Padajacy Dwumas?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Patrix954
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 12:20

Padajacy Dwumas?

Post autor: Patrix954 » śr lut 27, 2013 10:10

Witam! Od jakiegoś czasu podczas jazdy i dodaniu gwałtownie gazu auto zaczyna szarpać...Dzieje sie tak co jakiś czas nie zawsze.Na biegu jałowym słychać tak jakby łożysko oporowe ale jak wcisnę sprzegło to ten hałas ustaje.Pedał bierze od dołu tak gdzieś na 1/4 wysokosci....coś czuje żę to dwumas :-(
Silnik to 1,9 tdi 130 km ASZ .I ile by mogło takie kompletne sprzegło kosztować ?



Awatar użytkownika
a.gadula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 01:00

Padajacy Dwumas?

Post autor: a.gadula » śr lut 27, 2013 10:53

http://e-autoczesci24.pl/sklep/partscat ... 00057.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

http://e-autoczesci24.pl/sklep/partscat ... 00051.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

nie pomogę Ci w odpowiedzi na pytanie czy to dwumas czy nie. Swojego ARLa mam od ok 1000km - jest to mój pierwszy diesel w życiu więc żaden ze mnie znawca. Póki co łapię się na tym, że zamiast cieszyć się jazdą ciągle myślę o dwumasie, studzeniu turbo, PD, pompie.......



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Padajacy Dwumas?

Post autor: doggie » śr lut 27, 2013 13:31

dwumas nie szarpie podczas przyśpieszania



Awatar użytkownika
ziomalzx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr cze 27, 2012 21:55
Lokalizacja: Frankfurt Oder DE\Rzepin PL
Auto: Touran
Silnik: BMN

Padajacy Dwumas?

Post autor: ziomalzx » śr lut 27, 2013 16:59

u mnie jest to samo na biegu jałowym, z przyspieszaniem ok... silnik 1,9tdi ASV


było BMW e36 1.8pb 115ps
był GOLF mk4 VP asv 1.9tdi 110 -> 145ps
był PASSAT B6 highline 2.0tdi PD 8v BMP 140ps
było BMW 745i E65 4.4pb 333ps
był SEAT altea XL 2.0tdi PD 8v BMM 140ps
Jest TOURAN highline 2.0tdi PD 16v BMN 170ps

LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Re: Padajacy Dwumas?

Post autor: LittleBug » czw lut 28, 2013 15:28

a.gadula pisze:http://e-autoczesci24.pl/sklep/partscat ... 00057.aspx

http://e-autoczesci24.pl/sklep/partscat ... 00051.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

nie pomogę Ci w odpowiedzi na pytanie czy to dwumas czy nie. Swojego ARLa mam od ok 1000km - jest to mój pierwszy diesel w życiu więc żaden ze mnie znawca. Póki co łapię się na tym, że zamiast cieszyć się jazdą ciągle myślę o dwumasie, studzeniu turbo, PD, pompie.......
Dlatego zawsze mówię, że najlepsza metoda na Diesla to nigdy go nie kupować :cool:

Coś mi się wydaje, że to padający dwumas, ale sugeruję Ci podjechać do dobrego serwisu i to sprawdzić:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-por ... umasowego/



Awatar użytkownika
a.gadula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 01:00

Re: Padajacy Dwumas?

Post autor: a.gadula » sob mar 02, 2013 19:24

LittleBug pisze:
a.gadula pisze:http://e-autoczesci24.pl/sklep/partscat ... 00057.aspx

http://e-autoczesci24.pl/sklep/partscat ... 00051.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

nie pomogę Ci w odpowiedzi na pytanie czy to dwumas czy nie. Swojego ARLa mam od ok 1000km - jest to mój pierwszy diesel w życiu więc żaden ze mnie znawca. Póki co łapię się na tym, że zamiast cieszyć się jazdą ciągle myślę o dwumasie, studzeniu turbo, PD, pompie.......
Dlatego zawsze mówię, że najlepsza metoda na Diesla to nigdy go nie kupować :cool:

Coś mi się wydaje, że to padający dwumas, ale sugeruję Ci podjechać do dobrego serwisu i to sprawdzić:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-por ... umasowego/
coś w tym jest, poprzednie auto to było japońskie V6 benzyna z bezkolizyjnym rozrządem.......



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

Padajacy Dwumas?

Post autor: prezes0071 » ndz mar 03, 2013 01:54

pada Ci dwumas, mialem tak samo w swoim golfie. Przy przyspieszaniu jak juz wchodzi na wieksze obroty to tak szarpie. Czasami moze Ci nie szarpac bo akurat dobrze sie ustawi dwumas i bedzie lepiej, ale jak juz czujesz, ze jest wieksza roznica na jalowym biegu przy wciskaniu sprzegla to dwumas, nie ma innej opcji. W moim golfie akurat wczesniejszy wlasciciel dobil dwumas i szarpal przy ruszaniu i wchodzeniu na wyzsze obroty aczuc bylo lekkie drgania przenoszone na sprzeglo, ale oczywiscie twoje obiawy sa poczatkiem walnietej dwumasy. Na allegro znajdziesz oryginalny komplet taki jak jest montowany w fabryce sash za 1070zl a robocizna okolo 300zl czasami moze tez byc wysprzeglik do wymiany wiec dodac musisz 100zl+. Ogolnie wiele osob twierdzi ze lepiej jezdzic do konca az calkowicie padnie. ja tak nie uwazam poniewaz przez to szarpanie silnikiem dobila mi sie poduszka ...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Padajacy Dwumas?

Post autor: doggie » pn mar 04, 2013 13:44

prezes0071 pisze: bo akurat dobrze sie ustawi dwumas i bedzie lepiej
rozwiń łopatologicznie swoją myśl :D

Podczas przyspieszania sprężyny w dwumasie są dociśnięte i nie szarpie, ja miałem w swoim Mk5 zdemolowany dwumas, miał kilka centymetrów luzu i nie szarpało



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Padajacy Dwumas?

Post autor: drakula500 » pn mar 04, 2013 14:41

mogą być różne objawy w zależności od tego co się w twojej dwumasie dzieje.

Generalnie dwie rzeczy ulegają usterce

1. sprężyny... wtedy auto jeśli chodzi o jazdę zachowuje się normalnie, ale to i tak w zależności ile sprężyn pękło. Zazwyczaj jest ich tam dużo (ok 8 sztuk), ale moze byc również i 2 duże, wtedy nawet w przypadku awarii jednej masz już katastrofe... zaczyna się tarabanienie na biegu jałowym, dźwięk ten zanika jeśli wciśniesz pedał sprzęgła bo chwilowo ściskasz ze sobą dwie masy. Przy takiej usterce nie poczujesz żadnych wibracji silnikiem, nierównej pracy itp., ale jest to prawdoopodobne w przypadku dwumasów co mają dwie sprężyny (na obwodzie koła). Może się dziać to co mówisz zaś, szarpie silnikiem. Objaw podobny do tego, jakbyś jechał autem bez dwumasa na niskim biegu na wysokich obrotach... nie wiem czy się jasno wyrażam

2. łożysko centrujące, tutaj już będize gorzej.. będzie i szarpało, i mogą pojawić się wibracje....

jak sprawdzić dwumas, jak ściągniesz docisk sprzęgła to zobacz jaki luz mają wobec siebie dwie połowy poprzez obracanie wobec siebie dwóch mas dwumasu. Oczywiście nowe koło nie ma żądnych luzów, ale to że jest np luz 1 cm to nie oznacza, że dwumas jeszcze długo nie pochodzi....

jak pada łożysko to zazwyczaj masa ta na której pracuje sprzęgło po prostu się koleboce, wrzuć śrubokręt miedzy dwie połówki i spróbuj podważyć.. jak zauwazysz jakiś ruch = łożysko centrujące.

Tak czy siak, ja bym dawał nowe, i nie pozbywal się dwumasu bo to fajna sprawa.... jak auto ma iść na sprzedaż czy coś, kup używke..



stg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 16, 2009 20:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Padajacy Dwumas?

Post autor: stg » ndz mar 17, 2013 20:26

Witam.W mojej Borze jak padł dwumas to zaraz po odpaleniu na wolnych obrotach telepało silnikiem lub stojąc na swiatłach.Wymieniłem sprzęgło na firmy Valeo ze sztywnym kołem zamachowym i jak narazie chodzi juz 4 lata i jest ok.



vito_82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 30, 2013 17:06

Padajacy Dwumas?

Post autor: vito_82 » pn kwie 01, 2013 23:03

Witam.
Wiem, że nie to auto ale może ktośpomoże :)

Chciałbym założyć do siebie (A3 1,9 tdi 110km AHF '99) zestaw z kołem dwumasowym- stare się kończy. Namierzyłem już dedykowane do tego auta SACHS'a w niezłych pieniądzach, ale może z racji troszq więcej koni i niutków(150KM, 362Nm) dałoby radę założyć jakiś mocniejszy zestaw z dwumasą, bez jakiejkolwiek rzeźby. Kiedyś obiło mi się o uszy,że podejdzie od 1,8T , ale chyba to bajka. Proszę o info, jeśli ktoś ma takową wiedzę, najlepiej z numerami konkretnymi(tylko SACHS).Oczywiście skrzynia 5



Awatar użytkownika
ziomalzx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr cze 27, 2012 21:55
Lokalizacja: Frankfurt Oder DE\Rzepin PL
Auto: Touran
Silnik: BMN

Re: Padajacy Dwumas?

Post autor: ziomalzx » pn kwie 29, 2013 07:15

vito_82 pisze:Witam.
Wiem, że nie to auto ale może ktośpomoże :)

Chciałbym założyć do siebie (A3 1,9 tdi 110km AHF '99) zestaw z kołem dwumasowym- stare się kończy. Namierzyłem już dedykowane do tego auta SACHS'a w niezłych pieniądzach, ale może z racji troszq więcej koni i niutków(150KM, 362Nm) dałoby radę założyć jakiś mocniejszy zestaw z dwumasą, bez jakiejkolwiek rzeźby. Kiedyś obiło mi się o uszy,że podejdzie od 1,8T , ale chyba to bajka. Proszę o info, jeśli ktoś ma takową wiedzę, najlepiej z numerami konkretnymi(tylko SACHS).Oczywiście skrzynia 5
nie lepiej jednomas + sprzęgło od vr6 ? mam podobną moc i tydzień temu założyłem owy zestaw... miękki pedał sprzęgła i nie ma mowy aby się posypało... a przy takim momencie szybko padają dwumasy...


było BMW e36 1.8pb 115ps
był GOLF mk4 VP asv 1.9tdi 110 -> 145ps
był PASSAT B6 highline 2.0tdi PD 8v BMP 140ps
było BMW 745i E65 4.4pb 333ps
był SEAT altea XL 2.0tdi PD 8v BMM 140ps
Jest TOURAN highline 2.0tdi PD 16v BMN 170ps

Awatar użytkownika
Rafica
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lip 25, 2008 22:23
Lokalizacja: Łódź

Padajacy Dwumas?

Post autor: Rafica » pn kwie 29, 2013 22:17

Witam !Podczepię się pod temat ,moje auto ma prawie 210000 na liczniku i zaczyna mi się ślizgać sprzęgło jak mocniej depnę ,nie mam wibracji na budzie ani żadnych hałasów z dwumasy ,czy jest sens przy takim przebiegu wymieniać samą tarczę z dociskiem itp.czy szykować się na cały zestaw ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Padajacy Dwumas?

Post autor: doggie » pn kwie 29, 2013 22:53

jak dwumas nie ma luzów i jest OK to nie ma sensu wymieniać, wystarczy tarcza z dociskiem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości