Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni biegów

Post autor: Sammo » wt lut 10, 2015 05:24

Witajcie,
piszę z prośbą o pomoc, bo bardzo liczę na to, że pomożecie uratować moją skrzynię biegów:)
No więc ponad rok temu pojawiło się stukanie przy skręcaniu w lewo (lekko). Stukanie słyszalne bardziej z prawej strony, stuka w tempie kręcącego się koła.
Przez rok czasu sprawdziłem wszystkie gumy, łączniki, poduszki, tarcze, przeguby, półosie. Wszystko jest ok. :panna:
Dzisiaj dokonałem odkrycia, które mnie przeraziło. :blush: Na podnośniku samochodowym wbiłem pierwszy bieg (na innych to samo), tak aby koła się obracały swobodnie w powietrzu. W tym momencie zaczyna szarpać budą. Szarpanie pochodzi ze skrzyni biegów. Po zablokowaniu ręcznym jednej pół osi (obojętnie której), rzucanie budą ustaje. Jednak gdy toczą się obydwie, buja autem.. To więc przekłada się raczej na pewno na te stuki, gdy auto jest na drodze.
Przeguby, półosie sprawdzone, więc jedyna diagnoza - nowa skrzynia biegów?
Może jest ktoś w stanie powiedzieć co to może być i czy da się uratować skrzynie? Oczywiście skrzynia w pełni ok do tej pory. Mój golf to 1,9 TDI AHF z 1998.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni biegów

Post autor: Vii » śr lut 11, 2015 00:06

Mechanizm różnicowy skrzynki biegów kolega, nie ma sensu ratować.



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni biegów

Post autor: Sammo » śr lut 11, 2015 00:28

Ok, dzięki za odpowiedź ;)
Czyli wymiana ;(



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni biegów

Post autor: Vii » śr lut 11, 2015 16:23

niech mechanik potwierdzi jakiś dobry ale jak na moje to skrzynia do wymiany.. ile masz przejechane KMów? ;)



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni biegów

Post autor: Sammo » śr lut 11, 2015 16:39

Mam przejechane 290 000km oryginalnie. Czytałem na forum passata o mechanizmach różnicowych skrzyni biegów (objawy są bardzo podobne) - że nie opłacalna jest ich reanimacja. Wszystko więc daje jasne sygnały, że nowej skrzyni trzeba szukać..
Napiszę, czy nowa skrzynia pomogła..:)



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni biegów

Post autor: Vii » śr lut 11, 2015 16:42

Nie pamietam dokładnie ale dobrą skrzynke kupisz za 600-700 zł + 250-300 zł wymiana wiec śmiało w tysiącu się zamkniesz ;) no i zadowolenie Twoje po wymianie bezcenne :grin:



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zagadkowe stuki i trzepanie budą prosto od... skrzyni bi

Post autor: Sammo » śr sie 12, 2015 00:26

No więc napisałem, że napisze, to piszę..
Po pierwsze okazało się, że praktycznie nie miałem sprzegła... Pytanie czy to mogło powodobać trzepanie? Nie wiem.. W każdym razie po wymianie skrzyni trzepanie ustało. Natomiast stukanie pozostało dalej. Okazało się, że winne jest łożysko (lewe, a prawe wymieniałem, stuki słychać było bardziej z prawej strony, więc to uśpiło czujność). Po wymianie wszystko hula. Problem mam tylko taki, że nie wiem czy traktować moją poprzednią skrzynie jako sprawną czy nie - stuki były nie od niej, a trzepotanie mogło być spowodowane kończączym się mocno sprzęgłem..?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości