[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (1 głos - klocki, 1 głos - tarcze)

Brembo (tarcza)
7
5%
Mikoda (tarcza)
3
2%
ATE (tarcza)
30
22%
Textar (tarcza)
6
4%
Bosch (tarcza)
4
3%
Zimmermann (tarcza)
8
6%
TRW (tarcza)
14
10%
Ferodo (klocki)
6
4%
ATE (klocki)
27
19%
Bosch (klocki)
3
2%
Zimmermann (klocki)
5
4%
TRW (klocki)
14
10%
Textar (klocki)
8
6%
Inne... (napiszę w temacie)
4
3%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: szadrak » ndz sie 12, 2012 20:06

Dałem do wymiany tarcze na nowe bo biła kierownica przy hamowaniu. ALe klocki zostały te same (textar) I widze że klocek nie ściera całej powierzchni tarczy, minimlnie zostaje troche z góy tarczy i z dołu nie ruszone. I nie wiem czy powinienem też założyc nowe klocki jak są nowe tarcze??? czy jak klocki są jeszcze "grube" to mogą zostać?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: jhosef » pn sie 20, 2012 09:48

szadrak pisze:Dałem do wymiany tarcze na nowe bo biła kierownica przy hamowaniu. ALe klocki zostały te same (textar) I widze że klocek nie ściera całej powierzchni tarczy, minimlnie zostaje troche z góy tarczy i z dołu nie ruszone. I nie wiem czy powinienem też założyc nowe klocki jak są nowe tarcze??? czy jak klocki są jeszcze "grube" to mogą zostać?
Nigdy nie zakłada się starych klocków do nowych tarcz.



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: enesen » pt sie 31, 2012 17:34

Widzę że w temacie pojawił sie płyn hamulcowy ATE Blue racing. To to samo co ATE Typ 200 tylko zabarwione na niebiesko z magicznymi napisami " hiper mega bajer tuning" przez co droższe od Typ 200. Udało mi się go zagotować na odcinku 5km szybkiej jazdy. Bez żalu przy wymianie wlałem zwykły dot4 z orlenu. Lepszym rozwiązaniem są przewody w stalowym oplocie i zwykły płyn jak mega hiper płyn i fabryczne wężyki.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: RA_FEEL_IT! » pt sie 31, 2012 17:43

Panowie, to nie temat o płynach hamulcowych



Awatar użytkownika
Sandorr
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 840
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:21
Lokalizacja: Staszów,UK

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Sandorr » wt wrz 04, 2012 14:28

Miał może ktoś doczynienia z zestawem Brembo tarcze + klocki ?Kończa mi się i bede musiał zmienić tył i takie pytanie czy jest sens wkładać nacinane i nawiercane?Czy lepiej kupić zwykłe?
I czy taki zestaw strasznie pyli czy piszczy?
Wyglądają jakoś tak
Obrazek


Byłe mk4 i BMW- viewtopic.php?f=89&t=382399" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk5 - viewtopic.php?f=90&t=551962&p=6560642#p6560642" onclick="window.open(this.href);return false;

greg_orek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 16, 2008 02:29
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: greg_orek » sob wrz 15, 2012 01:50

Poprosze o solidne, sportowe wręcz rozwiazanie. Tarcze + klocki przód i tył. do samochodu nr. VIN WVWZZZ1KZ9M278080, NR pr: 1ZM. Przebieg 160tkm, Oznaki to coraz większe bicie kierownicy podczas hamowania:( :-(
Z góry wielkie THX



Awatar użytkownika
gregor1342
BlackVAG & Music
BlackVAG & Music
Posty: 890
Rejestracja: śr sty 25, 2012 21:36
Lokalizacja: Kozienice/Zwoleń

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: gregor1342 » pn wrz 17, 2012 08:02

Sandorr pisze:Miał może ktoś doczynienia z zestawem Brembo tarcze + klocki ?Kończa mi się i bede musiał zmienić tył i takie pytanie czy jest sens wkładać nacinane i nawiercane?Czy lepiej kupić zwykłe?
I czy taki zestaw strasznie pyli czy piszczy?
Wyglądają jakoś tak
Obrazek
Osobiście przymierzałem się do tego sam,ale mój przyjaciel mechanik odradził ,zakładał takie zestawy i klienci nie do końca byli zadowoleni powodem była szybka ścieralność klocka i wrażenie delikatnych bić.. zwiększona ścieralność spowodowana jest tym ze klocek nie jest duży i ma małą powierzchnie tarcia.. druga sprawa tył nie hamuje nie wiadomo z jak ogromną siłą aby instalować aż tak wyszykane tarcze.


Każde Pytanie Ma Odpowiedz Wystarczy Wiedzieć Jak Zapytać
Gofer[/color] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 1#p5635841" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Audio http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=509796" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: szadrak » śr wrz 19, 2012 00:35

jhosef pisze:
szadrak pisze:Dałem do wymiany tarcze na nowe bo biła kierownica przy hamowaniu. ALe klocki zostały te same (textar) I widze że klocek nie ściera całej powierzchni tarczy, minimlnie zostaje troche z góy tarczy i z dołu nie ruszone. I nie wiem czy powinienem też założyc nowe klocki jak są nowe tarcze??? czy jak klocki są jeszcze "grube" to mogą zostać?
Nigdy nie zakłada się starych klocków do nowych tarcz.
Szkoda, że dopiero teraz przeczytałem :-( . Zrobiłem już na nowych tarczach (ATE) i starych klockach ze 3400 km.



Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 571
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: bruzdi29 » wt wrz 25, 2012 17:48

Jeśli chodzi o klocki z ATE to jest to stosunkowo ,,miękki" klocek dlatego nie ma problem z piskami ...

Dla chetnych mogę załatwić zestawy hamulcowe różnych marek, zawieszenia, filtry itp w dobrych cenach ... oczywiście oferta skierowana dla ludzi z Gliwic i okolic którzy mogą sobie po to podjechać - bo wiadomo jak się doliczy koszta przesyłki to można kupić na jakiś portalach - tam ceny rządzą się swoimi prawami


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Mastercinek » sob wrz 29, 2012 23:00

Szukam klocuszków do swojego auta. Tarcze nówki ATE i chciałbym jakiś lepszy klocek. Myślałem nad EBC Black ale znajomy mechanik podpowiedział mi, że pojawiły się ceramiczne klocki ATE Ceramic i może warto spróbować.
W sieci nie ma za wiele opinii, raczej gdybanie. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tymi klockami?
Wg prospektu klocki te: lepiej hamują, nie grzeją się, nie pylą, mniej się zużywają, itd, itp. Brzmi to jak marketingowy bełkot tak więc szukam sprawdzonych opinii.
Poniżej artykuł:
http://www.motofakty.pl/artykul/ceramic ... e-ate.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: danioo » ndz wrz 30, 2012 21:48

NIE polecam TRW. W golfie się tracze pokrzywiły po 6 tysiącach. A w seacie zaczął pulsować pedał po 500 km.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

przemekk800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 12, 2010 11:03
Lokalizacja: Bolesławiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: przemekk800 » wt paź 02, 2012 09:53

witam wszyskich :bajer:
zbliza sie w moim golfiku wymiana tarcz hamulcowych z przodu mysle sobie ze odrazu lepiej zrobić wszysto i wziąśc sie odrazu za tył wiec interesuje minie kupno całego zestawu tarcze przód +tył oraz klocki tylko nie wiem co wybrac. musza byc dosc wytrzymałem bo niekidy lubie troche lepsza jazde :jezor: a po drugie chcem zeby były dość wytrzymałem bo nie chcem za chwile spowrotem je robic co polecacie? jak narazie znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki-br ... 96901.html" onclick="window.open(this.href);return false; mysle sobie moze lepiej byłoby kupić nawiercane ale nie wiem czy sie to opłaca. moze wy polecicie mi jakis fajny zestaw i nie drogi jezeli to nie problem to prosiłbym o link z czesciami
a chodzi mi o tarcze go golfa 4 1,9 tdi 110 ps
pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)



mix3d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw cze 24, 2010 12:21
Lokalizacja: Polska

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mix3d » wt paź 02, 2012 18:18

Panowie mam pytanie. Czy ten komplet http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki-at ... 76566.html" onclick="window.open(this.href);return false; nie wydaje sie wam za tani? Niby jest to ATE, ale bylem w stacjonarnych sklepach i cena byla okolo 130 za klocki i 110 za jedna tarcze. I jeszcze takie pytanie czy w tym zestawie sa blaszki do klockow?



mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mateo1988 » czw paź 04, 2012 19:23

danioo pisze:NIE polecam TRW. W golfie się tracze pokrzywiły po 6 tysiącach. A w seacie zaczął pulsować pedał po 500 km.
Również kupiłem TRW (golf iv - ALH) i podobna historia, 1,2tys km i krzywe. Poszły na reklamacje, pieniążki mi oddali ale stwierdzono że to wina krzywej piasty, bo TRW to dobre produkty... (ciekawe tylko jest to że przez 1tys i 199km było wszystko ok :jezor: ), zakupiłem teraz zestaw ATE. Narazie przejechałem ponad 700km i dopiero zaczynają się docierać, hamowanie z każdymi przejechanymi kilometrami się poprawia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości