Przycinające sie sprzegło?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Przycinające sie sprzegło?

Post autor: Vii » pt lut 06, 2015 19:51

Witam, samochód passat 1.9 TDI ATJ. otóz odebrałem auto z wymiany kpl sprzegła i dwumasu ... nie nacieszyłem się dlugo bo teraz gdy auto się rozgrzeje to czuje na pedale sprzegła takie coś jakbym nadepnął na gałązke i ona by się złamała (nie jest to mocne ale czuć takie chrupnięcie) , taki delikatny opór pedału sprzegła występujący przy wysprzęgladniu gdzieś na poł sprzęgle przez co ciężko nie zerwać startu.. mechanik pojeździł autem i mówi, ze nie czuje tego ale jego opinia nie jest ważna bo ja to czuje i to nie jest urojenie. Co to może być ? Generalnie pedał sprzegła chodzi lekko tylko ten opór przy wysprzęglaniu, dochodze nogą do połowy sprzegła a od połowy w góre ciezko idzie już, musze mocno noge puścić i prez to zrywa :/ Dodam, ze jak zmieniam bieg na wysokich obrotach to tego nie mam, gdzieś 3 tyś obr, ale jak mniej to czuje to chrupnięcie na pedale .. płynu nie ubywa, co jest pomóżcie bo to męczące strasznie, a nie chce "męczyć" nowego sprzegła!? Problem sprawia wrażenie typowo hydrauliki, czy może nowe sprzegło domaga się nowego płynu, a może wysprzeglik może dawać takie objawy ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Przycinające sie sprzegło?

Post autor: muszkatobiasz » sob lut 07, 2015 21:19

może trzeba jeszcze raz odpowietrzyć? a jeśli to nie pomoże to podejrzewam że docisk może być walnięty lub twardszy bo nowy zestaw koło plus sprzęgło to powinno śmigać aż miło



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Przycinające sie sprzegło?

Post autor: Vii » sob lut 07, 2015 21:27

jaki docisk jak docisk wymieniony 100 KM temu ;) pisałem, ze kpl sprzegła nowy, cały kpl ;) jak rozumieć "twardszy" docisk? ze nowy docisk tak działa?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Przycinające sie sprzegło?

Post autor: muszkatobiasz » sob lut 07, 2015 21:46

kupując nowe części też trafia się takie co nie powinny w ogóle być sprzedawane kiedyś zakładałem nowy docisk i tarcze i efekt był taki że auto dosłownie podskakiwało przy puszczaniu sprzęgła drugi zestaw był ok i było dobrze może twój jest dobry trudno to stwierdzić nie czując tego, może podjedź do innego mechanika lub daj innemu kierowcy niech ktoś inny to przetestuje moim zdaniem nowy zestaw powinien płynie i lżej pracować od starego



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Przycinające sie sprzegło?

Post autor: Vii » ndz lut 08, 2015 15:54

Powinnien pracować lżej i płynniej i tak właśnie pracuje tylko się przycinał bardzo minimalnie aczkolwiek troche pojeździłem autem i ten efekt totalnie przeszedł i się ułożyło... tylko nie wiem co tam miało się do układania ale defakto potrzebowało 200 KM :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości