Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: LittleBug » pt lis 20, 2015 12:45

Szybkie pytanie.

Do Sharana 115KM który zestaw ze sztywnym jest odpowiedni. Wiem, że jest wysprzęglik centralny a nie łożysko na łapie.

Bo tu np. pokazują 3 rodzaje! O co chodzi :kac:

http://www.sprzegla24.pl/shop/Search.ra ... ,-1,-1&p=1



lenin321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 30, 2013 12:13

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: lenin321 » śr lis 25, 2015 23:08

Witam jestem świeżutki tutaj.
Parametry golfiny alh: mapa na 120, turbo ze 110(jeszcze ciepłe po regeneracji w Mielcu) głowica splnowana <szlif zaworow prowadnice robione gniazda itp> egr zaślepiony. Ogólnie gruby remoncik. Ciagnie niezle. Pozostało mi jeszcze sprzęgiełko. Parę razy mi się poślizgneło (ale to z mojej winy dałem mu w pażdziernik:P) nie jest skatowane zbytnio, ale myśle nad mocniejszym i czytam o tych g60 . Co byscie w mojej sytuacji polecili jaki zestawik? jak to by wygladało z waszej perspektywy? do tych osiągów( ogólnie chętnie odpowiem na wiele innych tematów zwiazanych z tymi silniczkami i nie tylko, przerabiałem dużo kwesti z dieselkami mam trochę wiedzy praktycznej na rózne tematy i problemy, przerabiałem je poprostu).Wkręcam sie dopiero na forum jak coś 'przeskrobie' poprawcie mnie pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw lis 26, 2015 13:18

Słynny zestaw jm co już było wspominane. 1z i g60


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: guziolek » śr gru 02, 2015 15:34

Pytanie jw. Bora axr, 2002, 5 biegów, VIN wvw zzz 1jz 2w6 17732. Potrzebuję pomocy z nrami części dwumasy i sprzęgła, najlepiej luk. Podobno są dwa rodzaje i bez rozbierania jestem w lesie, a nie mam jak zostawić auta na tydzień, żeby ktoś rozegrał i potem czekał na części.

Kartoflem tera



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Skrzak » śr gru 02, 2015 16:02

Bez sensu po co ci dwumas? Dwumas to wyrzucanie kasy w błoto. Ładuj jednomas 1z i sprzęgło G60, mam ten sam silnik i jest wszystko okej, tylko mam trochę mocniejsze sprzęgło vr6.



murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: murgenzzr » śr gru 02, 2015 21:18

A jakie sprzegło do golfa3 syncro 2.0 benzin silnik AGG ??



Awatar użytkownika
Qpencjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 13, 2015 09:42
Lokalizacja: Strzelin

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Qpencjusz » wt gru 08, 2015 18:52

Witam

Przymierzam się do wymiany sprzęgła z dwumasa. Jaki zestaw najlepiej kupić do golfa 4 1.9 85 Kw 1999r?


Obrazek
bzium...

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt gru 08, 2015 19:23

JEdnomas valeo. dowolny z jakich oferuja pod warunkiem ze do 6 biegowej skrzyni do poprzecznika. Ja wlasnei zakupilem zestaw lekko uzywany do żony golfa ASZ. Niby jeszcze dwumas zdrowiutki ale na wiosne pozbede sie chwasta a ze za zestaw zaplacilem grosze to co mi tam szkodzi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qpencjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 13, 2015 09:42
Lokalizacja: Strzelin

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Qpencjusz » wt gru 08, 2015 21:52

Jednomas? skoro jest dwumasa to czemu wkładać jednomas? Wybacz lecz jestem zielony


Obrazek
bzium...

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr gru 09, 2015 07:26

Poto by w przyszlosci juz nie wracac do tematu. Tematów o tym jest sporo na forum wiec mozna poczytac. Juz mam w jednym aucie taki zestaw i jest super elegancko. Nie dosc ze tuner nei musial sie hamowac w dolnych rejestrach to jeszcze ja moge sobie ten dolny zakres spokojnie wykozystywac. Dwumas kelknie predzej albo pozniej ale to ze kleknie jest bardziej pewne. Na jednomasie nie ma tego zagrozenia. Auto ciszej chodzi, zero drgań- praktycnzie wcale w stosunku nawet do nowego dwumasu bo to przerabialem wiele razy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » pn gru 21, 2015 17:50

Panowie, a orientujecie sie jaki jest koszt nowych srub do zamachu ? Chodzi o oryginalne, z ASO.
Albo dac stare sruby ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pn gru 21, 2015 18:14

dawaj stare. Przestan to nie sruby do glowicy. Nie wydziwiaj.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » pn gru 21, 2015 22:03

No to to dobrze, a z olejem to tez bym wydziwial, jakbym kupil w ASO ? Czy moze byc jakis motul, mobil... ?
I te sruby zamachu i od sprzegla dac na kleju ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pn gru 21, 2015 22:46

Olej też nie musi być najwyższych lotów. Tak posmaruj klejem do gwintow.

No i po wymianie jestem juz w golfie. Jednomas na pokladzie :pub: Jest delikatny taki ala szum czy cos w tym stylu jak sie jedzie i obroty sa tak do 2100 czy nawet 2200. Powyzej tych obrotow cichnie absolutnie. Z tym ze trzeba tez zauwazyc ze na dwuamsie byl szum caly czas bo tlumik drgan jakim jest dwumas wydaje dzwieki caly czas niezaleznie od obrotow bo dziala caly czas. Na jednomasie mamay lekkie szumy wg mnie z tlumika drgan na tarczy- te luzy na sprezynkach na tarczy to one tak drgaja bo nei sa tam wcisniete napiete tylko daja sie okrecic palcami jak sie czlowiek bawi taka tarczą. Dzis smiagalem i docieralem tarcze bo byly uslizgi w peirwszych minutach to nawet na 2 biegu ale posmigalem ze 20 min i juz tylko uslizgi byly po 200 obr na 5 i 6 biegu. DOcieralme dalej jeszcze agresywnie jezdzac itd ale z umiarem i z odstepami by wystudzic sprzeglo by nie spalic i nie zeszkliwic tarczy i teraz bylem wlasnie na jezdzie i na 5 i 6 biegu juz nie ma uszlizgów. Rewelacja zadnych zmartwien z tym elementem do konca zywota. Troszke tylko szarpie silnikiem przy gaszeniu mimo z eklapa gaszaca dziala ale musze jeszcz ekuknac w poduszke ta dolna tzw lizak bo cos mi lekko podpada ze chyba jest juz na wymarciu. Zestaw uzywany zalozylem valeo w sumie za grosze ale jaki przelot mial to nie wiem ale tarcza miala cos kolo 7.3 mm. Bierze od samego prawie ze dolu sprzegielko.
W aucie komoeksowo pojechalem bo wymienilem tuleje na wahaczach, turbo rozebrane do rosolu i wyczszcozne, przeguby tez dosmarowane, kolekotry oba dostaly nowe uszczleki itd. Tera to miód malina jak to mowią.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości