automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szczyku

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: szczyku » czw sie 23, 2012 20:51

szczyku pisze:i tu dla zainteresowanych plik z opisem wymiany oleju w moim automacie (język niemiecki):

http://chomikuj.pl/szczyku/VW

hasło: golf
a tutaj masz typy skrzyń montowanych w różnych markach aut: http://www.prnd.pl/asb
wejdź w AUDI i wejdź w VW i zobacz że prawdopodobnie masz skrzynie JATCO, czyli taka jak ja, a audi w ogóle takiej nie stosowała :crazy: tak więc nie sugeruj się postem z forum audi :-(

no i w końcu znalazłem info że te skrzynie posiadają moment do 350Nm, tak więc wiadomo jak bezpiecznie robić program :hmm:



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: sidewind76 » czw sie 23, 2012 22:01

ten link do skrzyń podrzuciłem bo warto poczytać
możliwe że VW ma ciut inne ale to w końcu ten sam koncern i pewnie ta sama fabryka robi skrzynie
trzeba by poczytać czy czasem nie da się dołożyć manetek + -
MSG1 olej najlepiej ustalić po vin w serwisie a potem kupić na wolnym rynku
febi jest zamiennikiem
a najlepiej podjechać tam gdzie robią asb i u nich kupisz olej uszczelki i filtry na miejscu za sporo mniejsza kasę
jedne problem jak zwykle to bańka bo nigdy nie mają :) wiec weź swoją najlepiej z wody destylowanej :) heheh bo ma korek z uszczelką :)


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: mssg1 » czw sie 23, 2012 22:15

Podadzą mi w serwisie od tak sobie jaki olej mam do swojego bolidu ? :helm:


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

szczyku

Odp: Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: szczyku » czw sie 23, 2012 22:25

mssg1 pisze:Podadzą mi w serwisie od tak sobie jaki olej mam do swojego bolidu ? :helm:
mysle ze nie powinno byc problemu :grin:

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: mssg1 » pt sie 24, 2012 10:31

A jeszcze przeczytałem coś o adaptacjach i aktualizacjach softu po wymianie oleju na nowy. WTF ? :goof: Co jak gdzie czym ?


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

szczyku

automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: szczyku » pt sie 24, 2012 13:09

ale to chyba nie w naszych skrzyniach, bo możliwe że nowsze mają okres serwisowy jak w silnikach :grin: ale szczerze to pierwsze słyszę...



Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: mssg1 » pt sie 24, 2012 13:15

No w A6 ale skrzynei chyba maj te same :|


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

szczyku

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: szczyku » pt sie 24, 2012 17:12

szczyku pisze:a tutaj masz typy skrzyń montowanych w różnych markach aut: http://www.prnd.pl/asb

ale według tej strony to nie widzę aby nasz skrzynie były montowane w audi :bigok: pośmigaj tam sobie to wszystko poskładasz do kupy :grin:
http://www.prnd.pl/asb/volkswagen według tej tabeli masz skrzynie JF506E (JATCO) (najlepiej zerknij pod auto i luknij), a jak klikniesz jej nazwę to masz cały ładny opis razem z olejem jaki jest stosowany i nawet możesz kupić olej do wymiany :bigok:



Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: mssg1 » pt sie 24, 2012 20:05

szczyku pisze:
szczyku pisze:a tutaj masz typy skrzyń montowanych w różnych markach aut: http://www.prnd.pl/asb

ale według tej strony to nie widzę aby nasz skrzynie były montowane w audi :bigok: pośmigaj tam sobie to wszystko poskładasz do kupy :grin:
http://www.prnd.pl/asb/volkswagen według tej tabeli masz skrzynie JF506E (JATCO) (najlepiej zerknij pod auto i luknij), a jak klikniesz jej nazwę to masz cały ładny opis razem z olejem jaki jest stosowany i nawet możesz kupić olej do wymiany :bigok:
Jutro z rana miałem w planie ściągnąć dół i oblukać :] Zobaczymy czy miałeś racje :P

A pod tym linkiem jej nie ma :/
http://sleev.neostrada.pl/akp/Tiptronic ... olejow.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Sporo sprzecznych informacji. Do tej pory mówiono mi, że olej ma kolor żółty i że filtr i uszczelka jak najbardziej do wymiany bo nie jest w skrzyni tylko na zewnątrz, przed miską olejową :banghead:


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

szczyku

Odp: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: szczyku » pt sie 24, 2012 21:34

dlatego w pierwszej kolejnosci trzeba zrobic nura pod auto...

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: mssg1 » pt sie 24, 2012 21:36

Obyś się pomylił bo w tej skrzyni chyba nie da się wymienić filtra bo jest w skrzyni na górze :rozpacz:


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

szczyku

Odp: Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: szczyku » pt sie 24, 2012 21:43

mssg1 pisze:Obyś się pomylił bo w tej skrzyni chyba nie da się wymienić filtra bo jest w skrzyni na górze :rozpacz:
jest w srodku i wymienia sie go tylko podczas rozbierania skrzyni... takie info dostalem od specow u ktorych wymieniam olej...

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: mssg1 » pt sie 24, 2012 21:50

I co teraz ? A jak jest zapchany ? Jak wyczyścić magnesiki zbierające syfek, skoro pewnie miski nie można odkręcić z tego co wiem ? Co to za wymiana oleju bez wymiany filtra :rozpacz:


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

szczyku

Odp: automat czy manual? Co jest PEWNIEJSZE??

Post autor: szczyku » pt sie 24, 2012 23:04

takie pytania to do inzynierow z VW... to sa ich rozwiazania... dla nich to w ogole ta skrzynia miala jezdzic do smierci bez wymiany oleju... a jak bedziesz wymienial olej to na pewno pojezdzi o wiele dluuuuuzej...:mrgreen:
czytales o statycznej i dynamicznej wymianie oleju...
to ja sie spytam co to za wymiana oleju jak 1/3 go zostaje...

odpowiadam sobie... zawsze lepsza niz wcale :D

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości