Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: jamesoki » śr mar 27, 2013 09:00

Problem jak myślę w skrzyni biegów. Gdy hamuję silnikiem a potem dodaję gazu lub zmiana biegu to czuć tępe uderzenie i słychać grzechotnięcie w okolicach skrzyni. Głośne bo udało mi się nagrać to telefonem,
Film słaby bo to jednak telefon ale słychać dobrze
[youtube][/youtube]
" onclick="window.open(this.href);return false;
Objawy:
*Dodawanie gazu/hamowanie silnikiem jak i zmiana biegu słychać grzechotnięcie z okolic skrzyni biegów (DM wymieniony kilka tyś temu bez zmiany)
*Grzechotnięciu towarzyszy uderzenie jak by auto po naciśnięciu gazu nie zbierało się od razu tylko jest ułamek sekundy pomiędzy wciśnięciem pedału gazu a uderzeniem i grzechotnieciem i zbieraniem się auta jak by pół obrotu luz na DM.
*Podczas normalnej jazdy drży lewarek od biegów, nie biega po całej kabinie ale drży głownie na biegach środkowych 3,4,5 najbardziej.
*Jak się przyciśnie lekko lewarek od biegów głównie na biegach 3,4 w kierunku wrzucania biegu i dodaje gazu/hamuje silnikiem lewarek chodzi 1,5 centymetra wraz z dodawaniem gazu/hamowaniem silnikiem (nie wiem czy to ma związek może vag-i tak mają)

Podejrzewam:
*DM (siedzi nowy całe sprzęgło nowe LUK)
*skrzynia
*Półosie?



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: karol83 » śr mar 27, 2013 11:47

kiedyś miałem podobny przypadek i był walnięty mechanizm różnicowy.



ALBINERO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 27, 2013 13:29

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: ALBINERO » śr mar 27, 2013 13:44

Zaczął bym od sprawdzenia przegubów czy nie mają luzów . Zobacz też czy wewnętrzne przeguby te przy skrzyni biegów są dobrze przykręcone.Skrzynie biegów w MK4 maja problem z mechanizmem różnicowym. Duże koło w nim jest nitowanie i to właśnie tam te nity się luzują co powoduje wibracje w początkowym stadium. Jazda z tym może doprowadzić do uszkodzenia skrzyni. Wiem że można kupić inne nity , mocniejsze i to naprawić .



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: Noxi » czw mar 28, 2013 09:39

ALBINERO pisze:Zaczął bym od sprawdzenia przegubów czy nie mają luzów . Zobacz też czy wewnętrzne przeguby te przy skrzyni biegów są dobrze przykręcone.Skrzynie biegów w MK4 maja problem z mechanizmem różnicowym. Duże koło w nim jest nitowanie i to właśnie tam te nity się luzują co powoduje wibracje w początkowym stadium. Jazda z tym może doprowadzić do uszkodzenia skrzyni. Wiem że można kupić inne nity , mocniejsze i to naprawić .
W dieslu?



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: jamesoki » wt kwie 02, 2013 10:28

Skrzynia była w regeneracji i podobno wymieniono w niej ścięty nit. Podobno bo wiele już słyszałem. Czy takie grzechotanie może pochodzić od koła dwumasowego lub przegubów półosi?



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: karol83 » pn kwie 15, 2013 21:46

Może wprowadzać w błąd.



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: jamesoki » wt kwie 16, 2013 14:53

karol83 pisze:Może wprowadzać w błąd.
?



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: lokomotion » pn maja 13, 2013 15:04

Na zimnym silniku też masz te objawy?
Mam podobnie ale bez takich głośnych stuków i tylko opóźniona reakcja przeniesienia napędu na wciśnięcie lub odpuszczenie gazu.
Stawiam na przeguby wewnętrzne albo mechanizm różnicowy tak jak karol83


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Grzechotanie skrzynia,DM,pólosie?

Post autor: jamesoki » wt maja 14, 2013 18:19

Zimny tak samo. ja też obstawiam na mechanizm różnicowy chociaż jak się kołysze macha samochodem na biegu na postoju to pod korkiem widać że DM ma niezły luz będzie z 5 zębów.
Dodatkowo nie wiem czy wspomniałem że przy dodawaniu puszczaniu gazu przemieszcza mi się lewar od biegów tak z 1,5 entymetra to chyba gigant luzy we skrzyni.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość