Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Developers » pt sie 19, 2016 08:36

Wina gdzieś tam leży na pewno :)
Nie odtłuszczone dobrze, lub śrubki nie do walone, albo linka podciągnięta za mocno.
Jak zmontowałeś docisk koło zamachowe tarcza nie latała w środku ? Czy nie sprawdzałeś ?


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt sie 19, 2016 09:43

Latać raczej nie może. Odtluszczac nic nie trzeba bo to mit. Tak jak z tarczami hamulcowymi. Kiedyś nawet deczko wysmarowalem w swoim sharanie zamach szmatką nasaczona olejem złożyłem i rura i do dziś mam to auto i sprzęgło to najpewniejsza rzecz w tym aucie. Spokojnie każde upalenie auta spali konserwacyjny nalot na zamachu jak i też na tarczach hamulcowych. Oczewiscie nie robimy tego tak odrazu z pełnym ogniem na drodze ale jak wymieniałem tez na jednomas w golfowe swoim asz to dałem troszkę po cylindrach z polsprzeglem cyklicznie na odcinku 15 km. Doszlifowala się tarcza Oczewiscie tak idealnie dopiero po tygodniu ale 70% zrobiłem w ten sposób. Tez auto gania do dziś umie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

MikiKalisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 25, 2016 14:10

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: MikiKalisz » pt sie 19, 2016 16:15

Michał_1977 pisze:
Developers pisze:Na razie nie bede mu dawał może się jakoś sprzęgło ułoży ? czy się mylę ?
Nawet jeśli mu odpuścisz na jakiś czas i przestanie się ślizgać,to za jakiś czas jak mu podłożysz do pieca,zacznie.
MikiKalisz pisze:220 lub 230 mm
Nie ma takich sprzęgieł. Są 228mm i 240mm. Jak skrzynia 5gang,to 228mm,a jak 6gang,to 240mm.
Niestety Twoja odpowiedź zdaje się nie być wyczerpująca, ponieważ we wszystkich sklepach internetowych w zależności od producenta tarcze mają średnice 220, 225, 228, 240 mm. Proszę o pomoc w doborze.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt sie 19, 2016 20:52

To co wypisują na necie to o ból głowy może przyprawić. Di tdikow 1.9 to są tak jak kolega zapodal do 5 g 228 a do 6g 240 i tyle w temacie. Do niektórych tdi ale np 2.5 tdi czy 2.4 d to bywały jakieś tam faktycznie wydumki typu 220 mm. Ale zresztą jakie to ma znaczenie jak są podane nr koła zamzchowego i zestawy sprzdglowe a to co sobie ktoś wypisuje to mnie najmniej interesuje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

MikiKalisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 25, 2016 14:10

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: MikiKalisz » pt sie 19, 2016 21:07

Kolego, ale moj silnik to AGZ 2.3 V5 150 KM



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 21, 2016 06:52

MikiKalisz pisze:moj silnik to AGZ 2.3 V5 150 KM
A to trochę inna bajka. Ma być 219mm :bajer:
Obrazek
wesol pisze: Odtluszczac nic nie trzeba bo to mit. Tak jak z tarczami hamulcowymi. Kiedyś nawet deczko wysmarowalem w swoim sharanie zamach szmatką nasaczona olejem złożyłem i rura i do dziś mam to auto i sprzęgło to najpewniejsza rzecz w tym aucie
Tiaaaa... "a świstak siedzi i zawija..."
A wiesz,ja jak byłem gówniarzem,może 12-to letnim i też tak zrobiłem z piszczącymi hamulcami w Motorynce,to efekt finalny był taki,że zamknięta brama od posesji otworzyła się,a następnie nadawała się do prostowania. Z resztą,ja i Motorynka lepiej nie wyglądaliśmy... :panna:
Daj spokój wesol. Zaraz padnie teoria,że to co do tej pory miało być suche,to ma być mokre,a to co mokre-suche i ludzie zaczną np. spuszczać olej z silników i jeździć na sucho :rotfl:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: grg474 » ndz sie 21, 2016 08:50

ja tylko dodam, że kumpel zmieniał tarcze i nie odtłuścił, i pierwsze skrzyżowanie ze światłami przeszedł na czerwonym, bo nie dało się zatrzymać. Potem już było lepiej - tylko że ten jeden raz mógł wystarczyć, bo nie było potrzeby następnego hamowania

a drugi kumpel za namową znajomych spawarką skasował luz na końcówkach drążków kierowniczych - oczywiście nie dało się skręcać i przywalił w budynek ale luzu nie było :rotfl:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » ndz sie 21, 2016 12:48

bzdura totalna. Zeby tego nie zymienial w takich ilosciach w warsztacie to bym nie gadal. Tacze i klocki nie sa wrzucone do wiadra ze smarem. Nigdy nie czyscilem beznynami itp sprawami ani tarcz hamulcowych ani sprzegiel ani zamachow. A nawymienialem juz tego tyle ze glowa boli. Powiem wam ze wiecej poslizgu bedzie jak sie kupi bardzo tanie klocki ktore mozna trafic ze maja farbe nie tylko na samych zewnetrznych czesciach ale tez na powierzchni ciernej. Mialem cos takeigo kiedys ale dosc dawno temu i nie wiem czy takie cos jeszcze mozna spotkac. Odrobina oleju na tarczy zostanie spalona momentalnie pierwze hamowanie i juz tego nie ma. Duzo tez wymienilem tarcz hamulcowych w naczepach, troszke w ciagnikach tirow A tam wierzcie mi ze potrafia ludzie jezdzic ze wytrze do zera jak nie tarcze tak ze okienka sie pokażą to klocki wyjechane z blachami prawie do konca.
Motorynke tez mialem i tam te same szczeki hamulcowe sa na przedzie i tyle i tez ją rozebralem do zera kilka razy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 21, 2016 14:27

Nie mam czasu,chęci,ani nastroju,żeby mocować się z Tobą na słowa. Na odchodne powiem tylko,iż wszystko co tłuste na sprzęgle i heblach to ZŁO. Taka jest moja wersja i tej będę się trzymał :bajer:
Pozdro.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » ndz sie 21, 2016 17:46

tu nie chodzi o czyjas wersje. Przetestowane w boju wieloktornie. Nie dwa nie trzy razy. $ razy to ja w swoim sharanie sciagalem skrzynie tylko. A ile w autach klientow robilem- łuchuchu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Developers » pn sie 22, 2016 15:03

Ja jak wymieniam sprzęgło czy coś to benzyną ładnie pięknie wszystko odtłuszczam a potem specjalnym specyfikiem do takich rzeczy i mam pewność, ze ma być cacy. Bo kto zakłada zasyfione sprzegło ( tłusty docisk, tarcze hamulcowe itp? ) Hamulce przecież to bezpieczeństwo, Sobie bidy nie na robisz, ale komuś ?


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Aaros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 11, 2016 19:20

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Aaros » ndz sie 28, 2016 00:26

Witam koledzy.
Aktualnie w swoim golfie mam skrzynię ATH (podobno z diesla) i idzie do wymiany na CHE. Czy będę musiał wymienić całe sprzęgło? Chodzi mi o to czy ath ma tyle samo ząbków na grubym wałku co CHE, bo z tego co wiem to w obu jest 210mm.
Na dniach robię Przekładkę i zależy mi na szybkiej odpowiedzi, żeby nie utknąć ze zdjętą skrznią bez sprzęgła ;p



bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: bart1500 » sob wrz 10, 2016 20:56

Koledzy. Jakie jest sprzęgło w 1.9 TDI 110KM 1999r. Można to sprawdzić po VINie? Niektórzy mówią, że zwykłe, niektórzy dwumas..



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: lg1984 » sob wrz 10, 2016 22:27

Dwumas, chyba że już ktoś wpakował jednomas



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości