[mk7] Szybkie zużywanie się łożyska dociskowego sprzęgła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

[mk7] Szybkie zużywanie się łożyska dociskowego sprzęgła

Post autor: Pugilares » śr cze 24, 2020 23:01

Od nowości w moim TSI 1,4/150 były trudności ze zmianą biegów, szczególnie przy redukcji. Szlajałem się po serwisach, nikt nie wiedział co to może być i spławiali mnie. W międzyczasie wymieniono pompkę sprzęgła, wysprzęglik, tuleję i łożysko dociskowe sprzęgła oraz jakiś przewód. Przy ok. 45 tys. km przebiegu i po wymianie tego co wymieniłem sytuacja się jako tako ustabilizowała. Jednak ostatnio - a teraz jest 54 tys. km przebiegu, czyli po niecałych 10 tys. km od wymiany łożyska oporowego i tulei znowu słychać skrzypienie spod maski przy naciskaniu i zwalnianiu sprzęgła. Co może być przyczyną przyspieszonego zużycia tych elementów? Nie jeżdżę ostro, a wręcz przeciwnie - tzn. jeżdżę ekonomicznie, nigdy nie strzelałem ze sprzęgła, ani żadnych szaleństw.



respect_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:04
Lokalizacja: Poznań

[mk7] Re: Szybkie zużywanie się łożyska dociskowego sprzęgła

Post autor: respect_ » pn kwie 26, 2021 15:04

Mam dokładnie to samo :) 1.4 TSI 140KM 2015 rok produkcji. Wymieniłem całe kompletne sprzęgło razem z łapą, tuleją prowadzącą łożysko i czopem kulistym łapy. Odgłosy trzeszczenia i skrzypienia podczas pracy docisku ustały ( mam nadzieję że już na stałe ;) ), ale za to jak auto jest zimne to jest wszystko cacy.... jak przejadę jakiś dłuższy odcinek i wszystko dobrze się rozgrzeje to podczas wciskania pedału sprzęgła czuję że nie idzie on płynnie tylko jakby "schodkuje" przeskakuje delikatnie. Co to może być, wysprzęglik, pompa sprzęgła , czy może to sprzęgło tak po prostu ma działać ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości