[mk5] Problem ze skrzynia GRF

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TwisterTV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 10, 2020 21:53
Kontakt:

[mk5] Problem ze skrzynia GRF

Post autor: TwisterTV » sob paź 10, 2020 22:18

Golf 5 2.0tdi bkd skrzynia grf, gdy gasze lub odpalam auto bez sprzęgła to słychać kilkukrotne zgrzytabie, ze sprzęgłem nie słychać nic. Dodatkowo bardzo szybkie puszczenie sprzęgła daje dziwny stuk jakby wałek o obudowę. Sprzęgło założone Sachs jedno masa 2dni temu. Przed zmiana było to samo, 2masa była bardzo zużyta, natomiast tarcza była w idealnym stanie, to samo docisk i wysprzeglik. Ponoć w tych skrzyniach często obudowa na walku sprzęgłowym się wyrabia, jakieś propozycje co zrobić by to tanio naprawić? Są jakieś zestawy naprawcze? Dziękuję z góry za pomoc. :*



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk5] Re: Problem ze skrzynia GRF

Post autor: wesol » ndz paź 11, 2020 08:20

Pewnie przesuwa się wałek bo skośne żeby to powodują. Tak myślę że coś jak było w starszych autach golf 4 leony itp. nawet sharany miały z tym problemy. Są opisy na necie jak się to naprawia. W touranach chłopaki też to naprawiają.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

TwisterTV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 10, 2020 21:53
Kontakt:

[mk5] Re: Problem ze skrzynia GRF

Post autor: TwisterTV » ndz paź 11, 2020 09:22

Tylko jestem ciekaw czy obudowa nie będzie wytarta czy tylko ten luz wzdłużny jest winowajcą.



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

[mk5] Re: Problem ze skrzynia GRF

Post autor: lukas1305 » ndz lut 19, 2023 10:49

Witam,
żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj,Panowie ,standard skrzynia GRF (6 manual) postukuje mi wałek sprzęgłowy od strony dekielka,tzn obraca sie zewnętrzny pierscień łożyska w obudowie.....kiedyś z racji innego problemu wyło mi na piątym biegu i dołożyłem wytoczoną podkładke dystansową i luz (wzdłużny) został skasowany i wycie ustapiło i tak przejeźdiłem ok.100 tyś.km i tak bym dalej jeźdił tylko od.ok.dwóch lat zaczeło mi coś postukiwać w skrzyni.W tamtym tygodniu zrzuciłem skrzynie i po zweryfikowaniu części jest do wymiany wysprzęglik a winowajcą postukiwania jest własnie obracające sie łożysko wałka sprzegłowego od str.lewego koła.
Mam pytanie, czy znacie gdzieś w śląskim dobrego fachowca który by mógł ogarnąć temat,...np.z wytaczarką ,wytoczyć większy otwór i wstawić jakąś tuleje czy coś.Nie chce porady typu kup inną regenerowaną i wrzuć bo moja mimo przebiegu prawie 300 tyś.km oprócz tego postukiwania chodziłe idealnie ,wszystkie biegi wchodzą jak w masło,opróczw/w problemu nie można sie było do niczego przyczepic.Mam jeszcze jedno pytanie ile wynosi grubość nowej tarczy sprzęgłowej moja jest z pierwszego montażu i ma grubość 7,7mm,rowki jej jeszce bardzo widoczne i grubo ponad nity,jak również dwumas wygląda jak by z pudełka wyjęty,nie wyczuwalny poprzeczny luz a na boki od zaznaczenia punktu mazakiem wychyla sie cm. w lewo i cm.w prawo poczym wraca do pierwotnego punktu,wieć nie ruszam tego tylko te postukiwanie mnie denerwuje,auto robi przebiegi po Europie więc chciałem to usunąć.
Krystian.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości