. Mam następujący problem, na biegu jałowym slychać jak cos halasuje jakby cos obcieralo, ciezko mi to opisac, ten odglos ustepuje po wcisnieciu pedalu sprzęgła. Co to moze byc?



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Hałas na biegu jałowym

Post autor: areczek0000000 » śr sty 28, 2015 18:23

Może skrzynia się odzywać,czyli któreś łożysko.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Hałas na biegu jałowym

Post autor: Xandar » śr sty 28, 2015 19:47

Jaki silnik? my tu nie wróżymy z fusów. Jeżeli masz silnik z dwumasem to sprawdzić to łatwo zgas silnik bez wciśniętego sprzęgła jeżeli będzie trzesc buda i stuki to dwumas



flash1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 28, 2015 01:13

Hałas na biegu jałowym

Post autor: flash1986 » śr sty 28, 2015 21:45

Silnik 1,9 TDI 101 KM ATD, dwumas byl wymieniany jakis czas temu ale nie jestem w stanie powiedziec ile km temu. Ok sprawdze tak jak napisal Xandar i napisze co sie dzieje.



flash1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 28, 2015 01:13

Hałas na biegu jałowym

Post autor: flash1986 » ndz lut 01, 2015 22:32

Zgasiłem bez sprzęgła i raczej nie trzęsie buda, tzn może minimalne wibracje są ale raczej nic wykraczajacego poza normę, z wciśnietym sprzęgłem i bez jest tak samo przy gaszeniu.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Hałas na biegu jałowym

Post autor: Xandar » pn lut 02, 2015 00:36

Jeżeli nie ma jakiś stukotow czy coś może to być łożysko oporowe. Słychać to tak jakby grzechotka jeżeli mówisz że zmieniałes sprzęgło to pytanie czy wysprzeglik z łożyskiem również.
Jeżeli wymieniałes całość to raczej odpuścił bym temat sprzęgła bo tam już za wiele elementów nie ma które mogły by jakiś dźwięk wydawać, wtedy celowal bym w skrzynie, że któreś łożysko......



flash1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 28, 2015 01:13

Hałas na biegu jałowym

Post autor: flash1986 » wt lut 03, 2015 00:37

Dokładnie tak jakby grzechotka, był wymieniany cały komplet, czy to możliwe że np łożysko oporowe może hałasować? Ogolnie z samochodem sie nic nie dzieje i ten hałas mi jakoś nie przeszkadza, ale boje sie ze cos tam sie wiecej moze stac.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Hałas na biegu jałowym

Post autor: Vii » wt lut 03, 2015 10:58

kolego mam głupie pytanie ale ważne.. jak chodzi Ci pedał sprzegła? Tak leciutko jak pedał gazu czy inaczej? dużo ciężej? Ogolnie jak najbardziej może to być dwumas i wcale nie musi wprawiać Ci auta w drżenie i wcale nie musi stukać podczas gaszenia auta bez sprzegła, ta sama sytuacja przy odpalaniu. U mnie jak dwumas padł to właśnie było "TARCIE, obcieranie, grzechotanie" i też gineło podczas wciśniecia sprzegła, te dzwięki często oferuje nam wywalona spręzyna z gniazda w dwumasie i latająca grzechocze własnie .. Twój styl jazdy to styl jazdy sportowy czy tryb oszczedzajacy sprzegło i koło ? Nie potrafisz sobie przypomnieć kiedy komplet sprzegła był wymieniany? Możesz zrobić taki test powiedzmy trasa 10 KM, pałować auto, oczywiscie już rozgrzane, czesto redukować biegi z dość wysokich obrotów ostro operując pedałem sprzegła i gazem.. jeśli po tym staniesz autem i na jałowym będzie gorzej niż wcześniej to bądz pewny ze koło dwumasowe, to najlepszy sposób na sprawdzenie dwumasu, po takim czymś powinno Ci strasznie terkotać i grzechotać na jałowym.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Hałas na biegu jałowym

Post autor: Xandar » pt lut 06, 2015 14:12

Ja powiem wam panowie że także obecnie podłącze się do tematu z tym że ja zmieniałem około tygodnia temu na jednomas. Mam podobny problem z tym że u mnie na zimnym silniku jest cicho nic nie słychać natomiast na cieplym silniku słychać grzechotanie jak wcisne sprzęgło jest cisza. Komplet wymieniałem cały razem z łożyskiem i wysprzeglikiem więc to odpada. Zaobserwowałem jeszcze takie coś ze jak mocno auto przegazuje to jest nieco głośniej (przynajmniej tak mi się wydaje) przy ruszaniu jest nieco podobnie z tym że słychać jakby wydech pracował głośniej czy coś w tym stylu. Z tego co się dowiedziałem jest to ponoć normalne przy jednomasie i słychać te sprężyny na tarczy dlatego trzeba się przyzwyczaić. Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów będzie wiedział. Gadałem z kolega wesol i mówił że u niego taki lekki grzechot było słychać obecnie nic. Dziś może wrzucę dwa filmiki na zimnym i ciepłym dla porównania.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Hałas na biegu jałowym

Post autor: areczek0000000 » pt lut 06, 2015 18:54

raz ciszej grzechocze,a raz mocniej takie objawy też są przy kończącej się skrzyni biegów


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Hałas na biegu jałowym

Post autor: Xandar » pt lut 06, 2015 20:05

areczek0000000 pisze:raz ciszej grzechocze,a raz mocniej takie objawy też są przy kończącej się skrzyni biegów
Mało prawdopodobne gdyż przed wymianą na jednomas takich objawów nie było były raczej objawy kończącej się dwumasy ;)
Będę musiał chyba posłuchać samochodów w których siedzi jednomas :) możliwe że to tak będzie :P

Lub będę miał chwile porozbieram może to łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni ale nie chce w ciemno rozbierać :P

Druga sprawa co zaobserwowałem to to że na pierwszych biegach na niskich obrotach podczas jazdy bądź tzw toczenia się w korku słychać jakby lekki klekot ale nie zawsze potem przy zwiększeniu prędkości i obrotów ustaje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości