[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (1 głos - klocki, 1 głos - tarcze)

Brembo (tarcza)
7
5%
Mikoda (tarcza)
3
2%
ATE (tarcza)
30
22%
Textar (tarcza)
6
4%
Bosch (tarcza)
4
3%
Zimmermann (tarcza)
8
6%
TRW (tarcza)
14
10%
Ferodo (klocki)
6
4%
ATE (klocki)
27
19%
Bosch (klocki)
3
2%
Zimmermann (klocki)
5
4%
TRW (klocki)
14
10%
Textar (klocki)
8
6%
Inne... (napiszę w temacie)
4
3%
 
Liczba głosów: 139

DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: DamianS. » wt paź 30, 2012 19:26

Wypowiem sie może na temat tarcz firmy ATE, zakupiłem je w wakacje, komplet z klockami, wiadomo, że nie należą do najtańszych, przez 2 miesiące spisywały sie fajne, przygody zaczeły sie po jakimś czasie, a mianowicie drgania kierownicy przy hamowaniu (tylko przy hamowaniu). Nadają sie tylko do toczenia, nawet nie reklamuje bo nie mam na to czasu, Ate wypuszcza mega badziew i naciaga klientów nic więcej,niby takie same jak przy pierwszym montażu...taaaa nawet nie lezały obok fabrycznych, lepiej kupić sobie jakąs srednią półkę i przynajmniej szkoda nie będzie. Może ktos powiedzieć, że przegrzałem i wjechałem w kałużę, nic z tych rzeczy, jeżdzę ekonomicznie i ostrożnie, poza tym nawet gdyby... nie maja prawa sie zgiąć i tyle... Tak więc jestem rozgoryczony, nie polecam tej firmy i tyle! bynajmniej nie za tą kasę.


moje pudełko ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235737

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: xlsss » ndz lis 04, 2012 09:59

DamianS. pisze:Wypowiem sie może na temat tarcz firmy ATE, zakupiłem je w wakacje, komplet z klockami, wiadomo, że nie należą do najtańszych, przez 2 miesiące spisywały sie fajne, przygody zaczeły sie po jakimś czasie, a mianowicie drgania kierownicy przy hamowaniu (tylko przy hamowaniu). Nadają sie tylko do toczenia, nawet nie reklamuje bo nie mam na to czasu, Ate wypuszcza mega badziew i naciaga klientów nic więcej,niby takie same jak przy pierwszym montażu...taaaa nawet nie lezały obok fabrycznych, lepiej kupić sobie jakąs srednią półkę i przynajmniej szkoda nie będzie. Może ktos powiedzieć, że przegrzałem i wjechałem w kałużę, nic z tych rzeczy, jeżdzę ekonomicznie i ostrożnie, poza tym nawet gdyby... nie maja prawa sie zgiąć i tyle... Tak więc jestem rozgoryczony, nie polecam tej firmy i tyle! bynajmniej nie za tą kasę.

Jestem podobnego zdania. Wolę poczciwą MIKODA ewentualnie TRW. ATE jak dla mnie jest przereklamowane.
Sata pisze:Nie ma potrzeby cytowania wypowiedzi odpisując zaraz pod nią!



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: deskjet » pn lis 05, 2012 10:50

Witam. Widze, ze niektorzy polecacie tarcze Mikoda, a ze jestem zmuszony wymienic w golfie to pomyslalem, ze moze kupie wlasnie tej firmy tylko pytanie czy kupic zwykle wentylowane czy moze cos takiego http://moto.allegro.pl/tarcze-atm-mikod ... 38678.html#" onclick="window.open(this.href);return false;


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

przemekk800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 12, 2010 11:03
Lokalizacja: Bolesławiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: przemekk800 » pn lis 05, 2012 11:32

no własnei co o tych tarczach sadzicie bo tez sie zastanawiam nad wymianą tarcz i tez biore je pod uwage. wiec jak?



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: deskjet » pn lis 05, 2012 18:21

Bylem dzisiaj w sklepie i powiedzieli ze tarcze Mikoda sa kiepskie wiec teraz nie wiem co robic... polecali ate (przod 150zl, tyl 90), trw (120zl, 80) i bosch (130zl, 80). Chce od razu wymienic przod i tyl tylko nie bardzo wiem na ktore sie zdecydowac. Trw robi dobre tarcze?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: michoswwy » pn lis 05, 2012 18:28

ja bym z tych ate,trw,bosch wybrał zdecydowanie ATE miałem styczność z hamulcami wszystkich 3firm i ATE wypadają najlepiej a nie są dużo droższe



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: liteon0 » pt lis 09, 2012 13:56

Czy do nowych tarcz mozna zalozyc klocki na ktorych sie zrobilo ok 800km?


ALH + 205 + chip

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mavric » pt lis 09, 2012 14:16

Do nowych racz powinno zakładać się nowe klocki.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: liteon0 » pt lis 09, 2012 14:49

A co sie stanie jak zaloze te? Przez 800 km chyba zbytnio sie nie zuzyly? Klocki ATE pare zl kosztowaly i szkoda mi wyrzucac i kupowac drugie


ALH + 205 + chip

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mavric » pt lis 09, 2012 15:25

Klocki po przebiegu ok. 1k km zdążyły się na pewno ułożyć do starych tarcz, nie ważne jak spokojnie byś nie jeździł, zatem nie będą dolegać dokładnie do nowej tarczy. Jak się nie mylę, parę stron wstecz ktoś to dobitnie tłumaczył w tym temacie.



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: xlsss » pt lis 09, 2012 19:03

Prosta zasada, wymieniasz tarcze to wymieniasz też klocki. Co do dylematu mikoda / ATE. Poszukajcie sobie w google o tych wielkich, bezkonkurencyjnych "hamulcach" ATE. Ludzie mówią, że cena nie ma nic do jakości tej marki. Najdroższe zestawy, a po roku lata kierownica podczas hamowania i tarcze do wymiany. Zależy jak kto woli, ja tam wolę wspomóc Polską produkcję, niż płacić 2x więcej za gorsze i przereklamowane heble ATE. Jak już nie chcecie mikody, to polecam TRW.



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: daniel23584 » pt lis 09, 2012 22:54

Ja dwa lata temu wymienilem klocki ale okazalo sie ze musze wymienic takze tarcze. Na klockach zrobilem 500km i tez mialem dylemat czy zakladac do nowej tarczy lekko zuzyte klocki.. znajomy z aso powiedzial ze jesli klocek jest w miare rowny, tarcza nie byla zbytnio pofalowana, to spokojnie mozna go zalozyc do nowej tarczy bo to klocek dopasuje sie do tarczy a nie tarcza do klocka, ewentualnie jesli ma jakies nierownosci to mozna go lekko przetrzec papierem. Ja nie kupowalem nowych klockow, zalozylem nowe tarcze i gitara.
A co do tarcz ATE to jezdze na nich od dwoch lat i zlego slowa nie moge powiedziec, u ojca tez nic sie nie dzieje. Moze jak ktos kupi tarcze na allegro to potem dzieja sie dziwne rzeczy


ALH -> 205 -> soft

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: deskjet » ndz lis 11, 2012 14:27

Jestem po wymianie kompletu tarcz, wybor padl na ATE. Na razie jest ok, zadnych drgan na kierownicy, zobaczymy co bedzie za jakis czas..
Mam pytanie czy moze ktos wie ile mniej wiecej km wytrzymuja tarcze z tylu montowane w mk4 na pierwszy montaz? Koles ktory pracuje w serwisie vw jak zobaczyl tarcze i klocki ktore siedzialy w moim golfie to poweidzial ze przod byl zmieniany ale tyl chodzi od nowosci (na klockach bite znaki vw, na tarczach tez jakies znaki i nr po ktorych tak stwierdzil)


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: steniu4 » ndz lis 11, 2012 23:07

Ja już przeleciałem sporo kilometrów, w kilku autach na mikodach i złego słowa nie powiem. Akurat wybierałem te wersje GT, nacinane i nawiercane. Nie wierze w ich magiczne działanie, ale wyglądają fajnie a diabeł tkwi w szczegółach jak wiadomo. Na pewno nie polecę zimmermannów czy jak to się tam pisze. Upalałem je skutecznie w GSi w dawnych czasach. Wydałem kupę kasy na nawiercane "markowe" tarcze do sportu a popękały. Dziękuję postoję...
Klocki raczej kupuję Lucasa, ew Ferrodo...
Jak wiadomo, wiercone i nacinane tarcze sa głośniejsze przy hamowaniu i zjadają klocki i to trzeba mieć na uwadze...

Ja mam przy okazji pytanie do posiadaczy hebli 312mm. Felgi 15" to z tego co wiem nie ma opcji prawda?


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości