blokada skrzyni biegów blokada maski?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

allen100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 14, 2011 00:20

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: allen100 » śr gru 14, 2011 00:42

Witam poszukuje jakiegoś zabezpieczenia do mojego samochodu morze mi ktoś doradzi rozważam kilka propozycji jedna to blokada skrzyni biegów firmy niedźwiedź lock, ale słyszałem, że idzie to obejść otwierając maskę i przełączając bieg bezpośrednio przy skrzyni?
Poszperałem w necie i znalazłem jeszcze coś jest blokada maski z immobiliserem firmy rod-lock może ktoś posiada coś takiego? Z góry dziękuje za poradę.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: S7TDI » śr gru 14, 2011 01:55

Ja bym proponował ZEDER. Na TVN Turbo testowali i nie dali rady tego przejść ;) Są filmiki w Necie.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
kulio
16v owner!
16v owner!
Posty: 570
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 12:46
Lokalizacja: Zabrze

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: kulio » śr gru 14, 2011 13:08

S7TDI pisze:Ja bym proponował ZEDER. Na TVN Turbo testowali i nie dali rady tego przejść
drogie i już chwilę jest na rynku, więc kwestią czasu będzie złamanie tego. Tak ja przynajmniej myślę.



PiotrDWR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: sob lis 27, 2010 11:21

Re: blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: PiotrDWR » czw gru 15, 2011 00:44

kulio pisze:
S7TDI pisze:Ja bym proponował ZEDER. Na TVN Turbo testowali i nie dali rady tego przejść
drogie i już chwilę jest na rynku, więc kwestią czasu będzie złamanie tego. Tak ja przynajmniej myślę.
Bo też jeszcze nie stworzono (i pewnie nigdy nie będzie) takiego zabezpieczenia które w 100% ochroni auto przed złodziejem. Dodam, złodziejem bez lawety. Każde zabezpieczenie ma na celu maksymalne wydłużenie i zniechęcenie złodzieja do "pracy". Liczy się czas, jak złodziej nie da rady odpalić w przeciągu kilku minut, zazwyczaj odpuszcza temat.



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: radzio01 » czw gru 15, 2011 10:15

zeder - " onclick="window.open(this.href);return false;
jest jeszcze wiele filmikow ktore pokazuja jak rozbroic ten zamek. :) Wg mnie szkoda na niego kasy.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: S7TDI » pt gru 16, 2011 02:01

Czytałem sporo o tym i wyczytałem, że te filmiki ze złamaniem Zedera to ściema. Różni się wyglądem od oryginalnego. Przecież oryginał ma taki specjalny klucz, z dziurami, a na tym filmiku widzisz miejsce żeby włożyć w ogóle gdzieś taki klucz? Bo jak dla mnie dziurka jest za mała.

Ogólnie najlepiej zrobić taki patent o którym nikt nie wie. Czyli odcięcie zapłonu lub/i pompy paliwa umieszczone w takim miejscu, że nikt by się nie spodziewał. Widziałem parę takich ciekawych patentów, no ale pisać nie będę konkretnie - wiadomo z jakiego powodu.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: michalqqr » pt gru 16, 2011 13:14

S7TDI pisze: Ogólnie najlepiej zrobić taki patent o którym nikt nie wie. Czyli odcięcie zapłonu lub/i pompy paliwa umieszczone w takim miejscu, że nikt by się nie spodziewał. Widziałem parę takich ciekawych patentów, no ale pisać nie będę konkretnie - wiadomo z jakiego powodu.
no niby tak, ale jak będzie chciał to przyjedzie lawetą i wtedy nic nie pomoże



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Re: blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: radzio01 » pt gru 16, 2011 15:36

S7TDI pisze:Czytałem sporo o tym i wyczytałem, że te filmiki ze złamaniem Zedera to ściema. Różni się wyglądem od oryginalnego. Przecież oryginał ma taki specjalny klucz, z dziurami, a na tym filmiku widzisz miejsce żeby włożyć w ogóle gdzieś taki klucz? Bo jak dla mnie dziurka jest za mała.

Ogólnie najlepiej zrobić taki patent o którym nikt nie wie. Czyli odcięcie zapłonu lub/i pompy paliwa umieszczone w takim miejscu, że nikt by się nie spodziewał. Widziałem parę takich ciekawych patentów, no ale pisać nie będę konkretnie - wiadomo z jakiego powodu.

" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zeder-unlock.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

A poza tym to ze strona zedera pisze ze podróby sa na filmikach to tez nie mozna wierzyć w 100%. Przeciez nie napisza ci ze zabezpieczenia za 1000zl jest tak latwo otworzyc. Zeder broni swojego interesu i chce aby był uważany za najlepsze zabezpieczenie.

Ogolnie to wg mnie to za cenę tego lepiej zrobic kilka mniejszych (tańszych) zabezpieczeń, bo one mogą pomóc podczas kradzieży, wydluzajac czas odpalenia. Nie wszystkie naraz odnajdzie włamywacz tylko po kolej będzie szukać co jeszcze mu przeszkadza w odjechaniu.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: S7TDI » sob gru 17, 2011 04:27

No ale lawetą nie zabierze Ci auta z każdego miejsca. Auto musiałoby być idealnie ustawione. A wystarczy zaparkować tak żeby się nie dało podjechać i już. Podobno tylko 0,1% kradzieży odbywa się za pomocą lawety ;)

Ja bym wolał takiego Zedera niż jakiekolwiek blokady skrzyni biegów czy alarmy. Przynajmniej wiem, że pierwszy lepszy tego nie rozbroi. A jak ktoś bardzo Ci będzie chciał ukraść auto to zrobi to tak czy siak. Ostatnio ktoś tu opisywał akcję, że złodzieje weszli do domu, znaleźli kluczyki, przestawili jedno auto żeby wyjechać drugim itp. Równie dobrze ktoś może się zaczaić jak wchodzisz do auta, wali Ci z bejsbola w łeb i zabiera bez kombinowania...


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
kulio
16v owner!
16v owner!
Posty: 570
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 12:46
Lokalizacja: Zabrze

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: kulio » sob gru 17, 2011 10:11

Najlepszym zabezpieczeniem jest AC i tyle.

Jak się kupuję auto z najbardziej zagrożonej grupy to trzeba liczyć się z tym, że pewnego dnia możemy się zdziwić i trzeba wygrzebać te dodatkowe pare stówek na dodatkowe ubezpieczenie.
Oczywiście, że żadne AC nie zrekompensuje nam w całości samochodu i tego, że np. przez jakiś czas nim jeździliśmy, to zrobiliśmy, tamto zrobiliśmy, ale zawsze jakiś % odzyskamy. Do tego ukryte pstryczki i można spać spokojnie.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: S7TDI » sob gru 17, 2011 15:20

Tylko, że takie AC to kupa kasy... Myślę, że lepszym wyborem jest coś takiego jak Start Casco - niektórzy ubezpieczyciele to oferują - jest to ubezpieczenie od samej kradzieży i jest o wiele tańsze. I w przypadku szkody z własnej winy też jakieś 20% czy ileś tam pokrywają, więc na jakieś samo malowanko wystarczy w razie czego ;)


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: krazorek » pt cze 13, 2014 20:29

Sry, że ta perfidnie odkopałem, ale...

byłem dzisiaj w miejscu wskazanym przez producenta (ZEDERa)w Łodzi i się dowiedziałem, że nie jest tak kolorowo jak piszą:

-montaż nie zajmuje 2-3 godziny tak jak piszą - facet powiedział, że cały układ kierowniczy trzeba wyciągać...
-koszt do MKIV to nie mniej niż 2500PLNów...
-w sumie to mi powiedział, że pracownicy, którzy byli na szkoleniu w ZEDERZe już nie pracują na serwisie oraz w związku z małym popytem na te zabezpieczenia nie wysyłali kolejnych - co za tym idzie - można to prawdopodobnie najbliżej założyć w Wa-wie...

W gestii osobistych przemyśleń to jeszcze na tej stronie jest wywiad z gościem, któremu rzekomo chcieli ukraść samochód i rozmawiał z dziennikarzem radośnie trzymając w dłoniach przekładnie kierowniczą od swojego auta... więc wyobraźcie sobie nieudaną próbę kradzieży - złodziej uszkadza zabezpieczenie i zaczynają się kolejne koszty...

Rozpisałem się o wadach...a w kwestii zalet to każdy chyba trafi na stronę producenta...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: jhosef » wt cze 17, 2014 10:26

krazorek pisze:-koszt do MKIV to nie mniej niż 2500PLNów...
Czyli na 2-3 lata AC wystarczy. Na MiniCasco jeszcze więcej. Do tego konieczność pamiętania o jakimś badziewiu na kierownicy. Raz zapomnisz i Ci buchną auto bo po bułki tylko wyszedłeś do sklepu.



dynia8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 15, 2015 11:41

blokada skrzyni biegów blokada maski?

Post autor: dynia8 » pn paź 26, 2015 13:00

Powiem ci tak. Ja mam blokadę skrzyni Niedźwiedź-Lock i wiem, ze nie jest tak łatwo ukraść samochód z tym zabezpieczeniem. Wszyscy naoglądali się jakiś filmików, że niby łatwo to odblokować, bo jest tylko tanią sztuczką do nakręcenia. A samo zabezpieczenie jest trudne do demontażu. A jak szajka weźmie auto na lawetę to nic cię nie uchroni. Jeśli chodzi o Niedźwiedzia to polecam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości